Skocz do zawartości
sebasw

Tani, Mały Laptop ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie....

 

żeby był możliwie mały i lekki, dlatego matryca 14 cali powinna starczyć (na te 12 calowe mnie nei stać),

żeby miał gwarancję dobrą, najlepiej 2 lata,

żeby był możliwie tani.

 

Ma to być mobilna maszyna do pisania o przyzwoitych parametrach, żeby multimedia fajnie działały i jakieś proste - nie wymagające - gierki.

 

Co byście polecili ?

 

najlepiej sklep z ratami 0% w Krakowie lub okolicach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie....

 

żeby był możliwie mały i lekki, dlatego matryca 14 cali powinna starczyć (na te 12 calowe mnie nei stać),

żeby miał gwarancję dobrą, najlepiej 2 lata,

żeby był możliwie tani.

 

Ma to być mobilna maszyna do pisania o przyzwoitych parametrach, żeby multimedia fajnie działały i jakieś proste - nie wymagające - gierki.

 

Co byście polecili ?

 

najlepiej sklep z ratami 0% w Krakowie lub okolicach ?

Tani i maly... Takie rzeczy tylko w erze. Inna sprawa, ze nie napisales ile dla ciebie jest tanio. To jest pojecie baaaaardzo wzgledne na tym forum.

Proste gierki beda chodzic na wiekszosci laptopow. Z zintegrowanych dupereli to najlepiej na czipsecie intela 915 i ati Xpress.

Ostatnio kupowalem swojego acerka i troche sie pobawilem roznymi zabawkami, ale 14' sobie nie przypominam jakos. Koledzy pewnie cos widzieli, ale pawnie tez zapytaja o twoje fundusze. Pozdrawiam.

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly, tani i 14 cali chyba raczej nie wystepuje w jednym zdaniu jak na moj gust. Mozesz rzucic okiem na HP DV1000, moze przypasuje, ewentualnie Dell 700m. Z cenami to roznie bo rozne configi mozna dorwac. Wiekszosc raczej sprowadzana z gwarancja firmy a nei producenta.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly, tani i 14 cali chyba raczej nie wystepuje w jednym zdaniu jak na moj gust. Mozesz rzucic okiem na HP DV1000, moze przypasuje, ewentualnie Dell 700m. Z cenami to roznie bo rozne configi mozna dorwac. Wiekszosc raczej sprowadzana z gwarancja firmy a nei producenta.

pozdro

4000-5000 mozna juz cos znalezc.

Acer travel mate seria 3210 (4000 z kawalkiem) i 3220 (1000 wiecej, bo z ati x700) na centrino. Byly jeszcze z celeronem, o ile pamietam. Cena byla ponizej 3000. Dla mnie OK. Tylko ze ja mam acera i zaraz bedzie jazda, bo guano proponuje. Nie proponuje. Pisze tylko, ze jest dla mnie akceptowalny.

Aristo serie slim 240 i 300. Troche drozsze od acera i maja 2 lata gwarancji. Wyposazenie jest oczywiscie nieco gorsze. Mozesz znalezc ich opisy na stronie komputronik.pl (zakupow tam nie polecam - drogo). Ja nigdy nie mialem w rekach wyrobow firmy aristo. Moze koledzy sie wypowiedza.

IBM, Toshiba i HP sa drogie. >7000

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie okolo 4,4k mozna kupic nowego iBooka 12".

 

Ale wydaje mi sie, ze do tych zastosowan moze byc dobry - i calkiem tani - PowerBook 12" 867 z Allegro. Za 2299 sprzedaja go 2 rozne firmy. Maly, aluminiowy, ladny;) Wbudowane wifi i BT, ram juz pozwoli spokojnie popracowac. Przykladowa aukcja

 

Mozna tez brac na raty. Za ta cene moim zdaniem warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sebasw:

Acer ma fajny model 14'' WXGA. Seria travelmate 2400. Widziałem na własne oczy i bawiłem sie nim. Jest to jeden z trzech modeli Acera, które mi się spodobały. Jest niewielki, lekki, no i raczej tani. Bebechy ma na tyle szybkie, że spokojnie wystarczą do tego o czym pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz z piec razy czytalem ten temat i dopiero teraz po poscie poprzednika skojarzylem oferte z Media Markt:

