Skocz do zawartości
bozar

Ac Silencer Rev3.0 A Radeon 9800pro(9800 Xl Medion)

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam radeona 9800 od mediona(9800 xl)

standardowe chlodzenia jak dla mnie 'nie daje rady':]

chcialbym kupic coolera jak w temacie(przystepna cena)

ale nie jestem pewny czy idealnie bedzie wspolgral z moja karta..

moze ktos stosuje taka konfiguracje i moglby cos o niej powiedziec.

jak sie sprawdza cooler na tej karcie?

jakie wyniki w OC daje?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma zamontowanego Silencera rev.3.0 na Radku 9800, silencer to wydajne i chiche chłodzenie ale niestety ma jedną wade, lubi sobie zabić takiego radzia zresztą poczytaj topic o tym i bedziesz wiedział oco chodzi, ale ogólnie bardzo dobre chłodzonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy, mozesz troche lepiej wytlumaczyc co to znaczy'lajtowe powietrze w budzie oraz miejsce za buda' bo nie do konca kleje:/

 

moja obudowa jest standardowo chlodzona jednym wentylem od fortrona 350

 

a pod samym radeonem nic nie siedzi, wszystkie pci sa wolne

 

karty bynajmniej nie chce ugotowac, wiec poprosze o blizsze wyjasnienie z ta lajtowoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, ze wiele osob ma go na 9800pro to wiem, ale mi chodzi o ta specyficzna karte - medion 9800 xl

 

a o 'zabiciu radzia' nie slyszalem:/ chociaz topic o silencerze przegladalem, wiec ejszcze bede go zglebial

 

yyy, mozesz troche lepiej wytlumaczyc co to znaczy'lajtowe powietrze w budzie oraz miejsce za buda' bo nie do konca kleje:/

 

moja obudowa jest standardowo chlodzona jednym wentylem od fortrona 350

 

a pod samym radeonem nic nie siedzi, wszystkie pci sa wolne

 

karty bynajmniej nie chce ugotowac, wiec poprosze o blizsze wyjasnienie z ta lajtowoscia

 

Wiele osób ma załorzonego silencera na 9800 i nie wazne czy na xl/pro czy xt, na allegro duzo widzi sie kart z tej serii załorzonych z tym chłodzeniem, poczytaj dobrze ten topic o zabijaniu radków, i fakt musisz miec bardzo dobry przepływ powietrza w obudowie a szczególnie zimne powietrze musi krążyc koło GPU karty bo inaczej radzio moze sie ugotowac, najlepiej gdybys miał otwartą bude to wtedy ryzyko zabicia jest mniejsze

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma załorzonego silencera na 9800 i nie wazne czy na xl/pro czy xt, na allegro duzo widzi sie kart z tej serii załorzonych z tym chłodzeniem, poczytaj dobrze ten topic o zabijaniu radków, i fakt musisz miec bardzo dobry przepływ powietrza w obudowie a szczególnie zimne powietrze musi krążyc koło GPU karty bo inaczej radzio moze sie ugotowac, najlepiej gdybys miał otwartą bude to wtedy ryzyko zabicia jest mniejsze

Pozdro

No i później sprzedają mediony za 500 zł bo myślą że mają wypasione grafu :lol2: n/c :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz... istnieje taka teoria, ktora mowi, ze zdarza sie ze silencer cakrywajac cala powierzchnie karty uniemozliwia innym elelmentom (rezystorom, kondensatorom, diodom itp) prawidlowo odprowadzac cieplo... I owocuje to tym, ze rdzen jest chlodzony dobrze, a karta umiera od przegrzania innych elementow.

 

Ja jednak mialem Silencera na 9800pro@XT i dzialalo wszystko. Moze to losowe przypadki, a moze wplyw innych czynnikow? Nie wiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos będzie miał szczescie to trafi mu sie ładne chłodzonko, ale z drugiej strony panowie z AC nie przemysleli dokładnie konstrukcji rev.3.0 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu miejsce mam, ale czy w budzie jest chlodno. hmmmmm... za to nie recze:/

ale nie chce bulic 70 pln za chlodzenie, wiec mysle o tym silencerze

ale z tego co tu czytam to chyba raczej odradzacie:/

to teraz juz nie wiem co robic....

Edytowane przez bozar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no dobra przekonales mnie:]

bo tak normalnie rzecz biorac to i tak musialbym wydac cos na radioatory pamieci(jakies 25pln)

a slysalem ze ten cooler moze pracowac max dlugo i nie robi sie glosniejszy bo lozysko ma jakies supa dobre

wiec pewnie go lykne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tak... lepiej wziac wersje cu bo jest przyszlosciowa i mozesz ja wlozyc do kazdej nowo kupionej grafiki... zas alcu moze juz pozniej nie wystarczac....

 

Samemu nie usmiechalo mi sie kupienie pentka cu ale jednak oplacalne to bylo :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok, ale jednak ciut za drogie to chlodzenie z samym Cu:/

wiec jednak pykne wersje AlCu - ktora bedzie pewnie i tak o jakies 2 nieba wydajniejsza od dotychczasowego quasi chlodzenia na moim 9800 xl:]

(zaraz do sklepu ide, bo sie jeszcze rozmysle;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny dylemat, brać silencera czy nie ale po poczytaniu o "perypetiach" osób którym zaibił radka zdecydowałem sie na pentagrama, pomimo że AL to jestem bardzo zadowolony, temperatra w stresie 10 stopni w dół na paście silikonowej, dlatego zmieniam na srebrną i wtedy zobacze :), polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i jak tam chlodzenie AlCu-zalozone.NIe bylo problemow ze zdjeciem starego wentyla? Sam chce zakupic XC-80 Alcu bo moj XL strasznie sie grzeje(TV, gry) a jak wlacze p2p to mi zawiesza kompa. Tu moje pytanie bo wszyscy mowia ze CU to lepsze rozwiazanie bo przyszlosciowe.Myslalem ze AL-Cu rowniez w przyszlosci wykorzystam.

