Skocz do zawartości
Ramssey

Geforce 2 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

mam GeForce 2 titanium 64MB/128 bit TV out(firma Dream).I pytanie zwiazane jest z cena tej karty.Chcialbym ja sprzedac i zastanawiam sie za ile ja wystawic na allegro??Jaka cena bylaby najodpowiedniejsza bo wiadomo nie chce zbytnio stracic .Slabsze GeForce 2 MX 64Mb sa nawet w cenie 60-70zl.I jeszcze jedno.Czy RADEON 9200 128MB/128bit jest wydajniejszy i lepszy od tego mojego geforce??I jeszcze takie pytanie:skoro mam tego GeForca , procesor P4 1.7, 640 DDR a karte muzyczna SB live 24 bit to problemy z dzwiekiem moga byc spowodowane (w nowych grach-np Kotor) tym ze mam slaba karte graficzna??Bo w innych grach ktore nie maja takich wilekich wymagan jesli chodzi o karte graficzna to dzwiek jest normalny.A sound blaser ma stery i wszystko ok.Poprostu zastanawiam sie czy moze byc to jakas wada SB ale w innych aplikacjach dobrze jest. :blink:

Edytowane przez Ramssey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bueh.

 

Coś jest warte tyle, ile ktoś jest chce za to zapłacić. Z tego, co widziałem, to MX400 128bit chodzą po 50zł kup teraz (prolink, winfast więc nie najgorsze). Imho 70-80zł max co można dać za 2TI. Co nie zmienia faktu, że ani na jedne, ani na drugie jakoś zbyt wielu chętnych nie ma.

Tak, radeon 9200 będzie wydajniejszy, choćby z racji DX8.1, ale nie będzie to różnica na dzisiejsze czasy powalająca, jeśli myślisz o wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym Titanium moim gram np w Kotora albo Age of Emipres 3 na High detalach i na duzej rozdzielczosci.POprostu nie moge tych dodatkowych efektow wlaczac.Antyalasing moge razy 2 lub 4 w niektorych grach

Edytowane przez Ramssey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9550 i nizej nie schodź jeśli myślisz o jako takim graniu w neizbyt wymagające

gry. Jest pewien przedział cenowy w którym trzeba się zmieścić:

 

60-100 zł - dla osób, których gry nie interesują, ew. czasem jakiś staroć.

150-250 zł - marketowskie wymysły dla zieleniaków. Granie w najniższych

detalach przy jako takim fps (starsze gry) lub pokaz slajdów (nowsze gry).

300-500 zł - karty niby medium, ale w najnowszych grach LOW. Dla graczy,

którzy mają wielką ochotę popykać w nowe tytuły, ale brakuje im kasy.

600-800 zł - popularny przedział w którym znaleśc można karty medium

zaspokajajace podstawowe wymagania w najnowszych grach.

800-1000 zł - jeżeli założymy, że nie będzie grania w przesadnych rozdziel-

czosciach z AA, to spokojnie można grać we wszystkie gry!

1000-1500 zł - karty z wyzszej półki, ich ceny szybko spadają. Dla osób,

których jednak bolą ciężko zarobione pieniądze absolutnie nie warto pakowac

się w tak drogi sprzęt. Oczywiście granie na takim sprzęcie jest kompletnie

bezstresowe nawet w wysokich rozdzielczosciach. Zdarzają sie jednak gry

(np. Fear), które wymagają jeszcze mocniejszego sprzętu.

1500 i wyzej - dla graczy wymagających i kasowych.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sensej17

ja rowniez sadze ze lepiej dpolacic kilka zlotych i miec karte zgodna z dx 9, niz pakowac sie w taki shit jak r9200, ktory jest niewiele lepszy od twojego gf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Radeona 9550 potrzebny jest zasilacz 350W to dodatkowy wydatek

Do czego przepraszam? Tą kartę z baterii od biosa zasilisz ;]

 

 

Hej a dowiedzialem sie od paru osob ze oplaca sie kupic GeForca 3 Ti bo jest lepszy nawet od radeonow ktore chodza po 200-230 zl.Ze jest bardzo wydajna i mozna na niej mozna tez ogladac dodatkowe efekty w grach.

jeszcze raz:

1. Za 200-230zł kupisz radeona 9550 nowego. Za 170 używkę trafisz. R9550 ma obsługę DX9. Twoje 2TI=DX7. Radeon 9200, 8500/9100, GF3TI/4Ti=DX8

2. Radeon 9550 ma wydajność w directX 8 porównywalną z radeonem 8500/9100, który z kolei ma bardzo podobną wydajność do GF 3TI. Nie jestem pewien - zdaje się, że 3TI ma słabszą wersje shaderów, niż 8500 - ale może mi się wydaje, w każdym razie na dzień dzisiejszy żadna różnica.

3. Ale obecnie obowiązującym standardem jest DirectX 9.0 i kupując kartę DX8 możesz liczyć się z tym, że jakiejś gry nie uruchomisz, ponieważ efekty DX9 będą kluczowym efektem grafiki, a nie dodatkami. Inna sprawa, czy taka gra pójdze płynnie na R9550

4. Dobry radek 9550 kręci się do 6000pro - spory zysk.

5. Jeżeli kupować kartę z DX8 i gwizdać na nowe gry, to IMHO tylko i wyłącznie GF 4TI - jest w cenie radka 9550 a w DX8 go zjada.

 

Jeśli masz zamiar dalej kombinować jak koń pod górę, to pochlastam sie czerstwą bułką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak patrze tak na allegro na te Radeony to nie wiem ktorego kupic.Bo nby niektore sa po 100 zl i malo godzin do konca licytacji a inne niby o takich samych wlasciowsciach po 200.I czy lepije ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 256 bitowa czy nie ma to wiekszej roznicy od 128.I czy ona bedzie kompatybilna z AGP 4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma 256 bitowca 9550 :) to jest tylko chwyt chandlowy , licytuj lepiej 9550 nie kupuj na qp teraz , co do zasilacza do 300W ci wystarczy qmpel na codegenie miał bartona 2500 + , epoxa 8rda3+ tego 9550 gigabyte tez :) wiec spoko , no i kup gigabyte 9550 tylko i wyłacznie , najlepiej u niej z OC :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...