Skocz do zawartości
Nikel

Czy Ma Sens Zmiana Mobo Z Kt400 Na Nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam kompa na plycie Asus A7V8X (kt400), pamiec 2x512 roznych firm, proc 1700+ leci 12.5x166=2075 Mhz (jestem w miare z niej zadowolony, zero problemow).. Mam "okazje" doplacic 100zl do plyty MSI K7N2-delta (nF2 ultra400). Sama plyta jest lepiej wyposazona, np. dzwiek 5.1, rowniez spore chyba mozliwosci OC (bios), bardziej mnie interesuje kwestia WYDAJNOSCI (gry), na nf2 moglbym system puscic wreszcie na fsb 200.....(np.11x200), czy roznica w wydajnosci w tym przypadku bedzie dosc zauwazalna ?? (jakis przyblizony % moze ktos wywróżyc ? :D )

Druga sprawa to na nf2 moze uda mi sie dobrac drugą kosc pamieci do duala, choc przy socket A chyba raczej nie ma to wielkiego znaczenia ?

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

PS. Raczej nie biore pod uwaga w najblizszym czasie albo nawet w ogole przesiadke na 64bit gdyz komputer przestaje mi sluzyc do grania, wiec to co poskladam bedzie mi sluzyc wiele czasu (za rok, dwa chyba tylko www itp.)

PS1. Asus ma juz ze 3 lata, a na MSI dostane rok gwarancji.

Edytowane przez Nikel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu...juz lepiej pozbieraj na coś na podstawce 754...wzrost wydajności bedzie raczej mały, no chyba ze lubisz tak jak wszyscy na tweaku liczyć Pi :D

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto doplacac 100pln

jak chcesz sie bawic w podkrecanie to ustaw sobie fsb175 (tyle pojdzie ten asus)

W podkrecanie to sie bawilem kiedys, z tego co pamietam to szlo mi to na 182 ....ale nie o to przeciez chodzi, ma byc synchronicznie z pamieciami czyli optymalnie dla mnie 166...albo 200 ale to juz na nf2, interesuje mnie tu tylko ewentualna roznica w wydajnosci miedzy tymi opcjami ktore napisalem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez jak podniesiesz fsb na 180 ,to pamieci tez beda 180MHz ,bo na kt400 przy fsb166 i wiecej idzie tylko synchro -ewentualnie mozna pamieci zwolnic do 4:5 lub 3:5

 

roznica jakas tam bedzie ,ale nie warta wydawania 100pln - wiecej uzyskasz podkrecajac grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...