 

Bozar napisz jak ci poszlo z wymiana i jak wrazenia

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze AL-Cu rowniez w przyszlosci wykozystam.

Bo wykorzystasz, ale z takim chłodzeniem na karcie która mocno sie grzeje nie bedzie mowy o O/C i będzie musiał chodzic na 12v bo nie będzie wystarczająco wydajne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy to szczęscie ze technologia idzie do przodu i urzadzenia sie coraz mniej grzeja więc wedlug mnie na jakis dluzszy czas powinno Ci to chlodzenie starczyc, moze po zalozeniu freezona nie odczujesz jakiegos super OC jednak jak dla mnie maxymalne taktowanie o ponad 20 mhz wyzsze niz na standardowym chlodzeniu to duzo (radiator aluminiowy + pasta silikonowa!) wczooraj rdzen przetaktowalem z 400 na 533! ja jestem zadowolony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak:

co do starego shlodzenia na xl:]

u mnie na luzako karta szla 350/620@390/710

bez artefaktow w ati tool(tylko tym sprawdalem)

 

kupilem tego AlCu

i......

pierwszy problem:

jak zdjac stare chlodzenie!!!?

jakas madra glowa przymocowala radiotor do karty na takie 'jednostronne' plastikowe zapinki(podobne do tych przy metkach do niektorych ubran)

da sie je bez problemu zapiac, ale w druga strone to juz nie ma mowy!!!

nie ma cie pojecia ile sie nagimnastykowalem, zeby rozkminic jak sobie z tym poradzic.

bylo bardzo ciezko, ale z pomoca Chucka Norrisa dalismy sobie z tym rade rozgzanym nozem(jakos....)

obylo sie bez uszkodzenia karty, a bylo bardzo blisko.

 

kolejny szok po zdjeciu starego chlodzenia:

radioator byl przymocowany chyba 2mm tasma obustronna, samoprzylepna!!!

WTF?!?!

ten glut zostal na wiekszej czesci rdzenia. czyszczenie zajelo mi z 5 minut(dobrze ze mam butelke 70% absynta w pokoju, za jego pomoca troche puszczalo)

przy zdrapywaniu trzeba uzywac wylacznie miekkich materialow(paznokcie - chociaz nimi wiele sie nie zdziala, tak mocno to trzyma, drewiane rzeczy - lepiej sobie radza, mozna mocniej trzec nie uszkadzajac rdzenia)

 

ok

 

czas na Xc-80:]

 

zalozylem Arctic Ceramique

 

i kolejne 15 min gimnastykowalem sie z samym coolerem:]

 

to prawda, ze jednej osobie 'ciut' trudno, ale bez przesady. po prostu troche bardziej trzeba sie spiac i wsystko sie da:]

 

o samych efektach to chyba wam teraz nie powiem

bo po calej operacji padl mi dysk twardy:D

wczesniej juz cos sie z nim dzialo(mial 1 miesiac!!!)

i jescze go nie zanioslem do servisu(pracuje na 2Gb, po zainstalowaniy winzgrozy xp zostalo mi 180 mega:])

 

ale jak tylko pretestuje to dam znaka

powiem tylko ze wiatraczek wcale tak glosno nie chodzi nawet na 12v i max obrotach,powaznie.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly tyescik ati toolem zrobilem

core 350@408

mem 620@780(!)

 

wydaje mi sie ze core idzie troche malo,

tzn myslalem ze po wymianie chlodzenia pojdzie na jakies 430, w sumie nie wiem co mozna jeszcze zrobic, zeby zwiekszyc wydajnosc.

 

za to mem mnie zadziwila przyjemnie:] moim zdaniem 780 z 620 to calkiem niezly wynik9gdyby tylko core poszedl chociaz na 420...)

 

dodam ze wsystko chodzi na oryginalnym biosie i sterach Catalyst 5.5+

 

ktos wie jak wycisnac wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly tyescik ati toolem zrobilem

core 350@408

mem 620@780(!)

 

wydaje mi sie ze core idzie troche malo,

tzn myslalem ze po wymianie chlodzenia pojdzie na jakies 430, w sumie nie wiem co mozna jeszcze zrobic, zeby zwiekszyc wydajnosc.

 

za to mem mnie zadziwila przyjemnie:] moim zdaniem 780 z 620 to calkiem niezly wynik9gdyby tylko core poszedl chociaz na 420...)

 

dodam ze wsystko chodzi na oryginalnym biosie i sterach Catalyst 5.5+

 

ktos wie jak wycisnac wiecej?

 

ja swoja karte na standardowym chlodzeniu moglem dac z 400/446 na 500/545 a po załozeniu pentagrama na silikonowej paście, srebrna lez na stole ale nie mam czasu jej wymienic :P zegary poszly na 533/590 ^^ co daje ok 32% różnicy w taktowaniach :)

 

a teraz odpowiedź. ewentualnie możesz się pobawic prędkościa szyny agp, dzieki temu powinno dac się wyciągnąć jeszcze kilka mhz, lub spróbować pobawić sie napięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...