Skocz do zawartości
Pan Marcepan

Blue Connect & Internet Bezprzewodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru tygodni jestem użytkownikiem blue connecta i chciałem się podzielić wrażeniami z użytkowania.

Jako ze jestem mobilna osoba (kursy wroclaw - poznan) potrzebny byl mi bezprzewodowy internecik i moj wybor padl na blue connecta z modemem gprs/edge/umts (za 240zl), abonament 120miesiecznie.

Zaraz po zakupie bylem troche podlamany z wyboru - akurat bylem na swieta w domu (Elblag, niby duze miasto) a internecik lapal mi tylko z gprs'a. Jako ze predkosci 2-4KB/s nie sa zachwycajace przyjolem je z wielkim bolem.

Jako ze jest to internecik radiowy w gierki online tez za bardzo pograc nie mozna. Zawsze jest lag 500-700ms.

Pociagi: jadac te 100km w pociagu internecik mi dzialal wiekszosc drogi (tylko pare razy mi przerwalo). Niestety tutaj do wiecej niz gadu gadu za bardzo sie nie nadaje. Predkosc otwierania stron 1-2KB/s.

Dotarlem do Wroclawia. Wkoncu zasieg UMTS. Tutaj zostalem bardzo mile zaskoczony. Lag 500ms nadal pozostaje jednak transfery wkoncu zaczely byc sensowne - srednio po 45KB/s czyli calkiem calkiem :)

Wniosek: jak nie mieszkasz w miescie z umts'em to za bardzo z tego interneciku nie bedziesz zadowolony.

A jakie wy macie wrazenia z uzytkowania waszego bezprzewodowego necika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym slowem kanal - a o limicie nie wspomniales. 45 kilo non stop i transfery zarżnely by ten limit po tygodniu. Tam jest bodajze 2gb. Zeby posurfowac po necie i poczte odebrac to sory ale wystarczy mi pakietowy gprs przez bluetooth z telefonu na 150% zaplace mniej niz 120zl miesiecznie....no i nie trzyma mnie za gardlo lojalka na 2 lata

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dzien dzisiejszy polecilbym EDGE - nie potrzeba zasiegu UMTS a transfery realne rzedu 15-20KB/s... najlepiej zamiast bulic za modem zapatrzyc sie w jakis telefon z ta opcja...

 

w plusie jest zdaje sie cos takiego jak SIMDATA - cos ala simplus (prepaid) tyle ze z przeznaczeniem do polaczen GPRS - 100KB kosztuje 0,03zl. - tak wyczytalem... doladowania jak kuponami z simplusa

Edytowane przez kili^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dzien dzisiejszy polecilbym EDGE - nie potrzeba zasiegu UMTS a transfery realne rzedu 15-20KB/s... najlepiej zamiast bulic za modem zapatrzyc sie w jakis telefon z ta opcja...

 

w plusie jest zdaje sie cos takiego jak SIMDATA - cos ala simplus (prepaid) tyle ze z przeznaczeniem do polaczen GPRS - 100KB kosztuje 0,03zl. - tak wyczytalem... doladowania jak kuponami z simplusa

Właśnie w ostatnią sobotę kupiłem sobie to coś. Nie powiem: działa. Transfery wynoszą średnio 4 - 5 kB/s (GPRS only niestety taki mam telefon), zerwało tylko raz (telefon się zbiesił) . Z doładowaniem też nie ma kłopotu. Jedyny kłopot to zamieszanie w Plusie związane z wymianą systemu informatycznego. Chodzi o to, że jakkolwiek w regulaminie jest stawka 0.03 zł za 100KB to mnie na razie rozliczyli w stosunku 1,22/100Kb. Dowód: doładowałem konto na 50 zł zassałem coś ze 30 MB i zostało mi nieco ponad dwadzieścia złociszy na koncie. Według gościa z BOK do końca tego tygodnia kłopoty mają się skończyć (będą korekty). Poza tym każdy kto jest już abonentem Plusa może uaktywnić usługę iPlus do już posiadanego numeru. Żadnych nowych umów i lojalek. Na dzień dzisiejszy Plus zdecydowanie wygrywa w temacie Internetu komórkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od paru tygodni jestem użytkownikiem blue connecta i chciałem się podzielić wrażeniami z użytkowania.

