Skocz do zawartości
mariobross1

Która Klawiatura Lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytal bys troche w necie a nie tak na gotowe.Z tego co czytalem na roznych forach to wszystkie modele jakie wymieniles sa nie pozbawione wad. BTC ponoc nie dzialaja klawisze po jakims czasie,Logitech-wycierajace sie klawisze w krotkim czasie itd...itd.

Sam przymierzam sie do wymiany kla.ale z tego co czytalem to moja kupiona za 19 PLN pare lat temu chodzi bezapelacyjnie OK.

Zero wytarc na klawi.,zaden nie odpadl itd. Sam chcialem kupic jeden z tych modeli ale jak poczytalem na forach to mi sie odechcialo momentalnie.Chyba ze czytujesz testy na servisach to tam wypadaja revelka ale testujacy redaktor skasowal pare zlotych od dystry.lub prod.

Radze poszukac cos innego.Jak tak zrobie. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W btc faktycznie ludzie się skarżą na "padające" klawisze, a w logitechu na wycierającą się farbę. Jednak słyszałem, że nowe serie klawiatur w logach miały już to poprawione i już farba nie schodzi. Mam jeszcze jedno pytanie, czy te dwie klawiatury logitecha, które podałem różnią się czymś szczególnym, nie mówiąc o nieco zmienionym wyglądzie i innym złączem(ps2 i usb) ?

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie roznia sie minimalnie kliknieciem klawisza na korzysc Logitech UltraX Flat- jest ono poprostu cichsze. Mam ta klawiaturke od pieciu miechow i nie mam zadnych wytarc, czy sladow zuzycia.Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech modeli polecam BTC. Nie ma w niej żadnych niedziałających klawiszy, jedynie w wersji 6300CL przy włączonym podświetleniu czasem zacina się "z" i ";". W moim odczuciu BTC ma lepszy klik niż Logitech, klawisze są chyba solidniej osadzone a klik w nich jest lepszy. Podstawowa wada obydwu klawiatur to wycieranie się przycisków po kilku miesiącach użytkowania. BTC ma solidniejsze stopki od logitecha i lepiej trzyma się biurka. Z tych modeli brałbym 6300 ponieważ jest lepsza a jej cena jest niższa.

 

PS. Jestem użytkownikiem obydwu klawiatur i wiem co mówię, Bierz BTC bez patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie zdania są podzielone. na allegro znalazłem takie dwie

http://allegro.pl/show_item.php?item=81039178

i

http://allegro.pl/show_item.php?item=82480405

W logitechu kusi mnie ta aluminiowa obudowa, podobno nie ścierające się klawisze, no i 3 letnia gwarancja.

Na korzyść btc przemawia niska cena, cichszy klik .

Teraz pytanie, na której klawie dłużej popracuje i jest pewność, że nic nie siądzie (w logach podobno żadne klawisze nie padają). Jestem naprawdę skołowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie jest dobre, ale osobiście wybrałbym Logitecha. Mam duże zaufanie do tej firmy. Posiadam ich klawisze, które wytrzymały więcej niż inne ( w trudnych chwilami warunkach ). Z drugiej strony różnica w cenie nie jest ogromna, aby żałować wyboru, więc można by zaryzykować i wybrać ten drugi wariant. Napewno - tak czy siak posłużą Ci przez ładne parę lat (jeśli ich nie zalejesz) a ich cena pozostanie wtedy tylko wspomnieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze logitech nie ma aluminiowej obudowy i klawisze ścierają się tak samo jak w BTC. Wiem bo używałem i Logitecha i BTC. Klawisze w BTC są przyjemniejsze, cichsze i nie klekoczą żałośnie przy pociągnięciu po nich ręką. BTC kupiłem bo rozwaliłem logitecha (urwałem stopkę i zawias od spacji się uszkodził). A ktoś wspominający o zalaniu chyba nie wie że tych klawiatur nie da się zalać :) . Jak już mówiłem bardziej zadowolony jestem z BTC. A poza tym to już kilkakrotnie pisałem o tych klawiaturach. Bierz 6300 i się nie zastanawiaj, jak chcesz brać Logitecha bo wydaje ci się że to lepsza firma to też bierz xD

 

PS. BTC ma większe doświadczenie w produkcji klawiatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...