Skocz do zawartości
Kaczmar

Hardware Ecc Recovered - Problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy wie ktoś o co chodzi z tym parametrem ( Hardware ECC Recovered) mam nowego dyska (z 3 dni) Maxtor 160GB ATA133 8MB cache (6L160P0) i dzisiaj bawiąc się programami do odczytu SMART'A z HDD zauważyłem że w programie EVEREST Ultimate edition 2006 w zakładce Smart'a wariuje mi wartość (zakładka DANE) tego parametru (raz maleje, raz rosnie - ogólnie nie przekroczyło wartosci 20k) - czy to jest jakies przekłamanie czy jest się czym martwić ?? Aha własnie wyskoczyła mi tez zmiana parametru Seek time performance ( -1ł) ale to chyba normalka przy dyskach maxtora bo ze starsza 60GB miałem to samo a chodzi bez żadnych problemów około 3 lat

 

żeby było jeszcze śmieszniej program HDD Health własnie wyskoczył mi z komunikatem najbliższy T.E.C. 2006-1-20 :P

 

 

Aha oczywisćie wiem co to jest za parametr i niemam wartosci rejestru 01 wiec niewiem czy naprawde dzieje sie cos nietak czy SMART wariuje a programy do jego odczytu są przewrażliwione :)

 

no i wkleje jeszcze opis parametru żeby mnie nikt nie odsyłał do tego :D

 

C3 Hardware ECC Recovered -> Liczba błędow, które dysk naprawił "we własnym zakresie". Każdy obecnie produkowany dysk ma wbudowane algorytmy korekcji danych, podobnie jak CD-ROM. Kiedy pojawia sie błąd odczytu, dysk najpierw próbuje naprawić go przy pomocy tych algorytmów, jeśli się nie da to kilkukrotnie ponawia cykl odczytu i proby naprawy, a dopiero kiedy to nie pomoże zgłasza systemowi błąd odczytu. Wartość w tym rejestrze zwykle rośnie równo z rejestrem "01".

 

Pozdrawiam

Kaczmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy wie ktoś o co chodzi z tym parametrem ( Hardware ECC Recovered) mam nowego dyska (z 3 dni) Maxtor 160GB ATA133 8MB cache (6L160P0) i dzisiaj bawiąc się programami do odczytu SMART'A z HDD zauważyłem że w programie EVEREST Ultimate edition 2006 w zakładce Smart'a wariuje mi wartość (zakładka DANE) tego parametru (raz maleje, raz rosnie - ogólnie nie przekroczyło wartosci 20k) - czy to jest jakies przekłamanie czy jest się czym martwić ?? Aha własnie wyskoczyła mi tez zmiana parametru Seek time performance ( -1ł) ale to chyba normalka przy dyskach maxtora bo ze starsza 60GB miałem to samo a chodzi bez żadnych problemów około 3 lat

 

żeby było jeszcze śmieszniej program HDD Health własnie wyskoczył mi z komunikatem najbliższy T.E.C. 2006-1-20 :P

Aha oczywisćie wiem co to jest za parametr i niemam wartosci rejestru 01 wiec niewiem czy naprawde dzieje sie cos nietak czy SMART wariuje a programy do jego odczytu są przewrażliwione :)

 

no i wkleje jeszcze opis parametru żeby mnie nikt nie odsyłał do tego :D

 

C3 Hardware ECC Recovered -> Liczba błędow, które dysk naprawił "we własnym zakresie". Każdy obecnie produkowany dysk ma wbudowane algorytmy korekcji danych, podobnie jak CD-ROM. Kiedy pojawia sie błąd odczytu, dysk najpierw próbuje naprawić go przy pomocy tych algorytmów, jeśli się nie da to kilkukrotnie ponawia cykl odczytu i proby naprawy, a dopiero kiedy to nie pomoże zgłasza systemowi błąd odczytu. Wartość w tym rejestrze zwykle rośnie równo z rejestrem "01".

 

Pozdrawiam

Kaczmar

na razie nie martwił bym się szczególnie, jedynie obserwował i włączył kontrole SMART w BIOS, to się do reklamacji nie nadaje

a programy w stylu "HDD Health" i wartość wskaźnik T.E.C możesz zignorować, jak chcesz wiedzieć więcej to używaj jedynie oprogramowania producenta

 

tak czy inaczej mógł byś wklej tu raport SMART

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki: Hmm ogólnie to poczytałem to i owo na temat i w zasadzie nigdzie nic ciekawego nieznalazłem - wychodzi na to że są to poprostu jakies przekłamania czy też cecha dysków maxtora (to samo z częstymi zmianami parametru seek time performance o +/- 1) - no ale jeżeli ma to kogoś w czyms naprowadzic :P to wklejam raport...

 

[ Maxtor 6L160P0 (L30S5H8G) ]

 

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

03 Spin Up Time 63 252 252 1769 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 0 253 253 9 OK: zawsze pozytywnie

05 Reallocated Sector Count 63 253 253 0 OK: wartość w normie

06 Read Channel Margin 100 253 253 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 0 253 252 0 OK: zawsze pozytywnie

08 Seek Time Performance 187 247 247 51464 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 253 253 2198 OK: zawsze pozytywnie

0A Spin Retry Count 157 252 252 0 OK: wartość w normie

0B Calibration Retry Count 223 252 252 0 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 0 253 253 10 OK: zawsze pozytywnie

C0 Power-Off Retract Count 0 253 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C1 Load/Unload Cycle Count 0 253 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C2 Temperature 0 37 253 38 OK: zawsze pozytywnie

C3 Hardware ECC Recovered 0 253 252 11128 OK: zawsze pozytywnie

C4 Reallocation Event Count 0 253 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 253 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 253 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 199 199 0 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 0 253 252 0 OK: zawsze pozytywnie

C9 <specyficzne dla dostawcy> 0 253 252 1 OK: zawsze pozytywnie

CA <specyficzne dla dostawcy> 0 253 252 0 OK: zawsze pozytywnie

CB <specyficzne dla dostawcy> 180 253 252 0 OK: wartość w normie

CC <specyficzne dla dostawcy> 0 253 252 0 OK: zawsze pozytywnie

CD <specyficzne dla dostawcy> 0 253 252 0 OK: zawsze pozytywnie

CF <specyficzne dla dostawcy> 0 252 252 0 OK: zawsze pozytywnie

D0 <specyficzne dla dostawcy> 0 252 252 0 OK: zawsze pozytywnie

D1 <specyficzne dla dostawcy> 0 242 242 133 OK: zawsze pozytywnie

D2 <specyficzne dla dostawcy> 0 253 252 0 OK: zawsze pozytywnie

D3 <specyficzne dla dostawcy> 0 253 252 0 OK: zawsze pozytywnie

D4 <specyficzne dla dostawcy> 0 253 252 0 OK: zawsze pozytywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...