Skocz do zawartości
300FraYda

300frayda Full Case & Wc Modding

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów :D

 

na forum jestem od dawna ale jakoś nie odpowiadałem ani nie udzielałem się w nim.. Gdy mialem jakis problem wówczas szukałem i większość informacji uzyskiwalem wlasnie z niej :)

 

Jako że mamy okrez zimowy strasznie mi się nudzi w domu :) postanowiłem zrobić porządek z moją budą i troszkę ja wzbogacić :)

 

Jest to standardowa obudowa i nie zachwycała wyglądem lecz mi to nie przeszkadzało :) do czasu :D

 

Wygląda ona tak..

 

Dołączona grafika

 

Wcześniej podejmowałem się lekkiego modowania jak i instalacji chłodzenia wodnego (CPC) jednak efekty nie były zadowalające głównie z braku czasu na dokończenie zaczętych prac. Połączyłem 2 chlodzenia wodne zewnętrznego z 1 pompką i chłodnicą oraz starszego modelu ze zbiornikiem w którym zanurzone były 2 pompki. Wszystko to połączone cieniutkimi przewodami które nie zapewniały takiej wydajności jakie CPC ogłasza wszem i obec :)

 

Dołączona grafika

 

 

W budzie jest troszkę brudno i ogólnie jest zaniedbana :D a to dlatego że nie wyłanczam kompa przez 24/7/365 lecz teraz ma się to zmienić :D

 

Na poczatek poszło okienko w budzie do wycięcia zrobiłem to dremelem :) teraz czekam na znajomego az mi wytnie reszte ciekawych wzorkow ( tribal) na laserówce które umieszczę bliżej lewej krawędzi. Kupiłem plexę 2 mm w sklepie papierniczym kosztowal mnie ten kawalek 50x50 12 zl więc nie drogo.

 

Podjałem się wygrawerowania wzorka za pomocą dremela wg. mnie calkiem dobrze mi to poszło jako że robiłem to pierwszy raz :) efekty nizej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W oknie mają być wycięte jeszcze 2 otwory pod wiatraki 90x90 oraz czeka ramę jeszcze drobne poprawki i painting

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Opisze moze teraz co mam zamiar zrobić z budą . a więc front wygładzić zamiast kontrolek będą diody które nie będą mocno świecić, Guzik startu zastąpi wyłącznik dotykowy, guzik resetu natomiast będzie to przełącznik taki jaki mozna zauwazyć na zdjęciu przedniego panela znajdującego się u samej góry (chłodzenie firmy CPC) ma być łącznie kilka takich przełączników ( start - stop WC, ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>nie - wyłanczanie stroboskopu, Start - Stop światła w obudowie) na przednim panelu znajda sie rownież 2 porty USB pokrętła od natężenia prędkości mrugania stroboskopu jak i pokrętło od ustawienia natężenia swiatła w budzie.O Pomiary temperatury i predkośc wiatraczków dba panelik AKASY :)

 

Do topu obudowy ma być przymocowana niklowana raczka kupiona w practikerze za 6 zl :)

 

 

Dołączona grafika

 

 

Aby wszystko to zasilic będe musiał zrobic dodatkowe gniazdo 220V gdyż sam zasilacz nie będzie miał siły aby uciagnąć to wszystko (3 pompki <docelowo 2>,Stroboskop i Swiatła. Wiaże się to z przebudowa zasilacza który zrobię z plexy :) i dołoże mu nastepne gdniazdko z którego poprowadzę kable w przeźroczystych izolacjach aby było tylko miedz widać z kabelków.

 

 

Jako że już zabrałem się za modowanie obudowy więc trzeba zrobić coś z WC :) wydajnościowo jest do bani więc ostatnio przeglądając forum trafiłem na mod Rzeźnika oraz rezerwuaru z plexy kolegi [TiLt], a więc postanowiłem że z drugiej strony budy zrobie mocowanie pod 3 rury z plexy wlasnoręcznie wykonane :) ( jak mi się to uda trzeba będzie poczekac na efekty) rezerwuary te będą leżału poziomo i woda będzie się przelewać z jednego do drugiego az w końcu wróci spowrotem do budy gdzie ciecz popchnie dalej druga pompka.

 

Pozbedę się całego WC z CPC ( sprzedam, lub dam do kompa braciszka :) ) planuję zrobić blok by home made ale co do tego jeszcze nie jestem pewien (brak zdolnosci manualnych <ach te ZPT w podstawowce> :D buda będzie pomalowana na czarno zarówno z zewnątrz jak i w srodku ( lakierowanie proszkowe ) w środku zostanie jeden HDD a resztę wystawię na zewnątrz podpięte pod External Case (USB)

 

No jak na razie to tyle mojego gadania czas zabierać się do dzieła. Jutro kupuje resztę rzeczy i zabieram się za obudowe WC Później :)... Czekam na opinie :D wszystkie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 300FraYda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny aluminiowy case. Na co? Moze na winyle?

