Skocz do zawartości
kamilneo

Program Do Sprawdzenia Częstotliwości

Rekomendowane odpowiedzi

W Everest jest AGP w zakładce -> Płyta główna/Płyta główna/Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej/Rzeczywista częstotliwość taktowania -> u mnie akurat jest to w tej chwili 68 MHz (dla FSB=170 MHz).

A PCI to AGP/2.

Pozdr. :D

Edytowane przez Lzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka możliwości :

- za stara wersja Everesta, źle odczytuje dane z płyty

- może Ci się tylko zdaje, że masz zablokowane :D

- ???

U mnie pokazuje dobrze, spradzałem na różnych ustawieniach FSB i pasowało.

Ale jest pewien problem - źle pokazuje przy zmianach FSB z poziomu WIN-a, np. przez CPUFSB - nie uwzględnia zmiany dzielnika ( u mnie przy 152 MHz zmienia się automatycznie z 1/4 na 1/5 ) i w efekcie przy 166MHz -> PCI/AGP = 33/66 a po zmianie na 133MHz -> 27/54 (a powinno być również 33/66) - po prostu dane o dzielniku odczytuje na starcie i ich nie aktualizuje !

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten Everest cos chyba klamie bo u mnie pokazuje 81 MHz a w biosie mam Agp/Pci zablokowane na 66/33...

Ja mam również zablokowane i mi pokazuje 85 MHz. Jak to jest możliwe? Jakim programem mogę to jeszcze sprawdzić? Jakie ustawienia FSB są bezpieczne nawet bez blokowania częstotliwości PCI i AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clockgen dobrze pokazuje częstotliwość PCI.

 

@Nyny

 

Asus A8V DLX

User posted image

 

 

Chipset: VIA K8T800Pro

Vcore: 0.80 - 1.80V | Vdimm: 2.50 - 2.8V NB voltage: ?

AGP voltage: 1.60V, 1.70V | V-Link voltage: 2.5V, 2.6V | PCI Lock: tak (nie działa na większości płyt rev 1.x)

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...