Skocz do zawartości
Draco82

Konfiguracja Kompa Do 5000zł, Do Max Oc. Prosze O Rady.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Na wstępie napisze czego potrzebuje. Chce sobie złożyć komputer w granicy 4500 zł do maksymalnego OC.

 

Chcę kupić:

- Procesor (musi być 64bit’owy) 939

- Płyta główna dobra do OC najlepiej na chipsecie nVidia z SLI

- Pamięci (min 1GB) świetne do OC

- Karta graficzna ( Na pewno musi to być na chipset nVidia ) najlepiej GF 7800GT)

- 2 Dyski twarde (muszą mieć łącza sata2)

- Karta muzyczna

 

Posiadam już:

Obudowę

Zasilacz

Chłodzenie procesora

Oraz 2 napędy DVD-RW LG

 

 

Moja propozycja jest następująca:

 

Procesor: AMD Athlon 64 3700 Socket 939 San Diego BOX 1MB Cache

Lub

AMD Opteron 148 BOX

 

Płyta główna: Gigabyte GA-K8NU-SLI

lub

Płyta Asus A8N32-SLI Deluxe

 

Pamięci: PDP Patriot XBLK 2 x 512MB DDR 400MHz CL2-5-2-2

 

Karta graficzna: ASUS EN7800GT/2DHTV/256M - GeForce 7800GT 256MB 256-bit HDTV 2xDVI VIVO

lub

Karta GeForce 7800GT Gigabyte 256MB VIVO GV-NX78T256V-B

 

Dyski twarde: WD Caviar SE 160 GB 8MB cache Serial ATA-II

 

Karta muzyczn: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music

 

Prosze o wskazówki czy ten sprzęt jest dobry a może coś wymienić???

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok proc swietny jest to fx-57 tylko z mniejszym zegarem wiec jak podkrecisz do 2800mhz bedziesz mial wydajnosc athlona fx-57 :D a i mobo to cos z dfi zalezy ile kasy Ci zostanie.

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej cos takiego:

 

DFI LanParty UT NF4 Ultra-D

Athlon 64 X2 3800+

Jakies pamieci 1GB

Sapphire Radeon X1800XT 512MB

 

Razem okolo 4300 zl (wedlug cennika pcprojekt.pl)

 

Do tego jakis dysk i w troche ponad 4600 sie miescisz ...

 

Ew. ten zasilacz zamien na inny ...

No ale tak czy siak wedlug mnie za max. 5000 zl masz zestaw odlot :D

Edytowane przez Jawor_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie takie cos sprawił :lol2:

Procek-->AMD Athlon 64 3000+Venice (0.09) Lub Wyższy AMD Athlon 64 4000+ BOX (Socket 939) San Diego

Płyta Główna-->DFI LanParty UT nF4-D

Karta-->Radeon X1800XT Sapphire 512MB VIVO lub <_< :angry: GeForce 7800 GT Microstar 256MB ViVO & 2xDVI (PCI-E)

Dysk-->Samsung SpinPoint 250 GB (8MB cache, Serial ATA II)

lub 2xSamsung SpinPoint 200 GB (8MB cache, Serial ATA II)

Ram-->PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-3-2

Zasilacz 500 Minimum

TAGAN TG580-U22nForce-Tu jednak jest pole do popisu radze poradzić się Benito lub Zenfista albo obu naraz

 

 

Nie chce mi się Liczyć ale Cóż B) 5000zł powinno starczyć :razz:

Po drugie to płyta SLI bez 2xNvidia to NONSENS w sumie zanim 2 karty zaczna co kolwiek wykozystywac będzie coś nowego i leprzego :wink:

Edytowane przez ExodusXXL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc polecacie płyty DFI LanParty UT NF4 Ultra-D Tylko że ona jest bez SLI a ja zapomniałem wspomniec że ta opcja musi być w płycie. A moze mieliście styczność z jakimiś dobrymi płytami , procesorami, pamięciami i wiecie co jest najlepiej podatne do OC (z własnego doświadczenia). W tej chwili mam sprzęt który nie jest najmocniejszy (Athlon barton 2500@3000 , Epox8rda3+, 1Gb ramu dual TwinMos CL2.5 PC3200, GF Gigabyte 6600GT, WD200GB SATA).

