Skocz do zawartości
DA VINCI

PROBLEMIK :(

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problemik z qzynkiem :D. A konkretnie z jego sprzętem (P III 500MHz, 192MB DIMM, Riva TNT 2 M64) 8). Problem jest następujący. Qzyn chce sobie kupić szybszy procesor za mała kwotę :) do 200zł . Doradziłem mu by brał CELKA 1000MHz tylko mam do was pytanie czy ten PROC da zauważalny przyrost wydajności przy tak słabej GRAFICE???

W późniejszym czasie kuzyn chce sobie kupić GEFORCE 2Ti. Ten celek z tym Titaniumem powinien juz dobrze chodzić.

Czekam na wasze zdanie :D

 

THX

 

 

PoZdRóWkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PORABALO CIE?? Nie doradzaj mu celka!! W porownaniu z PIII to jest gowno!! Za te pieniadze niestety nie da sie nic pozadnego kupic, a celek pokaze tylko lepszy zegra, ale nie wydajnposc - nie zrozum mnie zle - bedzie przysost ale nikly. Lepiej poczekac, dozbierac i za 400zl miec PIII 1Ghz, to już bedzie procek cool, pozniej ta grafika G2ti i luuuuz. Bedzie cool sprzecior, a ten celek wszytsko psuje!! (czyt. nie da pelnej wydajnosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprzedał PIII może 150zł dostanie sprzedał płyte jak BX to może 100zł dostanie to będzie 250zł ,kupił bym D600 za 70zł to by zostało 180zł dołożył 200zł i kupił jakaś dobra mobo pod DDR na Socket A. Obecnie jade na D600@1000 (6x166) i EPX 8K3A v.1.1 i musze przyznać że wydajność jest extra ok 7400pkt z Radonem 8500LE!. Poźniej dojdzie kaska to se wrzuci jakaś grafe i ma wypasa!. Nigdy bym NIE INWESTOWAŁ W TAKI SPRZĘT PIENIĘDZY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup najpierw gf2. potem pIII.

jak zmienisz pIII500 na celka 1000, roznica bedzie widoczna, ale nie porazajaca. wiecej da zmiana karty. A pIII 1000 i gf2 powinny ladnie chodzic, czego jestem przykladem. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup najpierw gf2. potem pIII.

jak zmienisz pIII500 na celka 1000, roznica bedzie widoczna, ale nie porazajaca. wiecej da zmiana karty. A pIII 1000 i gf2 powinny ladnie chodzic, czego jestem przykladem. :lol:

SWIETE SLOWA!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmienisz PIII na Celka 1 Ghz duzo nie zyskasz na wydajnowsci

Lepiej niech sprzeda ta rive i dolozy do jakiejs lepszej karty graficznej

Riva tnt2 m64 60zl + 200zl, to mu troche do jakiejs w maire grafy na poziomie brakuje, tak ze 150zl do dobrego Radka 9000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć mu tego PIII, sprzedaj Rivkę i qup jakiegoś GF2Ti, którego zresztą też podkręć :)

zabijecie mnie pewnie, ale zamiast gf2ti juz bym wzial gf4mx. te same funkcje, podobna cena, a szybsze. chociaz ti ladniej brzmi :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu jestes w bledzie. powiem od razu ze nie dam sobie glowy uciac ale chodzily sluchy ze gf4 mx sa gorsze nawet od gf 2ti !!!

tak, ja to sam kiedys napisalem. moj gf2pro na stronie 3dmarka wypada lepiej od gf4mx w porownaniu kart na tym samym procesorze (pIII 1ghz). wybili mi to z glowy szybko. na pewno nie zamienilbym swojego gf2pro na 4mx. to tyle.

i zalezy jeszcze ktore mxy. te 64bitowe moga byc wolniejsze, mowie o tych normalnych 440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu jestes w bledzie. powiem od razu ze nie dam sobie glowy uciac ale chodzily sluchy ze gf4 mx sa gorsze nawet od gf 2ti !!!

Dobrze ze nie dajesz sobie głowy uciąc bo to ty jestes w błedzie. kiedys miałem G2Ti na sprzęcie ponizej, teraz mam g4mx440 ultra i wydajnośc w 3dmarku

g2ti 4700

g4mx440ultra 6100

a zwykły g4mx440 5700

 

Wyniki same mowią za siebie , niech bierze g4mx440, wiem co mowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu jestes w bledzie. powiem od razu ze nie dam sobie glowy uciac ale chodzily sluchy ze gf4 mx sa gorsze nawet od gf 2ti !!!

tak, ja to sam kiedys napisalem. moj gf2pro na stronie 3dmarka wypada lepiej od gf4mx w porownaniu kart na tym samym procesorze (pIII 1ghz). wybili mi to z glowy szybko. na pewno nie zamienilbym swojego gf2pro na 4mx. to tyle.

i zalezy jeszcze ktore mxy. te 64bitowe moga byc wolniejsze, mowie o tych normalnych 440.

jeszcze kwestia detonatorów, nowsze dają wiecej punktów g4mx440 a g2ti nie dają nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu jestes w bledzie. powiem od razu ze nie dam sobie glowy uciac ale chodzily sluchy ze gf4 mx sa gorsze nawet od gf 2ti !!!

