Skocz do zawartości
marceliiiii

Dziwne Uruchamianie Się Kompa - Help

Rekomendowane odpowiedzi

A więc sprawa wyglądała tak że po włączeniu kompa przez chwile było logo windows xp , a następnie gasł monitor na 5 minut , czasem tylko na 1 minute , i potem normalnie dalej się uruchamiał a monitor włączał .

W końcu doszło do tego że komp zaczął się tylko i wyłącznie załanczać w trybie awaryjnym , aż w końcu przestał wogóle się załanczać , albo wydawał jakieś dziwne dźwięki itp.

Postanowiłem przeinstalować system i o dziwo podczas instalacji gdy instalował urządzenia zrobiło się to samo , dysk stanoł i komp zamilkł na 5 minut po czym znowu właczył monitor i ruszył dalej.

Po instalce nowego systemu problem nie zniknoł.

Teraz odnowiłem juz wszystko , łącznie z biosem i sterami płyty .

Problem nieco zniknoł , ale nie do końca , raz go niema wcale a raz się znowu pojawia .

Do tego podczas sprawdzania różnych elementów kompa okazało się że mam jakiś jeden walnięty sektor na dysku w partycji gdzie jest instalowany windows(sprawdzałem programem ze strony segate , nie wiem czy mu ufać), czy to może być przyczyna tych dziwnych zjawisk,a może coś z zasiłką ?

A no i teraz przy włączeniu kompa pojawia mi się napis : CPU is umworkable or has been changed . Please recheck - CPU SoftMenu - o co chodzi bo nie czaje.

:(

Prosze pomocy bo jestem laikiem a komp młodszego bracika.

Pozdrawiam

Edytowane przez marceliiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i teraz przy włączeniu kompa pojawia mi się napis : CPU is umworkable or has been changed . Please recheck - CPU SoftMenu - o co chodzi bo nie czaje.

Witam, nie jestem pewien ale problem może polegać na tym, że procek wyczepił się z gniazda, ten komunikat w naszym ojczystym :-P języku brzmi mniej wiecej: CPU (procek) jest niewykonalny (czyli niby nie pasuje płycie) albo został zmieniony. Proszę sprawdzić ponownie....

Poza tym posprawdzaj wszystkie kable, taśmy etc. Aha i popraw błędy w swoim poście bo niektórzy tutaj są bardzo wyczuleni na to i mogą ci pojechac... :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Aha i popraw błędy w swoim poście bo niektórzy tutaj są bardzo wyczuleni na to i mogą ci pojechac... :razz:

Niektórzy tutaj są bardzow wyczuleni na barak wiedzy i Ciebie też mogą pojechać.

:P

Treść komunikatu nie ma znaczenia, ważne jest że pojawia się on przy problemach z:

- płytą główną

- baterią podtrzymującą ustawienia BIOS

- zasilaczem

- pamięciami (to akurat bardzo rzadko, tylko na niektórych płytach głównych)

i te rzeczy należy sprawdzić. Problemy z dyskiem mogą być spowodowane przez dokładnie te same czynniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj są bardzow wyczuleni na barak wiedzy i Ciebie też mogą pojechać.

Oooo ziom ale jesteś "fajny" ale chyba nie umiesz tak do końca czytać ze zrozumieniem, albo nie rozumiesz znaczenia słów: "nie jestem pewien......." więc nie unoś się :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,komunikat ten pojawił się mi właśnie po zmianie biosu na płycie czy coś w tym stylu,ale problemy z uruchamianiem były już wcześniej.

Moja płyta to abit is7-e2 , jeśli ktoś może niech napisze jak ten problem usunąć.

Poradźcie coś co zrobić z dyskiem,bo nie wiem czy oddać go na gwarancji czy samemu naprawić czy jeszcze może go jakoś inaczej sprawdzić.

Napiszcie jeszcze co i jak sprawdzić , bo dalej stoje w miejscu.

:(

Z góry wielkie dzięki.

Ok,ten napis wyskakuje w wyniku zmiany częstotliwości szyny z 133(zalecane) na 136 ,widocznie jakies nowe zabezpieczenie w sofcie płyt.

Pozostał problem z uruchamianiem kompa i z tym uwalonym sektorem na dysku.

Piszcie co robić bo sam nie wiem.

:(

Edytowane przez marceliiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...