Skocz do zawartości
Ciacho13

Kingmax Ddr400 Cl2.5 - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że dziś nabyłem sobie nowe pamiątkę Kingmax'a. Jest to Kingmax 512 MB DDR400 CL 2.5. Reszta podzespołów z komputera znajduje się w podpisie. Wcześniej pracowałem na dwóch kościach :

- jednej specteka ddr 333 256 mb cl. 2.5

- drugiej elixira ddr 333 256 mb cl. 2.5

I mój problem był taki, że komp bootował się aż do windowsa, po 10 minutach (około) wykrzaczał się i resetował. Więc aby móc pracować na tym kompie bo byłem świeżo po zakupie nowego proca i nie miałem kasy na nowe ramy, obniżyłem taktowanie z 12.5 x 166 na 12.5 x 133 co dawało mi spadek z 2083 mhz na 1666 mhz.

Teraz dorobiłem się nowej kostki, wsadzam ją do piecyka (do slotu 1 na mobo), komp się bootoje, wchodzę do biosu, powracam do ustawień standardowych (2800+), timingi daje na optimal (2.5-3-3-8) saveuje ustawienia i wychodzę. Komp resetuje się i przed samą windą znowu się resetuje... i tak w kółko. Próbowalem już dać wyższe napięcie (2.7v) i problem jest taki sam.

 

aha dodam jeszcze ze na 12.5 x 133 jest ok, komp działa bo właśnie piszę z niego :blink:

 

Czego to może być problem ? Aha płyta główna ma wgrany najnowszy dostępny oryginalny bios (d27)

 

Załączam screena z everesta... dotyczącego nowego nabytku...

 

http://chatrypin.glt.pl/ram.jpg

 

Proszę forumowiczów o pomoc...

Edytowane przez Ciacho13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...