Skocz do zawartości
KIULIK

Informatyka V. Informatyka Stosowana

Rekomendowane odpowiedzi

inf stos. to chyba więcej teorii ... ale głowy sobie nie dam uciąc...

pozatym na wiekszosci takich kierunków wybierasz specjalizację po 2 latach

z regóły mniej osób na jedno miejsce jest na stosowanej

Przy okazji przyjrzyj się regułom ortograficznym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skrocie na informatyce uczysz sie moze nie tyle samej teorii co tego jakie masz mozliwosci ogolnie, informatyka stosowana od razu pokazuje ci w czym i jak mozesz to wykorzystac - ja jestem na stosowanej w inzynierii srodowiska - mam dodatkowe przedmioty w stylu - hydrologia, hydraulika, geotechnika, geodezja etc. nie jest tego za wiele ale wystarczy b wiedziec czym to sie je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak podal link KrokObok ja jestem na inf. stosowanej i glownie uczymy sie tam programowania delphi/c/c++/vs/php/html/ i inne. to sa inz studia a koles mi powiedzial ze po ukonczeniu bedziemy umieli programowac w ponad 20 jezykach -.-V

 

a informatyka to nie wiem czym sie rozni ;] bo nie czytalem tego linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze teraz wiekszosc jezykow jest oparta na C i ew. troche pascal najpierw musisz nauczyc sie podstaw potem mozesz zaczac sie uczyc nowych !! a nauczenie sie dobrze C i Pascala to tez nie jest tak hop siup!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C i Pascal to raczej przestarzae jezyki moim zdaniem i ich nauka nie ma sensu. C++ praktycznie trzeba, a milo poznac tez Jave.

Nauka jezyka programowania to powinno byc przede wszystkim poznanie metod programowania w danym jezyku, wszelkich komend i to wszystko... Cala reszta to nauka programowania jako takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze c++ jest oparte o samo C a inne jezyki np. java takze bazuje na C. nie chodzilo mi o to ze pascal i c to nowosc ale ze tak jak to bylo na wielu uczelniach do tej pory zanim sie zacznie programowac w wielu jezykach najpierw sie uczyc pascala i c. zeby zrozumiec dzialanie kodu petli wskazniki itp... a potem jak ktos zna c to nauka innego jezyka to faktycznie juz nie trwa dlugo bo z tego co nam mowil wykladowca znajac c mozna sie nauczyc nowego jezyka w ok 2dni i pisac juz proste programy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

java ma jedynie skladnie podobna do C, nie jest na nim oparta, przypominam ze w czystym C nie ma czegos takiego jak klasa, a w javie bez klasy nie ma programu.

 

generalnie to moge wam powedziec tak, nauczcie sie zasad programowania i opanujcie kilka jezykow - jakie wam pasuja/sa na topie/czy jak kto woli. w przyszlosci juz z dyplomem informatyka babrdzo bym nie chcial pracowac jako programista. praca nudna i dla wyjatkowo wytrwalych. raczej bede celowal w cos z inzynieria oprogramowania, tutaj liczyc sie bedzie bardziej znajomosc technologii a nie warsztatu programistycznego. jasne ze fajnie sobie poprogramowac, poswiecilem na to sporo czasu i nadal mi niezle placa za napisanie projektow ;) ale to ne jest cos na co chcialbym sie napalac i robic to przez cale zycie. wydaje mi sie ze trzeba sie nad tym dobrze zastanowic

Edytowane przez ayem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy teraz nawet sprzataczki robia cos z kompami ;)

fajnym zajeciem na dluzej byloby stanowisko (lub firma wynajmowana na zlecenie) "Specjalista do spraw polityki bezpieczenstwa informatycznego firmy", tez praca ciekawa, bo kazde zlecenie troche rozne od poprzedniego, a do tego podobnie jak inzynieria oprogramowania bardzo odpowiedzialna (koszty pomylek sa wielokrotnie wieksze niz przy bledach w samym programowaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...