Skocz do zawartości
mikas

Zasilacz Modecom Atx-350gtf (pfc)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zasilaczem Modecom ATX-350GTF (PFC). Ostatnio zmieniłem trochę sprzętu i w chwili obecnej mam:

Płytę Asus AV8 Deluxe

Procesor Sempron 3000

GF 6800

CD/DVD x 3

HDD x 1

Sound Blaster X-Fi

 

Ten zasilacz też ostatnio zmieniałem, zapłaciłem za niego 125 zł.

Wczoraj podkręciłem trochę procesor i włączyłem program CPU burn-in. I okazało się, że napięci mi troszkę skaczą. Jest one w granicy od 11,70V do 12,03V. Inne raczej pozostają w normie. Dlatego myślę, że warto zmienić go na jakiś inny mocniejszy taki za około 200 zł. Co o tym sądzicie, co byście mi polecili? A może zostać przy tym, zasilacz mogę wymienić bez problemu na inny za dopłatą?

Ale może zostać przy tym zasilaczu. Skoro komputer mi się nie wiesza, a jak wiadomo czym większy zasilacz tym więcej płacimy za prąd :)

 

Tu jest link to tego zasilacza

http://sklep.benchmark.pl/pelny_9592.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zasilaczem Modecom ATX-350GTF (PFC). Ostatnio zmieniłem trochę sprzętu i w chwili obecnej mam:

Płytę Asus AV8 Deluxe

Procesor Sempron 3000

GF 6800

CD/DVD x 3

HDD x 1

Sound Blaster X-Fi

 

Ten zasilacz też ostatnio zmieniałem, zapłaciłem za niego 125 zł.

Wczoraj podkręciłem trochę procesor i włączyłem program CPU burn-in. I okazało się, że napięci mi troszkę skaczą. Jest one w granicy od 11,70V do 12,03V. Inne raczej pozostają w normie. Dlatego myślę, że warto zmienić go na jakiś inny mocniejszy taki za około 200 zł. Co o tym sądzicie, co byście mi polecili? A może zostać przy tym, zasilacz mogę wymienić bez problemu na inny za dopłatą?

Ale może zostać przy tym zasilaczu. Skoro komputer mi się nie wiesza, a jak wiadomo czym większy zasilacz tym więcej płacimy za prąd :)

 

Tu jest link to tego zasilacza

http://sklep.benchmark.pl/pelny_9592.html

A czym mierzysz napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym mierzysz napięcia?

Evernest

i tak jak mówie jeszcze mogę zamienić ten zasilacz na inny bez straty, ale czy warto. Może jedynie co na tym zyskam to wyższe rachunki za prąd :)

 

Więc jaki mi polecacie zasilacz może wybrać Enermax 465V-PE, ktoś mi taki polecił. Odrazu mówie że chce jakiś za około 200 zł

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evernest

i tak jak mówie jeszcze mogę zamienić ten zasilacz na inny bez straty, ale czy warto. Może jedynie co na tym zyskam to wyższe rachunki za prąd :)

 

Więc jaki mi polecacie zasilacz może wybrać Enermax 465V-PE, ktoś mi taki polecił. Odrazu mówie że chce jakiś za około 200 zł

NAPIĘCIA MIERZY SIĘ MIERNIKIEM!

Te odczyty z Everesta prawdopodobnie możesz sobie między bajki włożyć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił, bo na tym sprzęcie co w podpisie ten Modecom 350 GTF jest na wykończeniu, jeszcze dycha, ale grac już nie mogę, bo się komp restartuje.Przez miesiąc miałem skręcony na 2500 Mhz-teraz wszystko odkręcone :? . Ja dziś zamówiłem taki http://zenfist.pl/pID/124.htm. Ponoć bardzo dobry do tej ceny. Tobie też polecam zmienić zasilacz, jak bedziesz coś kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił, bo na tym sprzęcie co w podpisie ten Modecom 350 GTF jest na wykończeniu

Zgadza sie, mialem troche mniej pradozerny konfig i ten sam zasilacz co autor postu. Napiecia 5V i 12V na granicy normy ATX, wogole mocno skakaly, nawet o 0.2V.

 

 

Ja dziś zamówiłem taki http://zenfist.pl/pID/124.htm. Ponoć bardzo dobry do tej ceny.

I wiele osob (m .in BENITO) pisalo ze strzela jak z kapiszona, naszczescie w zadnym przypadku nie pociagnal za soba reszty kompa. Mam taki od 1.5 miesiaca narazie siedzi cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem zasilacz Tagan 380-U01

do tego jeszcze zmieniłem wentylator na Pentagram QVC-100 Cu

Teraz gdyby nie ten wentylator na mojej karcie Asus GF6800 to było by bardzo cicho . A on buczy jak traktor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...