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta DFI LanParty SLI-D

Procek: taniej Athlon 64 San Diego 3700+, drożej Athlon 64 X2

karta GeForce 7800 GT (jak wystarczy to GTX :) )

pamiecie 2x1GB, polcam GeiLe, albo Kingstony hyperX

A dyski Samsunga SpinPointy SATA II 250GB

i miłego o/c z tym zestawem, bo zabawa będzie przednia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uznaje telewizji i nie mam też żadnego sprzętu grającego dlatego chce zaopatrzyć swój komputerek w dobra dzwiękówke. Co to są a pamięci bo pierwszy raz mam z nimi styczność?? Napewno są dobrej jakości i nadają się do OC? Timingi troche kiepskie : 3-4-4-8 no i szybkość też nie rewelacyjna bo 400: 3-4-4-8

 

A co powiecie na to:

Athlon 64 3700+ SAN DIEGO S939 1MB 2,2GHz SSE3 Pozostane przy takim procku, może uda sie go podkręcić wyższych wartości :)

G.SKILL Extreme Series 2GB PC3200 2-3-2-5 te pamięci wydają się być całkiem niezłe :)

Płyta Asus A8N32-SLI Deluxe najnowszy wynalazek ASUSA :)

PCI-Express Nvidia GeForce 7800GT

Creative X-Fi Xtreme vBox

Hitachi DeskStar T7K250 160 GB (SATA II, NCQ) 2 sztuki, tylko musze poszukac w innych sklepach bo tu za drogo :)

 

Może zadam pytanie w ten sposób, w co najlepiej zainwestować aby jak najlepsze wyniki uzyskać w OC (ogólnie rzecz biorąc, potrzebuje kompa do wszystkiego i żeby w przyszłości można było go łatwo rozbudować :) )

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu wzioł radeona x1800xt albo 7800gtx. Sam mam 7800gt i nie powiem, że karta jest rewelacyjna. jeśli chesz naprawde mieć dobrą wydajnośc to weź te dwa model które ci napisałem:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze obecnie dyski to samsungi z serii spinpoint. Te hitachi w niektorych testach zachowuja sie dziwnie, tj. zamykaja wykresy wydajnosci.

Procek: opteron 144.

Zamiast gigabyte'a i asusa zastanowilbym sie nad Abitem, Epoxem albo DFI.

Zasilke wybrales jedna z najgorszych. Obecne szefy to nie to samo co kiedys(zmienil sie producent. Teraz robi je delta a nie sirtec i jakos poleciala w dol...)

400 Watow Ci wystarczy pod warunkiem ze bedzie to zasilacz takich firm: Antec, Seasonic, Aerocool...

Nie daj sie zlapac na magie watow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Męczycie sie strasznie z tym, zasilacz wystarczy, z czasem sie zmieni go. Proca bierz opterona 144, DFI Ultra-D SLI, 2x 1gb gskil, 2x 7800gt, dyski samsunga. A jak bez sli to płyta DFI LP Ultra-D i radeon x1800xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draco

timingi 3-4-4-8 ale dla predkosci 500 mhz ... a jakbys posledzil troche temat 2x1gb to wiedzialbys ze pamieci na samsungach uccc to jedne z najlepszych kostek w w modulach 1gigowych i ze srednoio uzyskuja okolo 560 mhz przy tych timingach, ale te zx'y tez beda niezle zapraszam do dzialu 2x1gb pamieci po wiecej info, jakies testy itp.

