Skocz do zawartości
spec11

Co Z Tą 6200? Nie Można Kręcić Procka!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja hciałbym prosić o pomoc w takiej sprawei: Tydzień temu kupiłem kartę GeForce 6200A - 64bit, karta palit allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=80372919 słynie z możliowści kręcenia, i taki bajer, że pamięć rzeczywiście bez problemu idzie na 800mhz, ale jak tylko ruszę taktowanie procesora, nawet o 1 mhz to koomp wisi. Próbowałem powerstripem, rivą i nic. Mój komp: Athlon xp 2200(1800mhz), Asus A7N8X, 2x256 DDR Elixir, zasilacz 350W. Proszę o jakąś poradę - może zmiana biosu karty, jeśli tak proszę o jakieś linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha

 

ale niektorzy sprzedawcy maja wyobraznie!!!! zalaczyl wykres tylko z doom-a3 i szpanuje!!! ati 9550 po oc bije tego 6200 na leb i szyje!!!

 

a co do oc to sprawdz w rivatuner temp dla gpu.

 

za ta kaske to naprawde wolalbym kupic 9550 (moj poszedl za 200zl gpu oc 410mhz i ram 520mhz, a ten co kupil v-moda planuje :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja hciałbym prosić o pomoc w takiej sprawei: Tydzień temu kupiłem kartę GeForce 6200A - 64bit, karta palit allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=80372919 słynie z możliowści kręcenia, i taki bajer, że pamięć rzeczywiście bez problemu idzie na 800mhz, ale jak tylko ruszę taktowanie procesora, nawet o 1 mhz to koomp wisi. Próbowałem powerstripem, rivą i nic. Mój komp: Athlon xp 2200(1800mhz), Asus A7N8X, 2x256 DDR Elixir, zasilacz 350W. Proszę o jakąś poradę - może zmiana biosu karty, jeśli tak proszę o jakieś linki.

Ewidentnie karta jest biosowo zablokowana do podkrecania.

Nie szukalem nigdy biosow do takich kart ale jezeli cos jest to musisz go zmienic i powinno sie dac krecic rdzen.

Kiedys tak mialy R9500Pro z tym, ze nie bylo mozliwosci nawet przestawic zegarow. NV pozwolila na ten zabieg ale i tak ich nie puszcza.

W R9500Pro wystarczylo zmienic bios i karty smigaly podkrecone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taką samą karte! I problem jest identyczny w necie wyczytalem ze te karty posiadają procesor NV44 który jest sprzętowo zablokowany i przerobienie biosu g.... daje. Ja go próbowałem przerobic aż karta mi padła i męcze się teraz z jego naprawieniem. Dobrze że miale grafe na płycie to jakoś się pobawie ale za to w nic nie ciupne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co wy?? nie czytacie postów??

przeciez napisalem zeby zainstalowac odpowiednie stery... :mur:

AMD>> co do wydajnosci, to ta karta jest spox, nie ma co. Nie jest to co prawda 6600GT ale gierki smigają

w 1024x768.

tyle

pozdrawiam

woytaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spox zmieniłem bios wgrałem na stałe 460/820 i w 3Dmarku 3341 - w miarę, nie? Tylko takie pytanie czy nie dało by się jeszcze coś podciągnąć, może zmiana napięcia, ale na ile - może ktoś już się z tym bawił - proszę o pomoc w tej sprawie - jak w NV bios modifier zmienić napięcie i na jakie dla tej karty bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniłeś bios? jak sie to robi? a po zainstalowaniu sterów szło już coś podkręcić?

ja na oc 350/750 po godzince grania w nfs:mw miałem temperature 80 stopni. :blink: :blink:

Wystarczyło przejrzeć przyklejony topic o 6200 - opisałem tam rozwiązanie problemu.

 

Na każdym Palicie rdzeń da się ruszyć na sterach 76.44 - ściągałem ze strony Prolinka (link, który podał woytaz). Obecnie karta biega mi jak w podpisie (+wentylek 70mm @ 5v) i temp nie przekracza obecnie 44 stopni po kilku godzinach grania. Próbowałem kilku różnych biosów i modyfikacji oryginalnego - napięcie i timingi pamięci są cały czas takie same. Teraz próbuję dowoltować kostki pamięci, żeby móc wyciągnąć jeszcze te kilkadziesiąt MHz więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sterownikach 81.98 dograłem coolbits i pojawiła się opcja przetaktowanie automatyczne (kliknąłem z ciekawości czytając ten wątek) i same sterowniki ustawiły mi tą kartę na 435/675 więc raczej podkręcanie nie jest zablokowane w biosie tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...