Skocz do zawartości
Patrox

Mój Mod Coller Master Stacker

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SamoDobro

@SamoDobro - wlasnie o takie komentarze mi chodzilo, mysle ze troche przesadzasz. Jakby sie przyjrzec tym fotkom to pewne elementy sa starannie wykonane i widac jednak jakis wklad pracy.

oczywiscie ze moj komentarz byl przesadzony. a jaki niby mial byc? buda jest przesadzona, wszystkiego w niej za duzo - wiec i w moim komentarzu jest wszystkiego za duzo (jadu i zlosliwosci rowniez)

moze i sa jakies starannie wykonane elementy - ale jesli ktos sie decyduje na okno, to przede wszystkim powinien zrobic porzadek z wnetrzem. i do tego glownie sie przyczepialem jesli dokladnie wczytasz sie w moj post. jak bede mial dostep do netu z domu to wrzuce fotki wnetrza mojej obudowy dla porownania (nie mam okna a jednak o wnetrze dbam)

 

99% ludzi którzy się wypowiedzieli nigdy w życiu nie widzieli stackera na oczy.

uwierz mi, widzialem Stackera. i uwazam, ze to jedna z ladniejszych obudow kompletnie nie nadajacych sie do moddingu - poniewaz zbyt latwo cos w niej popsuc.

co z tego, ze byly gorsze mody? akurat obecnie na topie jest ten. i problem w tym, ze chlopak, autor modu, w ogole nie przyjmuje do wiadomosci slow krytyki. na pytanie dlaczego taki wsciekly pomarancz odpowiada "bo to z zagranicy i za granica jest to cool" - to brzmi jak slowa 5latka a nie 20-o letniego faceta. jesli w Irlandii modne jest noszenie na reku takich gumowych bransoletek z roznymi tekstami to nie oznacza, ze ja tez mam takie nosic. a nie daj Boze zeby moja dziewczyna zaczela sie ubierac w modne tu kozaczki z miskiem.

dysk moze i bylby spoko - ale w polaczeniu z tym pomaranczowym to wyglada tak, jakby ktos przemalowal Ferrari na rozowo. tez byloby nietypowo i ekstrawagancko, prawda? taki dysk widzialbym w budzie krysztalowo wrecz wypucowanej - porzadek w kablach jak w niemieckim wojsku, jakies srebrne, lustrzane wykonczenie moze - ale hightech (dysk) do Barbie-style (pomarancz)?

pytanie o to co wygrawerowac na plexi swiadczylo natomiast dobitnie o braku pomyslu na obudowe i wrzucaniu w nia co sie da.

doceniam czas i pieniadze wlozone w tego moda. podziwiam umiejetnosci (sam mam dwie lewe lapki do majsterkowania) - ale zeby modowac bude trzeba miec jakis POMYSL. a nie robic zlepek szalonych idei.

powtarzam: modowanie zaczynaj od srodka. kabelki, kabelki, kabelki. jak w srodku bedzie juz pieknie, mozna myslec o wygladzie zewnetrznym.

no i dodam tak zupelnie prywatnie od siebie: nienawidze swiecacych sie obudow, wiec Twoje az sama sie prosi o moja krytyke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze moj komentarz byl przesadzony. a jaki niby mial byc? buda jest przesadzona, wszystkiego w niej za duzo - wiec i w moim komentarzu jest wszystkiego za duzo (jadu i zlosliwosci rowniez)

moze i sa jakies starannie wykonane elementy - ale jesli ktos sie decyduje na okno, to przede wszystkim powinien zrobic porzadek z wnetrzem. i do tego glownie sie przyczepialem jesli dokladnie wczytasz sie w moj post. jak bede mial dostep do netu z domu to wrzuce fotki wnetrza mojej obudowy dla porownania (nie mam okna a jednak o wnetrze dbam)

uwierz mi, widzialem Stackera. i uwazam, ze to jedna z ladniejszych obudow kompletnie nie nadajacych sie do moddingu - poniewaz zbyt latwo cos w niej popsuc.

co z tego, ze byly gorsze mody? akurat obecnie na topie jest ten. i problem w tym, ze chlopak, autor modu, w ogole nie przyjmuje do wiadomosci slow krytyki. na pytanie dlaczego taki wsciekly pomarancz odpowiada "bo to z zagranicy i za granica jest to cool" - to brzmi jak slowa 5latka a nie 20-o letniego faceta. jesli w Irlandii modne jest noszenie na reku takich gumowych bransoletek z roznymi tekstami to nie oznacza, ze ja tez mam takie nosic. a nie daj Boze zeby moja dziewczyna zaczela sie ubierac w modne tu kozaczki z miskiem.