 

mam jeszcze pytanie do waas, czym sie rozni rdzen venus (opteron 939) od san diego ?

 

aha no i skoro kupujesz taka wypasiona karte muzyczna to oczywiscie posiadasz juz rownie wypasione glosniki ? albo przynajmniej rownie wypasione sluchawki

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzej, widze że znasz się na pamięciach, te które chce kupić to mówisz ze są ok? Wczoraj doś dużo czasu poświęciłem na tym forum i czytałem, może coś pominąłem, naprawde prosze o pomoc. Odnośnie głośniczków, mam już dość dobry zestaw.

 

mam jeszcze pytanie do waas, czym sie rozni rdzen venus (opteron 939) od san diego ?

Właśnie sam się nad tym zastanawiam, moim zdaniem ten proceg na rdzeniu san diego 3700MHz jest lepszy od opterona 144.

Oba modele posiadają 1Mb L2 . Poza tym 2200MHz jest już samo w sobie lepszym rozwiązaniem niż 1800MHz.

 

Dyski zakupie Samsunga SpinPointy SATA II z NCQ 160GB

zostane przy grafice GF 7800GT bo cena około 1200 a do GTX musiałbym dopłacić praktycznie 800zł. Kiedyś jak nie wystarczy jedna karta GT to sobie 2 dokupie i dalej bedzie OK. Dlatego chce dobra płyte z SLI.

Wszyscy proponują płyty Firmy DFI. Mój komputerek jest wyciszony na maxa i chciałbym aby na Chipsecie było pasywne chłodzenie dlatego tak obstaje przy najnowszej płycie ASUSA.

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam się nad tym zastanawiam, moim zdaniem ten proceg na rdzeniu san diego 3700MHz jest lepszy od opterona 144.

Oba modele posiadają 1Mb L2 . Poza tym 2200MHz jest już samo w sobie lepszym rozwiązaniem niż 1800MHz.

 

Tylko opteron tanszy i sie wysmienicie kreci spokojnie poleci 2500Mhz i sie nawet sie nie rozkreci!! Co zostaje dokladasz do grafy!!

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i mobo to cos z dfi zalezy ile kasy Ci zostanie.

Mobo to coś DFI. A ja bym miał inne podejście do mobo niż kolega "Gucio89". Jeżeli kompa składamy do OC(a jak do OC to głównie do grania) to wydajne mobo to podstawa. Co z tego że masz bardzo dobrze krecący się procek skogo płyta nie pozwala na wyciśnięcie z niego więcej mocy. POZDRO i wg. mnie od wydajnej płyty głównej zacznij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzej, widze że znasz się na pamięciach, te które chce kupić to mówisz ze są ok? Wczoraj doś dużo czasu poświęciłem na tym forum i czytałem, może coś pominąłem, naprawde prosze o pomoc. Odnośnie głośniczków, mam już dość dobry zestaw.

Właśnie sam się nad tym zastanawiam, moim zdaniem ten proceg na rdzeniu san diego 3700MHz jest lepszy od opterona 144.

Oba modele posiadają 1Mb L2 . Poza tym 2200MHz jest już samo w sobie lepszym rozwiązaniem niż 1800MHz.

 

Dyski zakupie Samsunga SpinPointy SATA II z NCQ 160GB

zostane przy grafice GF 7800GT bo cena około 1200 a do GTX musiałbym dopłacić praktycznie 800zł. Kiedyś jak nie wystarczy jedna karta GT to sobie 2 dokupie i dalej bedzie OK. Dlatego chce dobra płyte z SLI.

Wszyscy proponują płyty Firmy DFI. Mój komputerek jest wyciszony na maxa i chciałbym aby na Chipsecie było pasywne chłodzenie dlatego tak obstaje przy najnowszej płycie ASUSA.

chlodzenie zawsze mozna sobie wymienic. Zalman na NB kosztuje 15 pln.

Dla mnie Asus to badziew. Jesli tylko mialem jakies problemy z plytami glownymi to byl to asus.

