Skocz do zawartości
ciaptak

Do Posiadaczy Acer'ow

Rekomendowane odpowiedzi

to zalezy od Ciebie

przeciez wiesz co oznacza gwarancja

ja osobiscie nie kupowalem

za miesiac gwarancja mi wyjdzie i nie mam powodow do narzekan

no ja slyszalem ze jak cos ma sie popsuc to raczej w tym 1 roku... ale z drugiej strony serwis acera nie zbiera dobrych recenzji... a co myslisz o tych 2 latach w przykladowym linku. to jakas podpucha czy na fakcie tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie prawo

2 czy 3 lata to tylko dobra wola producenta/sprzedawcy.

 

2 lata dla zwyklego smiertelnika a 1 rok jak sie bierze na firme. chyba proste

no nie takie proste bo np jak bylem w komputroniku to koles powiedzial ze mam 1 rok gwarancji, a w niektorych sklepach podaja ze 2.... wiec ktos tu klamie, stad moje zaniepokojonie. czy jest mozliwe ze sklep zapewnie kolejne 12 miesiecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na necie jak przegladalem to prawie wszedzie jest 2 lata dla osoby prywatnej a 1 rok dla firm. jezeli kupujesz prywatnie (nie na firme) to istnieje jeszcze cos takiego jak 'odpowiedzialnosc sprzedawcy' i jest ona dwuletnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na necie jak przegladalem to prawie wszedzie jest 2 lata dla osoby prywatnej a 1 rok dla firm. jezeli kupujesz prywatnie (nie na firme) to istnieje jeszcze cos takiego jak 'odpowiedzialnosc sprzedawcy' i jest ona dwuletnia.

dzieki za dosyc konkretna odpowiedz. czy ktos wie cos blizej na temat tej ustawy? jaki ma numer artykul czy cos w tym stylu. zebym wiedzial na co sie powolac :-P

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat tyle razy wałkowany

 

GWARANCJA jest tylko dobrowolnym gestem producenta i nie jest obowiązkowa. Acer daje standardowo na rok (akumulator 0,5 roku) z możliwoscią rozszeżenia do 2 i 3 lat za dodatkową kasę.

 

 

A te "bujdy" sklepów ze gwarancja 2 lata to chodzi o prawo unijne i polskie. od stycznia 2003 roku zniknął termin rękojmia a powstał "Niezgodność Towaru z umową" który obowiązuje SPRZEDAWCE na dwa lata od daty sprzedaży. Jeżeli ta niezgodność/wada wystąpiła do 6 miesiecy od sprzedaży to uznaje się że była od początku i tutaj jeszcze da się zawalczyć ze sprzedawcą/sklepem

 

 

Ale życzę szczęścia (w naszym sytemie przewlekło-sądowniczym) przy egzekwowaniu u sprzedawcy swoich praw konsumeckich jeżeli laptop wam się rozleci po np. 18 miesiącach a producent dał tylko rok gwarancji. Już widzę jak sprzedawca/sklep ochoczo bieże sie do wykonania swoich obowiązków wg. ustawy o sprzedaży konsumenckiej.

 

 

polecam

1855046[/snapback]

dzieki za dosyc konkretna odpowiedz. czy ktos wie cos blizej na temat tej ustawy? jaki ma numer artykul czy cos w tym stylu. zebym wiedzial na co sie powolac :-P

pozdro

 

 

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)

 

ustawa - http://ww20.mediarun.pl/story.php?story=321

omówienie - http://ww20.mediarun.pl/story.php?story=139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...