Skocz do zawartości
HugoZak

Cos Pokroju Mojego Pc Ale Przenosne :d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam laptopa obojetnie jakiej firmy chodzi mi glownie o to aby jakosc wykonania oraz obsluga technincza/klienta byla na wysokim poziomie i aby cichutko pracowal.

 

Parametry jakich wymagam:

CPU: Najlepiej cos z rodziny Pentium Centrino

Pamiec: Minimum 512 DDR 400mhz

Dysk: Min. 40gb

Grafa: Cos na poziomie GF4 takiego co mam w podpisie, tak aby mi CS'a 1.6 pociągneło, ewentualnie cos wiecej :) - myslicie ze grafa ati x200 styknie? ile ona robi 3dmarkow2001? (moja kolo 5-6k nawet sam nie wiem)

 

Co byscie polecali? Powiem szczerze ze nie mam za duzo $ (naprawde max to 4000 ale wolalbym cos do 3500) i chciałbym ograniczyć wydatek do minimum choc wole zawsze wydac troche wiecej niz kupic jakies g.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chcial porshe obojetnie jakiej firmy <lol2>

Na powarznie do 4000 mozesz miec acera 3023 ktory jest wydajny lecze pentium m nie wchodzi w gre.

Jezeli ci zalezy na pentium m to tylko grafa intelowska ktora da sobie rade spokojnie z cs'em.

I nie zakladaj WC do laptopa :P

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer 3023 wogole nie wchodzi w gre. Dla mnie priorytetem jest proc i pamiec ewentualnie do tego dysk a grafa ma byc dodatkiem zeby mozna bylo czasami w cs'a w przyzwoitych warunkach pograc.

 

Myslalem ewentualnie o takim czyms:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23755 - niestety tutaj mam celerona ale za to wiekszy dysk. Nie wiem co bedzie wydajniejsze i o ile ATI Radeon Xpress 200M czy Intel Graphics Media Accelerator 900?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23555 - ten model prezentuje sie swietnie od strony technicznej choc nie wiem jaka tam jest pamiec zainstalowana i jak z jakoscia wykonania :?

 

Mam jeszcze jedno pytanko jak sie ma pentium centrino do turiona jezeli chodzi o wydajnosc? Czy centrino tez jest 64 bitowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ciekawe, kto Ci odpowie, skoro forum jest wręcz zasypane pytaniami co kupić i odpowiedziami na ten temat. Wątpię, aby komuś chciało się jeszcze raz rozpisywać na ten temat. A tak w ogóle to proponuję CZYTAĆ wcześniejsze posty, ponieważ przeważnie tam jest odpowiedź na 75% pytań!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch co wypisałeś to bym wziął tego acera, ja mam laptoka tej firmy na centrino i jestem zadowolony, wydajny, długo pracuje na baterii (3-5h)i jak na razie problemów z nim nie miałem, a nie wydaje mi się żeby asus wyprzedzał acera pod wzgledem jakosci.

 

Atutem tego acera jest przede wszystkim grafa X300 z 64MB własnej pamięci pozwoli Ci już pograć nawet w nowsze tytuly i na pewno wypadnie znacznie lepiej od x200 ze współdzieloną pamięcią (natomiast z tego co się orientuje x200 jest lepsze od intel900, aczkolwiek na każdej z nich CS 1,6 powinien pociagnąć, minusem intela jest to że część instrukcji directx 9.x obsługuje programowo) no i procek w tym acerze tez jest lepszy.

 

Minusem tego acera jest czas pracy 2h to niewiele, nie wiem ile pociagnie asus, jezeli zalezy ci na dlugiek pracy na bateriach to poszukaj laptopa z serii travelmate bo z tego co sie orientuje laptopy z tej serii sa projektowane do pracy na bateriach, dla ludzi ktorzy chca pracowac w podrozy, a seria aspire to komputer przenosny pod warunkiem ze w kazdym miejscu w ktore go przeniesiesz bedzie gniazdko :wink:

 

HP - COMPAQ nx6110 tez jest niezły aczkolwiek ma moim zdaniem gorsza matryce od obu zaproponowanych przez Ciebie i raczej proponowałbym Ci coś innego w cenie 3500-4000zł (tym bardziej ze ten co znalazles ma pewnie grafe intela).

 

Turion to ciekawa propozycja z powodu tych 64b, choć na razie raczej ich niewykorzystasz to może kiedyś jednak tak, jak do tej pory nie slyszalem żeby celeron-M bądź pentium-M miały 64b to sa 32b procki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy ci na centrino to bierz Notebook ACER Aspire 1692WLMi 15.4" Pentium M 740 512MB 80GB DVD-/+RW 802.11b/g MS Win XP Home. 4200 kosztuje i ma x700. Za ta cene nie dostaniesz nic lepszego z lepszych firm jak hp czy co tam innego ktos stworzyl. Chyba ze interesuje cie cos uzywanego to mozna wyhaczyc jakiegos hp na radku 9600.

 

Osobiscie kupilbym Acer Aspire 5024WLMi Turion 1.8GHz 15,4/2x256MB/80GB/DVD-RW/XPHome ale wybierasz ty.

 

W innym wypadku bierz tego hp ram se dokupisz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22771

Edytowane przez Druss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że ASUSy są całkiem nieźle wykonane. Poza tym pamiętaj że kolorki ACERa mogą ci sie zetrzeć. Mój poprzedni laptop (nie ACER) był niebieski i po 2 latach wyglądał jak moro. (Miało swój urok :_))

Poza tym patrz na gwarancje. Pod tym względem wybrałbym ASUSa. Nie patrz na czas pracy na bateriach póki nie jest ci ona niezbędna. Na mojej uczelni i tak wiekszość osób nosi ze sobą zasilacze i podłączają się na korytarzu do gniazdek. Poza tym nie wszystkie travelmate'y trzymają na baterii 3-5h, niektóre mają max 1,5 więc nie ma zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...