Co do moda to sie nie wypowiem, bo po prostu nie ma o czym na tym etapie. Zrob cos wiecej, porob zdjecia i zapodaj na forum.

 

Male OT. Co do zdjec, to skoro juz dysponujesz dobrym cyfrakiem, to nie wal rozdzielczosci 1600X1200 czy wiekszych. Ja pracuje na rozdzielczosci 1280x1024, i wkurza mnie przeciaganie paskami na boki i gora /dol. A co ma powiedziec ktos kto ma standardowe 1024X768...Lepiej daj zdjecia np 1024X768, albo nawet 800X600 w najwyzszej jakosci. Latwiej i przyjemniej dla nas.

Pozdro i Keep modding!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny aluminiowy case. Na co? Moze na winyle?

Co do moda to sie nie wypowiem, bo po prostu nie ma o czym na tym etapie. Zrob cos wiecej, porob zdjecia i zapodaj na forum.

 

Male OT. Co do zdjec, to skoro juz dysponujesz dobrym cyfrakiem, to nie wal rozdzielczosci 1600X1200 czy wiekszych. Ja pracuje na rozdzielczosci 1280x1024, i wkurza mnie przeciaganie paskami na boki i gora /dol. A co ma powiedziec ktos kto ma standardowe 1024X768...Lepiej daj zdjecia np 1024X768, albo nawet 800X600 w najwyzszej jakosci. Latwiej i przyjemniej dla nas.

Pozdro i Keep modding!! :)

użyj opery :lol2:

 

mod zapowiada sie imho dobrze, keep on modding a bedzie dobrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Lepiej daj zdjecia np 1024X768, albo nawet 800X600 w najwyzszej jakosci. Latwiej i przyjemniej dla nas.

Pozdro i Keep modding!! :)

a poco w najwyzszej jakości? zapewniam że on nie jest w stanie zrobić tak dobrych zdjeć zeby najwyzsza jakośc się opłacała :) Ja do zdjęć na papierze foto używam średniej jakości i 1024 i wychodzą całkiem solidnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym nie dawał na froncie wyłącznika pompki... się coś stuknie, puknie, przełączy...

ciekawy jestem tej idei wc, w jaki sposób będzie oddawać ciepło? o co chodzi z tymi rezerwuarami?

 

smoczek jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś miałem cięzki dzien :) a to dlatego że objeździłem dziś 3 duże markety budowlane aby dostać plexę i inne materiały do mojego moda lecz się srogo zawiodlem. Ani nie mieli plexy takiej jak chcialem ani tuby... Za wylacznikiem dotykowym tez sie nachodziłem ale w koncu od czego ma się Allegro :)

 

Wyłącznik dotykowy będzie taki (65zl)Dołączona grafika

 

 

Na przednim panelu ma być kilka gniazdek USB a zrobie je z 4-portowego HUB'a USB (39zl) Dołączona grafika

 

Dziś nie zrobiłem za wiele ale troszke jest :)

 

1. Przyczepiona raczka do topu Dołączona grafikaDołączona grafika

 

2. Rozbebeszona buda :D Dołączona grafikaDołączona grafika

 

3. I troszkę szpachlowania ;) Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

4. Obecnie komputer lezy na biurku tuz koło monitora :P Dołączona grafika

 

 

 

Jeśli chodzi o wyjaśnianie zagadnienia WC :D to jeszcze tego dokładnie nie przemyślałem :) myślę żeby po drodzę tez jakaś nagrzewniczkę włożyć ale to dopiero po zakończeniu moda budy i zdobyciu wszystkich materiałów do WC, co do objaśniania to w zasadzie chodziło mi o wyeliminowanie wiatraczków a gdybym stosował nagrzewnicę to napewno musiał bym takie mieć, im układ wiekszy i więcej się w nim wody mieści tym będzie miał lepsze oddawanie ciepła :D (chyba) w koncu cały układ ma mieć około 10 L pojemności. Natrafiłem tez na jednego zonka a mianowicie chodzi o to ze, gdy juz powiesze te zbiorniki po prawej stronie to gdybym chciał podnieść za rączke to cała buda nie była by wyważona i wtedy jeden z boków byłby lzejszy niż drugi i źle by się taka budę niosło. Po drugie uświadomiłem sobię że będę musiał zrobić osłonke na tuby gdybym chciał calą paczkę nieść (np. do sasiada), jeśli sprawa się ma wyłączników to nie ma obawy o to że jakoś się zawadzi i się przypadkiem WC wyłączy gdyż guziki będa opisane i mam zamiar równiez zamontować wskaźnik przepływu który będzie mógł wyłączyć kompa gdy tylko się okaże że woda stoii :) więc jakoś to zabezpieczone będzie :)... Rozmyślam nad kolorystyka, sama czerń to troszkę nudą wieje, więc pomyslałem o czerwonych wstawkach :) nie za duzo ale np. uchwyt topu, dziś wpadł mi pomysł aby wyciąć z pleźy jakiś fajny wzorek, zmatowić ją i wkleić do budy, pod plexą były by diody które miały by rozświetlać równomiernie całą powierzchnie. Musze to jeszcze przemysleć :D... Jutro jadę na giełdę po wyłączniki, stroboskop,oświetlenie :) Pozdrawiam i miłej nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Dawno tu nie zagladalem ze wzgledu na natlok pracy jak i chorobe ktora mnie zmogla.