Dobrze ze nie dajesz sobie głowy uciąc bo to ty jestes w błedzie. kiedys miałem G2Ti na sprzęcie ponizej, teraz mam g4mx440 ultra i wydajnośc w 3dmarku

g2ti 4700

g4mx440ultra 6100

a zwykły g4mx440 5700

 

Wyniki same mowią za siebie , niech bierze g4mx440, wiem co mowie :)

Wyniki wcale niemówią za siebie ponieważ GF2 Ti nieobsługuje wszystkich testów w 3dMarku przez co otrzymuje punkty karne. W jednym z wcześniejszych topiców ktoś porównał już GF2ti z G4mx . Wydajnością były bardzo podobne ale w 3dMarku prowadził G4mx różnicą ok.1000 3dMarków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf4mx440 i gf2ti obsluguja te same testy w 3dmark 2001.

To dlaczego w takim razie GF2 Ti ma takie niskie wyniki w 3dMarku w porównaniu do Gf 4MX :?: Myślałem że GF2 Ti jest mniejwięcej tak samo mocny jak chociażby słabsze modele G4MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wg was bedzie się spisywał GEFORCE 2Ti z CELERONEM 1000MHz ???????

Obecnie w 3D MARKU 2000 na DEAFALTOWYCH ustawieniach ma 800 punktów :lol: a o 2001 nawet nie wspomne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wg was bedzie się spisywał GEFORCE 2Ti z CELERONEM 1000MHz ???????

Obecnie w 3D MARKU 2000 na DEAFALTOWYCH ustawieniach ma 800 punktów :lol:  a o 2001 nawet nie wspomne :D

Zobacz u mnie. pIII i gf2pro 4230punktow max na kreconej karcie i procku. Bedzie podobnie, kolo 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecony pIII i g2ti to nie jest dobry pomysł.. Ja jak miałem Durnia 650, 256 sdr 133,G2ti to nie mogłem przekroczyc 3000 pkt. Jak kreciłem grafe to nic nie dawało bo procek był za słaby wiec wątpie ze podkrecenia karty cos da bo u mnie góra 50 pkt . To oczywiscie wyniki z własnego doświadczenia. A jesli chodzi o celka 1000 i g2ti to wątpie ze bedzie miał 3800. Qmpel ma Durnia 1200 i g2ti , 128 ddr cl2 i ma 4100 pkt. :) No ale wszystko mozliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecony pIII i g2ti to nie jest dobry pomysł.. Ja jak miałem Durnia 650, 256 sdr 133,G2ti to nie mogłem przekroczyc 3000 pkt. Jak kreciłem grafe to nic nie dawało bo procek był za słaby wiec wątpie ze podkrecenia karty cos da bo u mnie góra 50 pkt . To oczywiscie wyniki z własnego doświadczenia. A jesli chodzi o celka 1000 i g2ti to wątpie ze bedzie miał 3800. Qmpel ma Durnia 1200 i g2ti , 128 ddr cl2 i ma 4100 pkt. :) No ale wszystko mozliwe :)

To co proponujesz za tą kase??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecony pIII i g2ti to nie jest dobry pomysł.. Ja jak miałem Durnia 650, 256 sdr 133,G2ti to nie mogłem przekroczyc 3000 pkt. Jak kreciłem grafe to nic nie dawało bo procek był za słaby wiec wątpie ze podkrecenia karty cos da bo u mnie góra 50 pkt . To oczywiscie wyniki z własnego doświadczenia. A jesli chodzi o celka 1000 i g2ti to wątpie ze bedzie miał 3800. Qmpel ma Durnia 1200 i g2ti , 128 ddr cl2 i ma 4100 pkt. :) No ale wszystko mozliwe :)

To co proponujesz za tą kase??

 

Ja bym kupił na pewno g4mx440 bo jest wydajniejszy a procka bym podkręcił , no ale najlepiej zmienic karte i procka :) no ale widze ze z finansami nie jest super. Nalepiej niech zaczeka i uzbiera więcej pieniedzy i wtedy zmieni procka i karte za jednym zamachem, a na razie niech proca i karte podkreci, duzo to nie da ale zawsze cos. :P No bo za tą kase duzo nie zdziała, jak zmieni procka to karta bedzie za słaba, a jak zmieni karte to przez procek nie bedzie wykorzystana moc geforca. Wymienic wszystko za jednym zamachem to moja propozycja

:cry: nic nowego nie wniosłem tym postem ale .... moze jednak zaczeka ... :!: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...