Skocz do zawartości
mechl!n

- Historia Kilku Nagrzewnic -

Rekomendowane odpowiedzi

no - dokladnie

chcial bym wlutowac kolanka... ale niebardzo wiem jak sobie z tym poradzic.

ta 2'ga nagrzewnica jest jakos odratowana - al az wstyd - wyglada paskudnie. no ale nie cieknie juz :]

teraz mam podlaczonego kadeta -> nie zebym byl jakims fanatykiem swiecidelek, - nawet jej nie probowalem polerowac - poprostu wyplukalem w srodku, troszke z zewnatrz i juz

 

podobalo by mi sie os takiego - http://www.mechlin.somee.com/lada15.jpg

ale nie sadze, zeby dalo rade zrobic to bez demontazu pokrywki (w srodku fiat jest czysty)

 

ps. myslalem, tez o zrobiniu jakiegos tandema - 2x fiacik, ale nie wiem, czy jest sens sie w to ladowac. co wy na to ?

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt... skoro chcesz sobie z tym poradzic bez rozlutowywania to moze byc ciezko... ale nie ma rzeczy niemozliwych :) jesli masz multiszlfierke to nie bedziesz mial problemu z wycieciem w miare dopasowanego otworu pod kolanko :) wiekszym narzedziem nie wiadomo czy ci przypadkiem nie wyjdzie otworek za duzy i potem dodatkowe zalutowywanie :( ja to robilem majac nagrzewke rozlutowana - wpierw dopasowalem kawalek kolanka tak aby stykal sie z przykrywka majac w srodku reduktor, potem zaznaczylem w ktorym miejscu ciac przykrywke (otwor wezszy niz rozstaw "kawalka" kolanka), nastepnie kombinerkami pozaginalem krawedzie przykrywki na 1 mm w gore pod katem jakis 70°, ze kolanko przylozone do niej sie juz zbytnio nie ryralo a nastepnie calosc zalutowalem... w moim przypadku calosc zalutowalem takze od srodka dla wiekszego bezpieczenstwa oderwania tego pod cisnieniem :) dzieki tym zagietym krawedzia cyna ladnie wszystko wypelnila i teraz trzyma jak ... :D jesli ty zrobisz to tylko od strony zewnetrznej to nie znaczy ze nie bedzie mocno trzymac :) jezeli zagniesz te krawedzie w miare dokladnie to spokojnie calosc da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasuneły mi się jeszcze

1) było już to pytanie czy ty urzywasz jakiś szalbonów, więc zapytam sie co jest kluczem do sukcesu aby tak równo wyszło

2) jakiej farby urzywasz czarny mat ? bo badzo gustowna

3) i co ty z tymi nagrzewnicami robisz domyślam sie że sprzedajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczone kolanka o których pisałem wcześniej:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

finalcell ->

ad1. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość bo szpachlowanie/kształtowanie to naprawdę żmudna robota.

ad2. Tak- czarny mat firmy DecoColor (czy jakoś tak).

ad3. Kiedyś sprzedawałem... Po tym jak spadły ceny firmówek przestałem i teraz robię je "dla siebie". Robię bo lubię ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad3. Kiedyś sprzedawałem... Po tym jak spadły ceny firmówek przestałem i teraz robię je "dla siebie". Robię bo lubię ;-).

widząc ile ludzie daja za odpicowanego kadetta (odpicowany w sensie polerki :| ) to mógłbyś dostać łądne sumki za swoje maleństwa :D

może nawet nadać jakaś fajna nazwe.... bo wyglad firmowy....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

a tak mi sie teraz nasunelo patrzac na fotki mechl!n'a...

gdyby tak przyciac tyle ile widac na fotach z kolanek - i wlutowac w podobnie wygladajace naciecie ?

moze bylo by to bylo stabilniejsze (pozatym ze nie wystawalo by tak mocno)

 

aha - czym lutujecie - nie mam palnika, a kumpel z ktorym robilem poprzednego fiata juz "tu" nie mieszka...

kuchenka gazowa nie starczy. wiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby tak przyciac tyle ile widac na fotach z kolanek - i wlutowac w podobnie wygladajace naciecie ?