dysk moze i bylby spoko - ale w polaczeniu z tym pomaranczowym to wyglada tak, jakby ktos przemalowal Ferrari na rozowo. tez byloby nietypowo i ekstrawagancko, prawda? taki dysk widzialbym w budzie krysztalowo wrecz wypucowanej - porzadek w kablach jak w niemieckim wojsku, jakies srebrne, lustrzane wykonczenie moze - ale hightech (dysk) do Barbie-style (pomarancz)?

pytanie o to co wygrawerowac na plexi swiadczylo natomiast dobitnie o braku pomyslu na obudowe i wrzucaniu w nia co sie da.

doceniam czas i pieniadze wlozone w tego moda. podziwiam umiejetnosci (sam mam dwie lewe lapki do majsterkowania) - ale zeby modowac bude trzeba miec jakis POMYSL. a nie robic zlepek szalonych idei.

powtarzam: modowanie zaczynaj od srodka. kabelki, kabelki, kabelki. jak w srodku bedzie juz pieknie, mozna myslec o wygladzie zewnetrznym.

no i dodam tak zupelnie prywatnie od siebie: nienawidze swiecacych sie obudow, wiec Twoje az sama sie prosi o moja krytyke.

I dlatego twoja krytyka, po co sie wypowiadasz jezli nie lubisz swiecących obudów? Bez sensu jest twoja odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

I dlatego twoja krytyka, po co sie wypowiadasz jezli nie lubisz swiecących obudów? Bez sensu jest twoja odpowiedz.

czytaj ze zrozumieniem na temat czego sie wypowiadam.

to, ze nie lubie swiecidelek nie oznacza, ze nie potrafie docenic, jesli ktos zrobi moda polegajacego na tym, ze komp bedzie np. lampa pozwalajaca konopiom rosnac. kwestia estetyki (przede wszystkim wnetrza)

z calej mojej wypowiedzi zapamietales tylko ostatnie zdanie?

to tym razem napisze to na samym koncu:

 

ZROB PORZADEK W SRODKU - potem pokazuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carl0s: jako ze jestes krytykiem w dziedzinie modingu przysluguje ci zaszczyt wypowiedzenia sie na temat mojej pracy - przyjdz i mnie zjedz :F a potem pokaz co ty zrobiles :>

hehehe. Mylisz pojecia. Zauwazyles,ze rzadko ktory krytyk filmowy lub teatralny nakrecil lub wyrezyserwoal i zagral cos sam?

Mam prawo krytykowac to co widze. Jesli widze zalosna probe "modowania" zakonczona tragedia w postaci zniszczenia dobrej solidnej obudowy, to dlaczego nie moge tego powiedziec glosno? Niestety, czasami prawdzie nalezy spojrzec w oczy. Powiesz mi ze to sprawa gustu i jesli podoba sie autorowi to mnie nic do tego. Owszem, ale tylko w sytuacji gdy autor nie wpadnie na pomysl wystawic swoje dzielo na forum. Twoja sprawa jest pogodzenie sie z krytyka, przyjecie jej do wiadomosci albo odrzucenie. Po to jest forum zeby wyrazic swoja opinie, nawet jesli jest ona dosc ostra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz troche racji nie bedziesz przeciez mowil/pisal czegos po tylko zeby nie zrobic komus przykrosci - ale zeby zjezdzac kogos i dawac upust nerwom to tez przesada - zwalaszcza ze najezdzcow bylo wiecej :>

 

peace ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) O gustach nie bedziemy znowy rozmawiać ale z kilku najwazniejszych kwesti dokonałem update-tu. Posprzątałem w kablach, zrobiłem osłonę na napędy, zacząłem zabierać się za front. Chwilowo brak czasu i kasy. jak coś sklecę dalej to wyslę zdjęcia. Pozdrawiam :) :) :) Obudowa do panelu się robi. Na dniach będzie

post-102492-1139092720_thumb.jpg

post-102492-1139092741_thumb.jpg

post-102492-1139092758_thumb.jpg

post-102492-1139092780_thumb.jpg

Edytowane przez Patrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm buda ihmo do poprawy! jak dla mnie zdecyduj sie albo niebiesko, albo UV!

strasznie kolorowo, skoro jzu robisz pomarancz w srodku to jakis kolor pokrewny do niego np. zolty, bo niebeiski starsznie sie gryzie jak dla mnie!

 

samo okno hmmmm napewno duzo zaduze, teraz zaslaniasz napedy, a mogles je ukrucic odrazu! grafika okna bardzo chaotyczna, lepsza byla by jedna w konkretnie widocznym miejscu, noi bez zadnych napisow, bo kto sie orietuje w temacie ten bedzie wiedzial!

napisy na oknie hmmm abit juz takim fenomenem w dziedzinie mobo juz nie jest jak to mialo miejsce kilka lat w tyl, choć to ciągle czołówka, jak dla mnie lepsze DFI, CM to tez jak dla mnei dobra, ale średnia półka!

