Skocz do zawartości
kungfiarz

Czy Mozliwe Jest Ze Ta Pamiec Odpali ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kiedys chyba zle wlozylem kosc ram do gniazda DDR w plycie [styk byl zly]. W efekcie po jednej stronie wypalily sie piny [dokladniej 5]. Czy jest mozliwe ze ta pamiec odpali ? Czy sprawdzac ja na dobrej plycie czy moze cos sie popalic ? W zalaczeniu fotka[to nie ta kosc tylko obrazowa, pokazuje ktore piny ulegly zniszczeniu ;)].

post-1502-1137168785_thumb.jpg

Edytowane przez kungfiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedys chyba zle wlozylem kosc ram do gniazda DDR w plycie [styk byl zly]. W efekcie po jednej stronie wypalily sie piny [dokladniej 5]. Czy jest mozliwe ze ta pamiec odpali ? Czy sprawdzac ja na dobrej plycie czy moze cos sie popalic ? W zalaczeniu fotka[to nie ta kosc tylko obrazowa, pokazuje ktore piny ulegly zniszczeniu ;)].

[attach mentid=3699]

jezeli jest mozliwosc naprawienia tyh sciezek to mozna to zrobic, podczas sprawdzania nic sie nie powinno stac z plytą, ale nigdy nic nie wiadomo.

 

Jaka to kosc ta uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest mozliwosc naprawienia tyh sciezek to mozna to zrobic, podczas sprawdzania nic sie nie powinno stac z plytą, ale nigdy nic nie wiadomo.

 

Jaka to kosc ta uszkodzona?

Szkoda ze nie mam cyfrowki bo zrobilbym fotke, ale to jakis chyba no name bo marka ramu to Blitz i takze na kosciach Blitz'a zrobiona. Jest to kosc 512MB DDR400 z 8 bankami pamieci. Nic nie jest naruszone procz tych pinow, a naprawa to nie wiem bo ja nie potrafie ;-))) myslalem ze moze bylaby mozliwosc wykrycia poprostu 448MB [bez tej jednej kosci z lewej strony 64MB].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie działać ?? trudno powiedzieć, musisz sprawdzić, ale nie wiadomo od czego były te piny. jest to do zrobienia ale będzie z tym troche zabawy :( :(

W takim razie sprawdze poprostu na normalnym kompie, a w jaki sposob to mozna naprawic ? tzn. chodzi wam o serwis komputerowy ? lub jakis elektroniczny, niestety ja sam nie polutuje :=]. Tak czy siak wpierw sprawdze te kosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdze poprostu na normalnym kompie, a w jaki sposob to mozna naprawic ? tzn. chodzi wam o serwis komputerowy ? lub jakis elektroniczny, niestety ja sam nie polutuje :=]. Tak czy siak wpierw sprawdze te kosc.

Jeśli chcesz sprzedać tą pamięc to ja byłbym zainteresowany kupnem.

Robiłem już pare podobnych i zawsze w 99% da sie to naprawic

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...