 

Acer TravelMate 2413 LMi

Intel Celenron M370 1.5GHz

matryca TFT 14'1 WXGA

nagrywarka DVD+/-RW Dual

256 MB DDR2

HDD 40GB

karta bezprzewodowa wi-fi

 

cena: 2222 zl

 

mysle ze to juz jest naprawde tanio jak na nowke sztuke i spokojnie nada sie do tego o czym napisales

 

P.S. jak chcesz dokladniejszy opis to musisz poszukac bo ten jest z ulotki z Media

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sebasw:

Acer ma fajny model 14'' WXGA. Seria travelmate 2400. Widziałem na własne oczy i bawiłem sie nim. Jest to jeden z trzech modeli Acera, które mi się spodobały. Jest niewielki, lekki, no i raczej tani. Bebechy ma na tyle szybkie, że spokojnie wystarczą do tego o czym pisałeś.

 

Witam

Mam ten model od 3 miesięcy spełnił moje oczekiwania (takie jak Twoje) jedynie należy dodać RAMu +256mb wtedy jest spox :)

tu masz do wyboru 1900767[/snapback]

juz z piec razy czytalem ten temat i dopiero teraz po poscie poprzednika skojarzylem oferte z Media Markt:

 

Acer TravelMate 2413 LMi

Intel Celenron M370 1.5GHz

matryca TFT 14'1 WXGA

nagrywarka DVD+/-RW Dual

256 MB DDR2

HDD 40GB

karta bezprzewodowa wi-fi

 

cena: 2222 zl

 

mysle ze to juz jest naprawde tanio jak na nowke sztuke i spokojnie nada sie do tego o czym napisales

 

P.S. jak chcesz dokladniejszy opis to musisz poszukac bo ten jest z ulotki z Media

 

 

ACER w tym modelu nie montuje matryc 14calowych :angry:

 

http://acer.pl/acereuro/page4.do?dau22.oid...l&crc=940403959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie chce zakładać nowego, kolejnego tematu "co kupic" , a widze że tu dyskusja się rozkręciła, więc tu zapytam bo na ogólnym nie chce mi nkit odpowiedzieć.

 

Krótkie pytanko: Którego byście wybrali??

 

Asus A3H-5012

 

HP nx6110

 

Acer TM2413NLMI

 

Różnice w cenie są do przebolenia. Max chce wydać 3500zł.

Pierwsze co zrobie to zainstaluje od razu 1024 ramu, więc na ram nie patrzcie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez soppel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyniu,

 

a co z tym Asusem :) Bo w sumie kompa używam jedynie do pracy, więc co do karty grafiki jakiś więszych wymagań nie mam. A bardziej zależy mi na dysku - w Asusie 20 Giga większy.

 

Dzięki za odzew.

Bo już traciłem nadzieje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko lepszy HP , bo ma panorame :) sam bylem sceptyczny co do niej, ale teraz jak uzywam to moge spokojnie stwierdzic ze jest lepsza do pracy chocby w excelu, bo sie wiecej kolumn w widoku miesci :)

A w asusie masz zaledwie 1024x768 to juz troche malo.

Poza tym chyba lepiej wziac lepsza grafe jak masz okazje, bo potem moze sie jednak przydac mimo, ze teraz sie wydaje ze to zupelnie nie potrzebne, poza tym asus nie ma TV-out, niby drobiazg ale tez czasami sie przydaje :)

Co do dysku to rzeczywiscie malutki ale to jest element ktory zawsze mozna zmienic, tak jak i dodac ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ktoś chętny do zabrania głosu na temat mojej rozmowy prowadzonej z Krzyniem ??

 

Może się jeszcze ktoś wypowie ??

 

Dorzuce argument na Asusa: 2 lata gwarancji :) i procesor 1,6 (HP 1,4).

Czy ta róznica bedzie bardzo zauwazalna ??

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez soppel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi !

 

2403NWXMi to chyba najlepszy wybor.

 

Cena graniczna to 2,5 tys., a najlepiej mnie i najlepiej dobre raty - moze nawet bez% ?

 

ps. nie dostawalem powiadomien o nowych wypowiedziach, stad dopiero teraz sie odzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...