Skocz do zawartości
Qbexus

K8n51gmf-9 Denne Efekty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

Panowie powiedzcie mi jak zaobserwować działające c'n'q? trzeba może jakas opcje w biosie przestawić bo jak instalowałem drivery do płyty głównej to między innymi instalowałem cool'n'quiet

zainstaluj rightmark cpu clock ultility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jak zaobserwować działające c'n'q? trzeba może jakas opcje w biosie przestawić bo jak instalowałem drivery do płyty głównej to między innymi instalowałem cool'n'quiet

Jak ja instalowałem drivery to cool'n'quiet nie było dostępne ale może masz inną płyte.

 

Bios sflashowalem na F6 i programy pokazuja napiecia juz OK ale temp nawet z zalaczonym CnQ nadal sa wysokie - 38-39st w idle (smartfan tez zalaczony ale wiatrak lata prawie na maksa).

Zaryzykuję stwierdzenie że na naszych płytach nie ma cool'n'quiet. To co mamy to smart fan - powoduje zmniejszenie obrotów wiatraka w zależności od temperatury CPU. Natomiast cool'n'quiet to zmiana napięcia (zmniejszenie V :) ) gdy nie potrzebna jest cała moc obliczeniowa CPU co powoduje zmniejszenie wydzielania ciepła stąd coooooool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Zaryzykuję stwierdzenie że na naszych płytach nie ma cool'n'quiet. To co mamy to smart fan - powoduje zmniejszenie obrotów wiatraka w zależności od temperatury CPU. Natomiast cool'n'quiet to zmiana napięcia (zmniejszenie V :) ) gdy nie potrzebna jest cała moc obliczeniowa CPU co powoduje zmniejszenie wydzielania ciepła stąd coooooool.

eh, zainstaluj right mark cpu clock utlity i bedziesz miał c'n'q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amapi3d

eh, zainstaluj right mark cpu clock utlity i bedziesz miał c'n'q

My się chyba nie rozumiemy, ten soft juz sprawdzałem i on nie zmienia napięcia na naszych płytach bo tego się nie da zrobić!!!

A zmiany mnożnika też nie zauważyłem przy różnych obciążeniach cpu.

 

Może wrzucisz jakieś screeny z cpu-z i right mark'a jak to niby u ciebie działa.

 

Zresztą zmiana mnożnika jeżeli nawet możliwa przez right marka to i tak mamy tylko pół c'n'q.

 

 

Dla szukajacych c'n'q from purepc.pl

Edytowane przez pieczara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amapi3d

My się chyba nie rozumiemy, ten soft juz sprawdzałem i on nie zmienia napięcia na naszych płytach bo tego się nie da zrobić!!!

A zmiany mnożnika też nie zauważyłem przy różnych obciążeniach cpu.

 

Może wrzucisz jakieś screeny z cpu-z i right mark'a jak to niby u ciebie działa.

 

Zresztą zmiana mnożnika jeżeli nawet możliwa przez right marka to i tak mamy tylko pół c'n'q.

Dla szukajacych c'n'q from purepc.pl

 

Po prostu ustaw w BIOSie mnożnik na default a nie na x9 i będziesz mieć C'n'Q

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

amapi3d

My się chyba nie rozumiemy, ten soft juz sprawdzałem i on nie zmienia napięcia na naszych płytach bo tego się nie da zrobić!!!

A zmiany mnożnika też nie zauważyłem przy różnych obciążeniach cpu.

 

Może wrzucisz jakieś screeny z cpu-z i right mark'a jak to niby u ciebie działa.

 

Zresztą zmiana mnożnika jeżeli nawet możliwa przez right marka to i tak mamy tylko pół c'n'q.

Dla szukajacych c'n'q from purepc.pl

jak mowie ze sie da to sie da. masz screeny i nie opowiadaj glupot skoro nie wiesz.

 

 

post-22729-1146489924_thumb.jpgpost-22729-1146489959_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

programikiem da rady ale zeby tak "naturalnie" działało jak z fabryki wyszło to chyba nie za bardzo co?

no chyba bez programiku nie da rady, w sumie nie probowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu łłliiii łłłiii udało się żeby działało oryginalne amd cool'n;qiuet trzeba wejść do panelu sterwoania poszukać zarządzanie enrgią a następnie ustawić

 

schematy zasilania i trzeba ustawić minimalne zarządzanie energią

 

i jest super 29 stopni i jest chłodno'n'cicho pozdrownionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zebrać wasze podpowiedzi to działa :)

 

Muszą być spełnione warunki:

 

-

Po prostu ustaw w BIOSie mnożnik na default a nie na x9

by jesus79

 

-

eh, zainstaluj right mark cpu clock utlity

by amapi3d

 

-

trzeba wejść do panelu sterwoania poszukać zarządzanie enrgią a następnie ustawić

 

schematy zasilania i trzeba ustawić minimalne zarządzanie energią

by DoThAn

 

Wszystkie te warunki muszą być spełnione bo inaczej nie pójdzie, a przynajmniej mi nie chciał pójść bez zmiany zarządzania energią.

 

Nie wiem czy u was też wentyalor na radiatorze wchodzi na najwyższe obroty [przy obniżonym mnożniku i napieciu] pomimo włączonego smart fan w biosie. Sytuacje rozwiązało dopiero zainstalowanie easy tune i tam ponowne ustawienie smart fan'a [wcześniej je odinstalowałem bo było zbędne - smart fan z biosu działał poprawnie].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje ale right mark cpu clock utlity nie jest potrzebny do niczego bez niego też się obejdzie a jak u Was działa>? oryginalne c'n'q bo mi podczas przeskoku z 1000mhz na 1800 zrywa na mili sekundy obraz prwie nie zauwazalne ale jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

tak masz racje ale right mark cpu clock utlity nie jest potrzebny do niczego bez niego też się obejdzie

racja ale w rightmarku ustawiasz wszystko jak chcesz po twojej mysli.