Tak właśnie było to robione... tylko trochę inaczej ;-). Wykonałem odpowiedni otwór w pokrywie i wlutowałem kolanko- dopiero wtedy przyciąłem je od spodu przy krawędzi pokrywy. Wiem- nie chcesz rozlutowywać... To może faktycznie przytnij kolanko do odpowiadającego Ci kształtu, przyłóż do pokrywy, obrysuj, wytnij (tu może być problem) i wlutuj.

Bez palnika... hmm... chyba nie dasz rady. Ja lutuję takim (na propan-butan):

Dołączona grafika

 

hinco -> nie mówię "nie" :-).

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n... tobie to z deka ladniej wychodzi :) fakt to byla moja pierwsza zabawa z nagrzewnica ale do stop nawet nie dorastam ;p wlasnie sie biore za szpachlowanie ...

Edytowane przez Casperek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha - czym lutujecie - nie mam palnika, a kumpel z ktorym robilem poprzednego fiata juz "tu" nie mieszka...

kuchenka gazowa nie starczy. wiec ?

a ja polecam palnik na mapp :P

tak szybko nagrzewa pokrywke że nie rozlutuje reszty ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam palnik na mapp :P

tak szybko nagrzewa pokrywke że nie rozlutuje reszty ; ]

taaa, jasne hincó ;)

 

ja polece tlen acetylen, jak sie nie zle wkurzylem po kilku godzinnej reperacji fiata to potraktowałem go nim to sie biedak stobił prawie cały (troche za duzo tlenu czy co :lol2: ) do tej pory go mam w piwnicy i jak zobaczyłem go ostatnio to mało nie padłem ze smiechu :rolleyes: :lol2: :lol2: :lol2:

 

tak zeby było jasne - propan butan najlepszy, chyba ze ktos ma bardzo wprawina reke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica przepiękna, zresztą tak jak poprzednie.

Umiejętności władania szpachlą to ci szczerze zazdroszcze - Ja w mojej nysie na tym właśnie etapie utknąłem - dzioby mi wielkie wychodzą i w efekcie prawie 250g poszło i jest jakaś 1/8 roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o szpachlowki to firma Novol posiada takze szpachlowke wykanczajaca (zamiast rozowej - zielona puszka)

 

jest bardziej miekka, lepiej sie ja rozprowadza i troche lepiej szlifuje.

 

szpachlowka uniwersalna stosowana byla bardziej jak podklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam pewna chlodnice i z niej wychadza miedziane rurki fi 12, planuje ta rurke zakonczyc jakims kruccem NK12. wyglada to mniej wiecej tak http://www.mechlin.somee.com/lada15.jpg (rurki fi12 tylko bez tej przylutowanej koncowki sama rurka), mam pytanie, jaki musze kupic kruciec zybym mogl go wlutowac do rurki albo jaka kupic koncowke jak na zdjeciu zeby mozna ja bylo zalutowac w rurce i potem przykrecic do niej jakis NK12...

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W otwór 12mm nie wlutujesz mufki- z wyjątkiem 1/8" ale to chyba mija się z celem (małe średnice i stosunkowo trudny dostęp do króćców z takim gwintem).

Możesz na stałe wlutować króciec z gwintem 1/4"- otwór pod gwint 1/4" to 11,80mm więc chyba powinno dać radę.

Ewentualnie możesz spróbować nagwintować samą rurkę (pod warunkiem, że jej ścianki są odpowiednio grube).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie kupic taki krocciec i wlutowac na stale tylko nie wiem gdzie w krakowie taki dostac, bylem w castoramie i powiedzieli ze sa ciezko dostepne :blink:

Jak by ktos mial na terenie krakowa to moge kupic od niego...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...