 

 

pozdrawiam i powodzenia!

 

btw: front faktycznie do wymiany, starszny bajzelek tam jest, jesli zbedny Ci floop to wymontuj, noi naklejki nieiwem poco naklejone jak na oknie sa juz napisy, jak jzu je chcesz miec, to lepiej je na dole wlepic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm buda ihmo do poprawy! jak dla mnie zdecyduj sie albo niebiesko, albo UV!

strasznie kolorowo, skoro jzu robisz pomarancz w srodku to jakis kolor pokrewny do niego np. zolty, bo niebeiski starsznie sie gryzie jak dla mnie!

 

samo okno hmmmm napewno duzo zaduze, teraz zaslaniasz napedy, a mogles je ukrucic odrazu! grafika okna bardzo chaotyczna, lepsza byla by jedna w konkretnie widocznym miejscu, noi bez zadnych napisow, bo kto sie orietuje w temacie ten bedzie wiedzial!

napisy na oknie hmmm abit juz takim fenomenem w dziedzinie mobo juz nie jest jak to mialo miejsce kilka lat w tyl, choć to ciągle czołówka, jak dla mnie lepsze DFI, CM to tez jak dla mnei dobra, ale średnia półka!

pozdrawiam i powodzenia!

 

btw: front faktycznie do wymiany, starszny bajzelek tam jest, jesli zbedny Ci floop to wymontuj, noi naklejki nieiwem poco naklejone jak na oknie sa juz napisy, jak jzu je chcesz miec, to lepiej je na dole wlepic!

Poczytaj cały post a potem pisz. Po 1 to napisałem że pole pracy lasera to 30x30. I nie mogłem inaczej wygrawerowac. A nie chciałem grawerowac na całęj powierzchni bo to zakrywałoby cały środek. Może ja się nie znam choć pracuję w mieszalni lakierów ale jak dla mnie to pomarancz z niebieskim mniej się gryzie niż pomarancz z żółtym!!!. Po 3 to okno jest specjalnie takie bo buda jest szersza niż wyższa. I to powiększa optycznie obudowę a nie ją zmniejsza. Co do CM to 1,5 roku temu jak kupowałem bude nie było na rynku polskim żadnej innej obudowy BTX(a taką właśnie chciałem) I nie mów mi o średnich i wyzszych półkach bo niczym się w wykonaniu i materiale nie różnią budy. Jest tylko inny design. Zanim moją kupiłem oklądnołem wiele bud i ta akurat wydała mi się najbardziej rozsądna co do moich potrzeb.Flop jest mi potzrebny a pisałęm tez że front lada dzień się zmieni.Ale dzię,i za odpowiedź. :) :) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//OT

Melonowy nie obraz sie, ale kazdy ma swoje upodobania. Dla mnie super jest dotknac sobie ksztaltnego kobiecego cycka, a inny lubi jak mu nogi smierdza...

Ogolnie niemialbym nic przeciwko, gdyby to byl mod tematyczny,krzykliwy jak Manga jednak delikatnie drazniacy i tajemniczy jak Hentai.

Radek nazwal to odpustem, ja juz kiedys napisalem - dla mnie ta buda jest zniszczona (choc teraz mysle, ze moze jeszcze odwracalnie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wszyscy macie racje. I nie ma co jeden prze drugiego pouczać bo nie każdemu musi się to podobąć. Według mnie na targach tuningu we Wrocku powinny być 2 kategorie modów. 1 to właśnie grzebanie w standardzie i upiekszanie(jak wolicie okno+ kadoda) a 2 to wycinanie i przerabianie na maxa starych trupów lub dragonków. I wtedy moglibyśmy oceniać. Radek i Carlos mówię to szczególnie do was. Wtedy jeden przez drugiego nie bluzgałby na mody. Ale pozyjemy-zobaczymy. Pozdrawiam. Mi osobiście podobaja się mody w stylu okno plus katoda i dlatego taki zrobiłem. Może i dlatego, że w każdej chwili zakładam stary bok i mam oryginała. A jak niektórzy powycinali,pomalowali nie wiadomo na jaki kolor to już się tego nie odwóci tak łatwo(oczywiście gdyby przyszło sprzedać a klientowi nie spodobałyby się zabawy). Pozdrawiam. :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrox zastanow sie co mowisz...Modding to modding, budy przerobione sa dobrze albo zle. Nie "filozuj", tylko pokaz co potrafisz. Jak narazie, widze szumne zapowiedzi, a pracy wlozonej wlasnej praktycznie zero.

Mowisz, ze Radek i ja bluzgamy na mody. Otoz znowu sie mylisz. My nie bluzgamy na mody. My komentujemy to co widza nasze oczy, widze ze ladnie? Pisze ze ladnie. Widze festyn? Mowie ze festyn...

