Skocz do zawartości
S!nY

Nawiew Na Grafe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien pomysł, teraz niewiem czy warto.

Mianowicie niedawno zmodernizowałem kompa, przy okazji doszła nowa buda jakiś badziew za 150zł ale ja jestem z niej bardzo zadowolony. Niedługo wymienię cooler na cpu i na gpu oraz kupie taganka. Lecz do rzeczy

Wpadłem na pomysł zainstalowania wentyla pod grafiką tak by wwiewał powietrze z pod obudowy prosto na grafikę. W przyszłości gdy na grafie będzie spoczywał zalman lub pentagram powinno to jeszcze bardziej wszystko schłodzić

Pod obudowa mam dosyć sporo miejsca ok. 40mm zamontował bym go od spodu czyli wentyl nieblokował by slotów

 

A co wy o tym myślicie czy to dobry pomysł?

post-7400-1136922424_thumb.jpg

post-7400-1136922432_thumb.jpg

post-7400-1136922448_thumb.jpg

post-7400-1136922462_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jakbyś dosłownie odkrył Amerykę.

 

Ja na twoim miejscu dał bym wiatrak na boku budy na wysokości karty. Maiłem tak w swojej starej budzie i rzeczywiście to dawało sporo. Wiatrak dmuchał gorącym powietrzem, a temp. na grafie spadła o ok. 3*. Nie ma sensu montować went. na spodzie obudowy bo jak każdy wie z cieżkich lekcji fizyki i chemii cieplejsze powietrze unosi się do góry, ponieważ jest lżejsze i to na górze obudowy powienien znajdować się wyciągający wentyl.

 

A poza tym to cieżko cokolwiek komentować bo na zdjęciach widać niewiele i na każdym jest coś innego.

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda wentyl daje się od spodu, w przypadku seri gf6xxx wszystkie elementy są umieszczone na dolnej stronie karty a powietrze zaciagane od spodu jest nazimiejsze, polecam wyciąć dziurę w spodzie obudowy i zamocowac tam jakąś cichą 120x120, na górze oczywiście wyciągająca 120 żeby powietrze się nie kotłowało w obudowie

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu montować went. na spodzie obudowy bo jak każdy wie z cieżkich lekcji fizyki i chemii cieplejsze powietrze unosi się do góry, ponieważ jest lżejsze i to na górze obudowy powienien znajdować się wyciągający wentyl.

 

A poza tym to cieżko cokolwiek komentować bo na zdjęciach widać niewiele i na każdym jest coś innego.

@malkstons

Napisałem że ten wętyl będzie dmuchał na grafe (wwiewał) .a nie wydmuchiwał ;]

Prosiłem o komentarz pomysłu a nie fotek i wykonania ;] fotki dodałem profilaktycznie

 

 

Zrobiłem mały teścik Zamontowałem arctic fana podpartego pudełkami od CD na spodzie obudowy.

Wętyl miał średnio 1300RPM. i co do podkręcania grafiki to Gpu +9mhz Mem +40mhz =] ramki są bez radiatorków ;] dzięki temu przekroczyłem 4000pkt. w 3dmarku05. Czyli warto dziurawić bude ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze na zdjęciach to ten wiatrak wyciaga powietrze z obudowy

a nie zwrociles uwagi ze na zdjeciach ze ten wiatrak jest tylko polozony w miejscu gdzie ma byc zamontowany? a poza tym post wyzej od Twojego jest wyraznie napisane ze wiatrak bedzie wdmuchiwal powietrze do srodka budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...