 

przy korzystaniu ze zwyklego c'n'q proc przestawia sie na jaki mnoznik i jakie napiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku mnożnik ustawia się na 5x a więc mam 1000 mhz a nie 1800 a do tego napięcie podawane z everesta wynosi

Pole Napięcie rdzenia procesora 0.95 V

natomiast w cpu-z generalnie mam okolo 1v ; 1,1 volta

ale coś niechce mi sie wierzyć ażeby było aż tak niskie co o tym sądzicie 0,95 v troche mało co?

 

ale najlepsze to jest chłodzenie tylko 395 obrotów na minute kompa w ogole nie słysze i pomyśleć że jeszcze poł roku temu chciałem kupić wodne chłodzenie za 400 zł tylko poto żeby mieć taką ciszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

w moim przypadku mnożnik ustawia się na 5x a więc mam 1000 mhz a nie 1800 a do tego napięcie podawane z everesta wynosi

Pole Napięcie rdzenia procesora 0.95 V

natomiast w cpu-z generalnie mam okolo 1v ; 1,1 volta

ale coś niechce mi sie wierzyć ażeby było aż tak niskie co o tym sądzicie 0,95 v troche mało co?

 

ale najlepsze to jest chłodzenie tylko 395 obrotów na minute kompa w ogole nie słysze i pomyśleć że jeszcze poł roku temu chciałem kupić wodne chłodzenie za 400 zł tylko poto żeby mieć taką ciszę

ja przy zwyklym c'n'q mam napiecie 1.1(czyli 1.17) i mnozik 5. moim zdaniem everest zle Ci pokazuje. generalnie na dfi mozna w c'n'q ustawic napiecie nawet 0.8v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amapi3d

 

a jak jest u Ciebie z obrazem????? podczas pracy cool'n'quiet bo gdy umnie nagle podnosi napięcie i mhz to delikatnie zrywa obraz na ułamek sekundy najbardzie u dołu ekranu troche mnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

amapi3d

 

a jak jest u Ciebie z obrazem????? podczas pracy cool'n'quiet bo gdy umnie nagle podnosi napięcie i mhz to delikatnie zrywa obraz na ułamek sekundy najbardzie u dołu ekranu troche mnie to irytuje.

u mnie nic takiego nie wystepuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co o tym sądzicie przeinstalowałem windowsa i zrywanie obrazu ustało ale...... do czasu kiedy ustawiłem rozdzielczość 1024x768 wtedy zaczęło sie znowu to samo a tak samo jest gdy mam rozdzielczosc 800x600 i ustawie 75 hz i wzwyż czyli co to jest wina karty graficznej? karte używam tą z płyty głównej czyli gf6100 :) jest chyba za słaba a Wy jakie macie karty możektoś z Was używa tej z mobo czekam na Wasze odpowiedzi pozdrawiam

Edytowane przez DoThAn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Panowie co o tym sądzicie przeinstalowałem windowsa i zrywanie obrazu ustało ale...... do czasu kiedy ustawiłem rozdzielczość 1024x768 wtedy zaczęło sie znowu to samo a tak samo jest gdy mam rozdzielczosc 800x600 i ustawie 75 hz i wzwyż czyli co to jest wina karty graficznej? karte używam tą z płyty głównej czyli gf6100 :) jest chyba za słaba a Wy jakie macie karty możektoś z Was używa tej z mobo czekam na Wasze odpowiedzi pozdrawiam

uzywam 6100(wbudowanej) - 1280-1024 32bit 60-75 Hz

 

w biosach starszych niz f6 wystepowaly dziwne rzeczy z ekranem(zdarzalo mu sie migotnac) - odkad jest f6 jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jadę na zintegrowanej GF6100, przydzieliłem jej 64MB RAM. Bios mam w wersji F6, rozdziałka 1024*768 75Hz 32bit. Jak przejrzysz historię zmian wprowadzanych w BIOSach tej płytki to zmiany w F6 to: "Improve 3D compatibility".

Może 2D też poprawili :) i to "miganie" to sprawa wymiana biosu na nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak ale ja właśnie tydzien temu wgrałem nowy bios F6 poszlo całkiem fajnie zrobiłem to dzięki temu programikowi który był na cd od mobo sam ściągnął biosa z neta i zaraz zaktualizował bedę musiał pozyczyc jakąś karte z pciex i zobacze czy też takie jaja będą a może to być wina że biosa zmieniłem z pod windy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Gdyby z biosem było coś nie tak to płyta wogóle by nie wystartowała, nie ważne czy flasciach!esz bios z dyskietki, cd czy z systemu.

właściwie napisałem to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, co wam pokazuje EVEREST w zakładce Komputer/przetaktowanie na samym końcu listy linia: "DMI: wersja biosu"? Mi pokazuje F2 czyli tą z jaką zakupiłem płytę mimo że flashowałem na F6.

Tak powinno być?

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat sie ożywił ; ]

dawno tu nie zagladałem..

u mnie 278 max przy mnożniku 9

więcej za nic niczym nie ruszy niezależnie od mnożnika

zgubiłem płyte od płyty, było cośtam ciekawego ?

czy zmiana biosu z f2 na cos nowszego cos da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Mam pytanko, co wam pokazuje EVEREST w zakładce Komputer/przetaktowanie na samym końcu listy linia: "DMI: wersja biosu"? Mi pokazuje F2 czyli tą z jaką zakupiłem płytę mimo że flashowałem na F6.

Tak powinno być?

mam tak samo, to nic nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...