Skocz do zawartości
virus3000

Jaki Moge Wlozyc Dysk Twardy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w domu takiego sobie starego grata i wlasnie zepsul mi sie w nim dysk twardy 8 gb i chce kupic nowy ale nie wiem jaki mi moj komp maksymalnie dysk wykryje :( Moze wy to bedziecie wiedziec

Mam biosa z 97 roku lub z 98 sam nie wiem bo na innyej plycie z 97 tego procka co teraz mam ( procek jest wypordukowany w 98 roku ) nie widzi a na tej go widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji i pojemnosc poprzedniego dzialajacego dysku to troche malo, nie sadzisz?

Jaka to plyta? Jak nie wiesz to napisz chopciaz jaki procesor.

Na chwile obecna w gre wchodza 2 mozliwosci: ma ograniczenie do 8 GB lub 32 GB. Raczej nie ma szans zeby poszly na tym wieksze dyski, chyba ze dokupisz dodatkowy kontroler (ale i w takim przypadku nie ma gwarancji, u mnie na plycie SOYO z 97 roku pod Pentium MMX nawet na dodatkowym kontrolerze komp sie wieszal przy jego wykrywaniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji i pojemnosc poprzedniego dzialajacego dysku to troche malo, nie sadzisz?

Jaka to plyta? Jak nie wiesz to napisz chopciaz jaki procesor.

Na chwile obecna w gre wchodza 2 mozliwosci: ma ograniczenie do 8 GB lub 32 GB. Raczej nie ma szans zeby poszly na tym wieksze dyski, chyba ze dokupisz dodatkowy kontroler (ale i w takim przypadku nie ma gwarancji, u mnie na plycie SOYO z 97 roku pod Pentium MMX nawet na dodatkowym kontrolerze komp sie wieszal przy jego wykrywaniu).

Jaka to plyta? Jak nie wiesz to napisz chopciaz jaki procesor.

Plyta jaka to O_O a bog to wie musze pozniej zobaczyc to ci powiem ;) A procesor nie jest z tej plyty bo to skladak nie zestaw aktualnie mam wlozony tak procesor Amd k6-2 (3D) ktory jest ustawiony na 266 MHz ( moge ustawic na wiecej maks to 400 mhz ale wtedy przy wlaczaniu pc i odpaleniu windowsa xp komputera sie wiesza ( na 98 jest to samo :/ ) (dodam jeszcze ze jak sie wlacza pc to kiedy sprawdza pamietac to tam pisze jakis kod sis cos tam i data ktorej dokladnie nie pamietam ale chyba rok tam jest podany 98.

 

Na chwile obecna w gre wchodza 2 mozliwosci: ma ograniczenie do 8 GB lub 32 GB. Raczej nie ma szans zeby poszly na tym wieksze dyski, chyba ze dokupisz dodatkowy kontroler (ale i w takim przypadku nie ma gwarancji, u mnie na plycie SOYO z 97 roku pod Pentium MMX nawet na dodatkowym kontrolerze komp sie wieszal przy jego wykrywaniu).

8 GB to napewno wykryje bawilem sie ostatnio w biose troche i na sztywno wpisywalem wielkosc dysku te cylindry hedsy itd i maksymalnie doszedlem do 61 GB :D bo wyzej to juz mi sie pc zawieszal ( nie mialem wtedy dysku podpietego kiedy to robilem ) a nawet gdyby widzal te 32 gb to mi to starczy :]

 

PS: Pozniej postaram sie dostarczyc te dane co tam pisze na dole przy wlaczaniu PC oraz co mi pisze na procku ;)

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

EDIT:

Bylem w domu i zebralem troche informacji oto one:

 

To co mi pisze na ekrani testowania pamieci przy wlaczeniu PC:

Award Modular BIOS v 4.51PG An Energy Star Ally.

Copyright © 1984-97 Award Software

 

Amd-k6-2/266 CPU Found

 

(TU LECI TE TESTOWANIE PAMIECI)

 

Press Del to enter setup.