 

"Poza tym 2200MHz jest już samo w sobie lepszym rozwiązaniem niż 1800MHz."

 

przeczysz sam w sobie. W temacie napisales przeciez ze max oc. Sek w tym ze wlasciwie kazdy opteronek robi 2600 mhz, a duzo robi ponad 2800mhz. Czy mozna to samo powiedziec o San Diego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba te g.skille (zx'y i hz'y) beda bardzo dobrym wyborem - lepszych pamieci w PL chyba nie dostaniesz, chyba ze ktos ci zza oceanu przywiezie - chociaz w sumie i tam takze beda najlepszymi ;] (tam masz jeszcze hx'y i pare innych topowych modelu mushkina, ocza czy corsaira) w stanach kupisz je za 200 $ wiec jak masz mozliwosc to radze ci tam je kupic - duuuuzo kasy zaoszczedzisz, a procka to jednak lepiej opteron bo lepiej sie kreca niz san diego

 

a co do plyty glownej no to ta plyta co zarzuciles linkiem no to oczywiscie wypasik, ale wg mnie nie 900 zl za mobo to juz za duzo, wystarczy ci infinity sli --> spkojnie wsadzisz dwie grafiki I niebieskiego zalmana na chipset co niestety nie zrobisz na zadnym ze starszych lanparty (zrobisz to jeszcze na nowych rewizjach tych plyt i na tym modelu expert co podales linka)

a co do tej infinity to testy wykazaly ze jest tylko ciut gorsza od lanparty (o 2 % bodajze) co bynajmniej nie jest warte dokladania dodatkowych 400 zł

 

 

a wiec tak zestaw chyba sie kształtuje tak obecnie:

amd opteron 144 - 700 zl

dfi infinity sli - 500 zl

2x1gb g.skille zx lub hz - 1000zl (albo okolo 650 przy sprowadzeniu ze stanow)

geforce 7800gt - 1200 zl

ta creativeka ~ 400 zl

2 szajsungi - 600 zl

 

co daje okolo 3500 zl za calosc, wiec jestes 1500 zl do przodu

zawsze mozesz kupic kolejna 1200 zl ale wtedy trzeba byloby zasilke zmienic bo ten chieftec dwoch 7800gt chyba nie wytrzyma

 

a co do chlodzenia powiem ci ze zaryles jak dzik o sosne bo za ta cene mozna miec scythe ninje (dolozyc 20 zl) plus ewentualnie fandera 120mm kolejne 40 zl i wtedy opteronik by ci z temepraturka nie fiknal

 

 

ALE ja raczej na twoim miejscu odlozylbym to 1500 zl i za 2-3 lata jak ci nie bedzie wystarczac ten geforce to sprzedajesz go i kupujesz nowe cudo ktoro i tak jedno bedzie bardziej wydajne niz dwa 7800gt

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz sie uprzec na ta DFI to mozna zrobic cos takiego z zalmanem:

http://img495.imageshack.us/img495/1715/zalman6bw6po0ef.jpg

 

tylko nieestetycznie to wyglada :rolleyes:

 

Co do pamieci... jesli bedziesz sprowadzal cos z USA mozesz pokusic sie o Crucial Ballistix Z503. Sa swietne.

dzej ma racje tez co do radiatora... to nie byl najlepszy wybor :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że ja to chłodzenie na procka wyrwalem za niecałe 100zł po znajomości :) podobną sytuacje miałem z obudową za grosze ją wyrwałem bez zasiłki (30zł). Zasilacz nie jest najnowszy i starego producenta(to nie jest dokładnie ten model który zapodałem w linku).