Powiesz "mnie sie podoba i juz". Zgoda! Cieszy mnie to niezmiernie, przy czym nadal twierdze ze buda jest wiesniacka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko też dobrze czy źle to pojęcie względne, zwłaszcza w takiej dziedzinie. Ale jednak wydaje mi się że gust mój i Carlosa nie zawodzi

a to że nie jesteśmy z niczego zadowoleni to dlatego że mamy po prostu większe wymagania względem estetyki, gustu, doboru kolorów, koncepcji i wykonania w modach

gdyby bit-tech nazywał się Tweak to wtedy bylibyśmy na pewno bardziej zadowoleni z modów

 

podstawowe znaczenie ma to że każdy robi tak jak mu się podoba ale dla starszych wyjadaczy jest to po prostu amatorszczyzna ;]

 

może tego stackera nie odbierałbym tak źle gdyby nie:

- wieś-naklejki na froncie (powyrywaj je)

- 50 motywów na szybie (dragon bale, cooler mastery, abity czy co tam jeszcze); proponuje zmienić szybę i umieścic na niej jakiś jeden motyw

- wesołe miasteczko w środku

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostro walczyłem, modowałem, ciąłem metal i krzesałem iskry przez długie lata nie mając nawet dostępu do neta, żeby cokolwiek podpatrzeć... Po tych całych bojach przeszedłem metamorfozę i kupiłem Stackera właśnie po to, żeby:

1) mieć solidną obudowę na długie lata

2) nic nie musieć w nim robić/zmieniać/modyfikować, bo Stacker sam w sobie jest chyba idealną budą out of the box

3) zmieścić docelowo całe WC w środku, co mi się w końcu udało

 

To co zobaczyłem tu nazwane dumnie "modyfikacją" nic-a-nic nie przemawia do mnie i zupełnie nie trafia w mój gust... ale ważne, że autorowi się podoba :)

 

Tak mi jeszcze wpadło do głowy, że skoro autor tematu i "moda" jest taki pewny swej pracy i wartości jej efektów, to niech wystawi swoją obudowę na jakichś targach tuningu - ostatnio tych imprez troszkę jest, więc będzie możliwość usłyszenia obiektywnej oceny - takiej nie "skażonej" tweak'iem ;)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Heheh... Ja kiedys probowalem cos grzebac przy obudowie - jakis noname, wiec nawet mi nie zal, ze go tak spaskudzilem ;) Ale odkad zobaczylem na wystawie Stackera - ta obudowa byla docelowa, jaka zamierzalem kupic. I jedyne czym sie ona u mnie rozni od tego, co wyjalem z pudelka to DVD-Rom koloru czarnego na samej gorze. Koniec.

Ale gdybym mial przy niej grzebac i wstawiac okno, to:

1. okno zaslanialoby napedy

2. lampeczki bylyby niewidoczne z zewnatrz - oswietlalyby jedynie wnetrze

3. za nic w swiecie nie zrobilbym takiego odpustu na przednim panelu - brakuje chyba tylko zapalniczki samochodowej i otwieracza do piwa.

I naklejki - oryginalnej od Windowsa tylko brakuje i ze znaczkiem Neostrady.

Fajna obudowe kiedys miales.

Ale skoro Ci sie podoba i jestes z niej dumny, to peace bracie. Ale mala rada:

Masz kiepski aparacik cyfrowy, albo nie umiesz robic fotek w ciemnosci - te co dales sa tak niewyrazne, ze ledwo co na nich widac. Zrob porzadne zdjecie w dzien, z kazdej strony i potem w nocy z lampa na dluzszym czasie naswietlania - bedzie widac, jak ta buda naprawde wyglada, bo na razie to widze jedynie gre swiatel z boku i zero szczegolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carl0s

Wiesz jaka mam opinie na temat tego "moda", ja tylko wyrazilem swoja aprobate dla DragonBalla bo swego czasu baaaardzo lubilem te bajke (oczywiscie po japonsku, po francuski dubbing psul cala sprawe),

.............zreszta ja tez wole kobiecego cycka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melonowy - masz racje, zle sie wyrazilem. Szanuje Twoje zainteresowania, jakie one by nie byly. Mi chodzilo tylko i wylacznie, ze w tej obudowie motyw Dragon Ball pojawia sie niewiadomo skad, komu, na co i po co. Uwierz mi ja tez lubie japonska kreske, ale tak jak napisalem wczesniej (Neon Genesis Evangelion, zwroc uwage jak wygladalby mod EVA-02 :):D), no trzeba to przemyslec...a nie tu naklejka, tam grawerka...i wszystko to oderwane od siebie...

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...