Jako ze jestem mobilna osoba (kursy wroclaw - poznan) potrzebny byl mi bezprzewodowy internecik i moj wybor padl na blue connecta z modemem gprs/edge/umts (za 240zl), abonament 120miesiecznie.

Zaraz po zakupie bylem troche podlamany z wyboru - akurat bylem na swieta w domu (Elblag, niby duze miasto) a internecik lapal mi tylko z gprs'a. Jako ze predkosci 2-4KB/s nie sa zachwycajace przyjolem je z wielkim bolem.

Jako ze jest to internecik radiowy w gierki online tez za bardzo pograc nie mozna. Zawsze jest lag 500-700ms.

Pociagi: jadac te 100km w pociagu internecik mi dzialal wiekszosc drogi (tylko pare razy mi przerwalo). Niestety tutaj do wiecej niz gadu gadu za bardzo sie nie nadaje. Predkosc otwierania stron 1-2KB/s.

Dotarlem do Wroclawia. Wkoncu zasieg UMTS. Tutaj zostalem bardzo mile zaskoczony. Lag 500ms nadal pozostaje jednak transfery wkoncu zaczely byc sensowne - srednio po 45KB/s czyli calkiem calkiem :)

Wniosek: jak nie mieszkasz w miescie z umts'em to za bardzo z tego interneciku nie bedziesz zadowolony.

A jakie wy macie wrazenia z uzytkowania waszego bezprzewodowego necika?

zapomniałeś wspomnieć o hotspotach.

głównie w mcdonaldach i kfc (przynajmniej w kraku i katowicach) bardzo przyjemnie chodzi - w końcu to 1mbit. a poza tym mieszkam w chrzanowie -40km od krakowa i już zaczyna łapać EDGE, co prawda nie wszędzie, ale u mnie w mieszkaniu jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blue connecta od miesiąca, w sumie to pożyczonego i moja karta Sony Ericsson GC89 nie obsługuje UMTS'a ale jest EDGE i bardzo dobry zasięg.

Wrażenia:

1. W EDGE transfer teoretycznie wynosi ok 200kb/s, w praktyce waha się od 80 do 160kb/s. [kb - to kilobity jakby ktoś miał wątpliwości :wink: ]

2. Przy przeglądaniu stron i korzystaniu z GG, wszystko działa, dopóki się nie przeciąży modemu, wtedy potrafi zerwać połączenie.

3. Przy korzystaniu z sieci torrent zachowuje się nieprzewidywalnie. Może zerwać połączenie po 5 minutach lub paru godzinach (zwykle po ok. 0.5h). Grzebałem w ustawieniach (MTU Size, TCP Window Size, Maksymalna szybkość portu modemu), ale nic to nie dało, więc chodzi na domyślnych. Napisałem nawet do ERY, ale nawet po otrzymaniu szczegółowych danych (włącznie z różnymi pingami) nic mi nie pomogli.

4. Przy korzystaniu z Osła, ponieważ mam dynamicznie przyznawany IP (jestem za NAT'em) na każdym serwerze wyskakiwało, że "my IP is blacklisted" <_< więc nie korzystam.

 

Podsumowując: do stron WWW i GG ok, do p2p nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe niezly hardcore z tym p2p via komorka. Ale nie powiem da sie. Moj kumpel mial takie cos ale w Warszawie (nie bylo jeszcze UMTS wtedy) i z taka predkoscia dziadowska bo dziadowska ale sciagnal Tony Hawk Pro Skater 3 :D przez eMula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Erze pracują $%*#$ :mur: i dobrze wiedzą co robią, żeby obniżyć transfery ludziom mocno korzystającym z sieci. Jak ich prosiłem o pomoc w konfiguracji sprzętu, żeby nie zrywało połączenia to odpisali, że wg nich jest wszystko ok - wina może leżeć tylko w moim sprzęcie.

W podglądzie zdarzeń systemu windows, mogę jednak wyraźnie przeczytać (co jakiś czas) np. że:

"Adres IP połączenia 10.117.10.173 dla karty sieciowej o adresie 00904C000000 został zabroniony przez serwer DHCP 10.0.0.1 (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK)."

A 10.0.0.1 to moja brama domyślna <_<

Edytowane przez WoDzu8o4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...