 

dzej się pomylił bo w takiej konfiguracji jak On zapodał zaoszczędze zaledwie 500zł a nie 1500zł :)

 

Obecnie mój zestaw prezętuje się następująco: na chipsecie mam własnie niebieskiego zalmana zamiast wyjącego wiatraczka, a na grafice pentagram.

post-130079-1136849792_thumb.jpg

post-130079-1136849804_thumb.jpg

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boundrose

 

nie wiem jak obecne serie ale starsze czesto padaly po overclockingu, wiec nie nadaja sie kompletnie na import z usa (padnie ci to sie musisz bawic w wysylki do Stanow, problemy z poczata itd.) a wogole to one kosztuja 100 dolcow wiecej

 

i co do zalmana to jak ma sie jedna grafike to luz, gorzej jest jak sa dwie ...

 

@draco

rzeczywiscie sie pomylilem ale to zawsze te 500 zl do przodu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) części pozamawiane:

Procesor: Athlon 64 3700+ SAN DIEGO S939 1MB 2,2GHz

Płyta główna: Asus A8N32-SLI Deluxe

Pamięci: G.SKILL Extreme Series 2GB PC3200 2-3-2-5

Karta graficzna: Asus Nvidia GeForce 7800GT 256MB DDR 256-bit

Karta muzyczna: Creative X-Fi Xtreme vBox

Dyski Twarde: 2x Samsung SpinPointy SATA II & NCQ 160GB

 

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i za rady :) dużo się dowiedziałem. Mam nadzieje że nie bede żałował wyboru :)

Dzięki wam bedę miał lepsze pamiątki i 2x większe bo aż 2GB, proponowaliście Dyski więc przy nich zostałem (bo z własnego doświadczenia wiem,że w tym przypadku nie warto polegać na sobie) Miałem Maxtory które się sypały,WD tez nie były rewelacyjne, zobaczymy co te Samsungi zaprezętują :).

Miałem brać również inną płyte ale pozostałem przy tym Asusie, czytałem że jest bardzo dobrą płytą do OC, potestuje, zobaczę :)

Co do grafiki zostaje przy GT

za 2-3 lata jak ci nie bedzie wystarczac ten geforce to sprzedajesz go i kupujesz nowe cudo ktoro i tak jedno bedzie bardziej wydajne niz dwa 7800gt

kierowałem się tą radą,, sam wiem że ta grafika wystarczy mi na jakiś czas, a kto wie kiedy nVidia wypuści coś nowego na rynek :)

 

No i został procek Tu może zrobiłem błąd że Was nie posłuchałem, jeśli ten bedzie kiepsko się kręcił to będę "pluł sobie w twarz" ale zawsze jest alternatywa i można sprzedać i kupić coś mocniejszego bo płyta napewno pociągnie :).

 

Jak dobrze pójdzie to wszystkie części zmątuje w jedną całość pod koniec tygodnia i zobacze na co bedzie stać ten sprzęt :) wtedy pojawie sie tu i napiszę co i jak.

 

Teraz możecie wypowiadać się ;) i wyrażać swoją opinie. Jeszcze raz Dziękuje. Pokochałem to forum.

 

A właśnie, mam pytanie. Znacie może jakieś stronki w których jest opisane jak najlepiej połączyć dyski w RAID?? Bede robił to po raz pierwszy i szczerze mówiąc jestem w tym temacie zielony :)

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Athlon 64 3700+ SAN DIEGO S939 1MB 2,2GHz

Płyta główna: Asus A8N32-SLI Deluxe

Pamięci: G.SKILL Extreme Series 2GB PC3200 2-3-2-5

Karta graficzna: Asus Nvidia GeForce 7800GT 256MB DDR 256-bit

Karta muzyczna: Creative X-Fi Xtreme vBox

Dyski Twarde: 2x Samsung SpinPointy SATA II & NCQ 160GB

imo:

 

ad.1. proc przepłacony

ad 2. płyta przepłacona

ad 5. kompletna pomyłka

ad 6. głosne -rzezenie czasem nie do zniesienia

 

ale jak mowią "Twój pieniądz-Twoje klocki" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...