Skocz do zawartości
pielgrzym

Abit Kd7-e I Upgrade Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam dziwaczną płytę Abita KD7-E. W istrukcji pisze, że płyta daje rade z prockami z FSB 333MHz. Toteż chciałem sobie zmienić Athlona 2000+ na Athlona 3000+ (w ogóle dokupić 1GB RAMu i Radka 9800, ale o tym zaraz :) ). Na stronce AMD piszę, że rekomendowany chipset płyt serii KD7 to VIA KT400, a moja mobo ma VIA KT333 :mur: dodatkowo jak spojrzałem do soft menu to nie ma tam gotowych ustawień dla Athlona 3000+ - jest tylko dla 2800+. Jeśli wpakuje to bydle (3000+) do mojej płyty, to podziała stabilnie? Może ktoś ma taki konfig? Są jakieś przeciwwskazania? Może lepiej kupić 2800+? Jest spora różnica między tymi dwoma prockami? :blink:

 

 

Sprawa nr. 2 tyczy się RAMu - piszę tu, zeby nie zakładać kilku topiców - w instrukcji do płyty piszę, że obsługuje max dwie kości 333MHz. CO jeśli wpakuje trzecią? Wsyzstkie mi zjadą do 266MHz? A może tylko jedna?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD7-E

spoko plytka ,tylko lubia padac - np. mi jedna padla :]

mozesz wrzucic procek jaki chcesz ,ja na nie mojego starego athlona bujalem na 2250MHz

ustawien gotowych w biosie nie ma ,ale jak ustawisz te odpowiadajace mnoznikowi to pojdzie spoko

pamieci mozesz spokojnie wlozyc nawet 4 kosci i bedzie chodzic na ddr333 - choc przy 4 kosciach moga byc jakies komplikacje

za to na 3 kosciach bedzie dzialac bez roblemow

 

czy lepiej kupic 2800+ ? najlepiej kupic jak najtanszy proc i go podkrecic ,ale to juz wedlug uznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Dlaczego przy 4 kościach mogą być komplikacje? Kupiłem sobie dodatkową kostkę 1GB i wszystko działa ok. No prawie wszystko. Zapuściłem na noc (na 11 i pół godziny) Memtesta86 (v 3.2). Dokładnie w co drugiej serii testów pojawiały się dwa błedy w teście nr. 5 (Block move, 64 moves). Zawsze były w okolicy 496 i 256MB (a zakładając, że adresuje się pamięć od pierwszego gniazda do ostatniego to błędy wypadały chyba na kościach 256MB - w gniazdach MM1 i MM2). Oto przykładowe adresy takich błędów: 0001f027b50 lub 00020027b30. I teraz pytanko: czy to poważna sprawa? Bo wygląda chyba na to, że sobie z tymi błędami żyje już od dłuższego czasu? Chyba powinienem pozmieniać kolejność kości lub postestować każdą z osobna? Błędy występują raz na 2 godziny zawsze przy tym samym teście :(

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestuj kazda kosc z osobna

 

o problemy mi chodzilo w kontekscia obsadzenia wszystkich 4 gdniazd kosciami dwustronnymi 512mb i wiekszymi

abit w instrukcji pisze o obsludze 3.5gb ram ,a np. Schuttle z 4 gniazdami obsluguje 4gb

ale nie ma co sie tym przejmowac ,kto bedzie tam wkladal wiecej niz 3gb ram :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy. Zarówno 1GB kostka Elixira jest w 100% ok, jak i oba Kingstony :( gdy razem siedzą to zaczynają się jaja. Pomyślałem, że to może przez ograniczenie chipsetu, który podobno przy więcej niż 2 kościach musi mieć Clock na 133MHz, ale kupa. Zarówno obniżanie timingu, jak i pakowanie tylko dwóch kostek powoduje jeszcze większe problemy ze stabilnością (zwiechy bluescreeny etc.). Co więcej - jak wpakuje Elixira do pierwszego slota, a Kingstony do reszty, to stabilność drastycznie spada :( póki co pracuje na samym Elixirze (zawsze 1GB lepszy niż pół ;) ).

 

Myślałem, że problemem może być ustawianie parametrów pamięci przez SPD (może ten DDR400 po prostu dostaje za duże parametry i wymusza je na reszcie kości). Ręczne ustawienia też syfią :( Duchy? Marsjanie? Radio Maryja? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...