07/30/98 - SiS - 5582-W877-2A5IIG0BC-00

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

A tu dane z programu CTBIOS ktory na szczescie jeszcze mialem na dysku :]

 

Dołączona grafika

 

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Moze z tych danych uda sie komus okreslic jaki moge wlozyc dysk twardy do tego PC

PS: Zapomnialem spisac dane z procesora ale na pewno jest on wyprodukowany z 1998 roku ;) ale postaram sie na jutro je zpisac ( jesli nie zapomne ;) )

PS2: Jesli komus potrzebne jakies dane dotyczace tego pc to powiedzcie to je dostarcze ;)

Edytowane przez virus3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpisales sie chlopie i nic konkretnego nie napisales... no coz, moze cos sie wymysli. Twoj komp powinien poradzic sobie z dyskami do 32 GB, ale glowy za to nie dam. Wgraj najnowszy bios i sprawdz (podlacz jakiegos twardziela, jak go nie wykryje to masz odpowiedz). Dyski pomiedzy 32 GB i 137 GB raczej nie rusza, ale sprawdzic nie zaszkodzi. Powyzej 137 GB nie ma szans.

 

(...)

8 GB to napewno wykryje bawilem sie ostatnio w biose troche i na sztywno wpisywalem wielkosc dysku te cylindry hedsy itd i maksymalnie doszedlem do 61 GB :D bo wyzej to juz mi sie pc zawieszal ( nie mialem wtedy dysku podpietego kiedy to robilem ) a nawet gdyby widzal te 32 gb to mi to starczy :]

(...)

Czy Ty chociaz wiesz co robisz? Nie mozesz ustawic parametrow CHS jak Ci sie podoba, zeby "wyciagnac" wieksza obslugiwana pojemnosc. To po prostu nie wypali. Ograniczenie do 32 GB bierze sie z tego ze BIOS'u nie potrafi adresowac sektorow dysku powyzej 65535... szczegoly TUTAJ. Pod Linuxem podobno mozna obejsc ten problem, ale nie probowalem wiec glowy nie dam :) Na pewno nie da sie zaladowac systemu z dysku, ktorego BIOS nie wykrywa, wiec w takim wypadku nawet Linux nie pomoze.

 

PS Dobrze by bylo jakbys poczytal troche z tych artykukol do ktorych podalem Ci linka... Wiele by Ci to wyjasnilo :wink:

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupić dysk nawet 80GB i wiekszy. Maja one ustawienie zworkowe do wspołpracy ze starymi płytami głównymi. Wtedy ustawiasz zworke na Cap. Limit 32GB. I tylko 32GB z tego dysku bedzie widziane. Reszta bedzie niewidoczna. Ale przyda sie w przyszlosci jak reszte sprzetu dostosujesz do dzisiejszych wymogow. Wiem, ze takie rozwiazanie maja dyski firm SEAGATE, MAXTOR, WD i Hitachi. Samsung to nie wiem ale prawdopodobnie tez ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupić dysk nawet 80GB i wiekszy. Maja one ustawienie zworkowe do wspołpracy ze starymi płytami głównymi. Wtedy ustawiasz zworke na Cap. Limit 32GB. I tylko 32GB z tego dysku bedzie widziane. Reszta bedzie niewidoczna. Ale przyda sie w przyszlosci jak reszte sprzetu dostosujesz do dzisiejszych wymogow. Wiem, ze takie rozwiazanie maja dyski firm SEAGATE, MAXTOR, WD i Hitachi. Samsung to nie wiem ale prawdopodobnie tez ma.

Thx za info rozgladne sie za takim dyskiem ;) ale jakby ktos mial jeszcze jakies info to prosze podac ;)

Edytowane przez virus3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstwie tej fotki:

Dołączona grafika

 

Znalazlem jakis taki Bios ktory chyba pasuje do tej plyty glownej ? jak sadzicie ?

http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Suppor...OS_SiS+5582.htm

 

PS: wydaje mi sie za ja juz moge miec zaaktualizowany Bios poniewaz patrzac na te dane:

 

Description

1.6 1999/7/5

 

1. Support 32GB capacity below HDD.

2. Support up to AMD K6-2/400 (66MHz external frequency x 2 ratio)

3. Support CPU list.

to to co widzmy w punkcie nr 2 juz jest aktywne w mym PC poniewaz mam tam wlozony procek AMD K6-2 nie wiem dokladnie ile ale chyba ma 533 MHZ a bios widzi mi go jako 266 MHz ale mniejsze oto wazne jest to ze moge go podkrecic do 400 mhz (ale wtedy juz sie pod windowsem wiesza :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam podobny problem. otoz na dniach mam zamiar chyba kupic sobie dysk twardy Seagate ST3250824A 250GB ATA. i tu jest problem bo wiem ze sa ograniczenia. aktualnie mam plyte glowna Epox 8KTA3+ na ktorej mam Durona 850MHz i aktualnie dysk twardy Segate 60GB. orientuje sie ktos jakie jest kolejne ograniczenie i czy wykryje mi na tej plycie dysk 250GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...