Skocz do zawartości
heniek86

Co Bedzie Lepszym Rozwiązaniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym zmienić platforme z agp na taką z pcix. Ale jest mały broblem z kasą więc chciał bym to robić stopniowo i przegladając net natknołem się na płyte z Apg i Pcix. Dokładnie chodzi o 2 modele

 

1 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20655

 

2 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20657

 

Pierwsza posiada Lga775 druga Socket 478. Jeżeli bym się zdecydował na 1 to ede zmuszony wziać jakiegos celka, jeżeli drugą to powinno się udac kupić jakiegos p4 2.5 na allegro. teraz nie wiem co robić jakieś sugestie??

Dodam tylko że przesiąde sie z sempra i niechce stracić na tej wymianie. Oczywiście będe coś tampodkręcał.

 

Pozd i czekam na opinie

Edytowane przez heniek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko te dwie płyty mają inne sockety, jedna ma lga775 a dróga s478;

Jak kupisz celka pod lga775 to raczej nie pozałujesz bo celki D sie ładnie kręcą ale nie na Asrockach. Mysle ze z asrocka nie bedziesz zadowolony. Ja jak kupowałem kiedys asrocka mimo ze słyszałem a ich temat wiele złych opini, bo myslałem, ahh moze komus sie jakis wadliwy trafił....

Teraz wiem ze asrockowi lepiej nie ufać. Miałem model P4V88+ i teraz wymieniłem na Gigabyte GA-8IPE100-G i zdziwiłem sie ze mój komp jest taki stabilny i praktycznie sie nie zwiesza itp.

Tez lepiej dobze sie zastanów zanim wybierzesz asrocka.

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robia, ale na dokładnie tych samych chipsetach (nieciekawych w sumie), o takiej samej 'marce' i porównywalnych możliwościach o/c

 

odpuść sobie takie wynalazki. albo to, albo to. albo ddr albo ddr2. albo 478 albo LGA

jak składasz kompa na intelu to płyta tylko na chipsecie intela. inaczej bedziesz baaaardzo niezadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod amd tez sa takie wynalazki.

niema lekko - niestety przy upgreadadzie trzeba czesto wymienic wiecej niz by sie chciało.

 

musisz sie zdecydować: albo pcie albo agp albo i to i to i praktycznie brak wydaności.

 

imho. sprzet który masz jest jeszcze w miare przyzwoity. wstrzymaj sie narazie, pozbieraj jeszcze troche kasy i dopiero później zrób małą rewolucję (niestety ewolucyjnie sprzetu nie da sie upgreadowac zazwyczaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku chcesz jedynie zaoszczędzić na grafie ( ten 3ti?)

To ja już bym wolał kupic normalną ( nie ukrywajmy ten Asrock to do doopy) płytę proca ( np 939) i jakąś najtańszą kartę na PCIX (lub jak masz cos na pci:P) i tak pojechać do wymiany grafy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ci chodzi o nowszy s 939 to przecież płyte musisz płacić koło 250

a za semptrona koło 3000 albo 2800 musisz dać koło 400 w oem

mobo:gigabyte

proc:OEM lub BOX

razem wyjdzie kolo 550zl z chldzeniem BOX lub freezerem nikt mu nie kaze kupowac sepa 3000+ a kupujac to co wyzej zyskuje duzo wiecej niz kupujac mobo na chipsecie VIA moja rada jest taka nie masz kasy - dozbieraj i kup cos z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...