 

A wiec napotkalem na kilka problemow ktore musialem inaczej rozwiazac. Na poczatek mial byc wylacznik dotykowy. Zamowiony z Allegro dotarl i spisuje sie doskonale ale na scianie zamiast w kompie. Niestety natezenie pradu na mobo jest zbyt male aby wyzwalalo przelacznik. Tak wiec postanowilem przycisk power dodac na panel 5 takich przelacznikow.

 

Dołączona grafika

Panel bedzie wygladal tak ( Sa to pierwsze przymiarki docelowo ma byc zrobiony z przyciemnianej plexi i podswietlony.)

Dołączona grafika

 

Kleil bede to klejem 2 skadnikowym Firmu UHU we wtorek przy odebieraniu rur zakupie tez klej Acrifix 192

 

Dołączona grafika

 

Dziury latam ta szpachlowka a to dlatego ze jest latwa do rozprowadzenia, szybko schnie i jest gladka

 

Dołączona grafika

 

Pierwsze efekty juz widac. ( zrezygnowalem z dotykowego wylacznika na rzecz okraglej tuby efekty pozniej)

 

Dołączona grafika

 

Przerobilem kieszenie dyskowe, wywalilem wszystkie wejscia oprocz jednego w ktorym znajdowac sie bedzie tylko jeden dysk.

 

Dołączona grafika

 

No i pierwsze malowanie :)

 

Dołączona grafika

 

Jutro wytne dziure na przednim panelu i przez weekend domaluje obudowe do konca w poniedzialek pojade po reszte materialow a w poniedzialek zaczne z chlodzonkiem robic. Z 2 metrow rury wyjdzie mi rezow wiec jak juz je skoncze to zamieszcze ich zdjecia :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że trzeba poczekać na koniec, i z tego malowania mam nadzieje ze to tylko była pierwsza warstwa, bo z dwoch ostatnich zdjeć słabo się prezentuje. Zresztą sadze, że panel z przelacznikami też zostanie lepiej pomalowany, stranszie porysowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to sa przymiarki :) koncowe efekty zaskocza nawet i mnie :D ( tak mysle) Buda bedzie jeszcze 2 razy malowana, Panel jest zrobiony na przymiarke bo bede go robil z przyciemnianej na czarno plexy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie można usprawiedliwiać się "przymiarkami" bo to tylko strata farby/kasy i nic więcej (powiedziałbyś lepiej że po prostu zawaliłeś, a nie kręcisz ;] )

Muszę szczerze powiedzieć że obudowę pomalowałeś fatalnie, następnym razem przyłóż się tak żeby coś z tego wyszło

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :P Radek BVB nie mozna malowac budy z pierwszego bo sie zacieki porobia to chyba wiesz. Jak na razie jest to pierwsze malowanie aby zakryc oczyszczona blache pozniej bedzie nastepne i jeszcze jedno malowanie na sam koniec... Nie mozna tez niczego na gotowo robic poniewaz sie pozniej moze okazac ze jest inaczej jakby sie chcialo :P najpierw rozplanowac, przymierzyc kilka razy pomalowac z pierwszego a pozniej robic reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :P Radek BVB nie mozna malowac budy z pierwszego bo sie zacieki porobia to chyba wiesz. Jak na razie jest to pierwsze malowanie aby zakryc oczyszczona blache pozniej bedzie nastepne i jeszcze jedno malowanie na sam koniec... Nie mozna tez niczego na gotowo robic poniewaz sie pozniej moze okazac ze jest inaczej jakby sie chcialo :P najpierw rozplanowac, przymierzyc kilka razy pomalowac z pierwszego a pozniej robic reszte.

piszesz trochę chaotycznie i nieskładnie (przy okazji zastanawiam się jak można zrobić coś na "niegotowo" :D

miałeś zapewne na myśli że lepiej położyć kilka warstw niż jedną grubą, to jest oczywiste

ja mówię o tym że mogłeś tą pierwszą warstwę ładnie zrobić i drugą tak samo i by było finito :) domyślam się że ta pierwsza warstwa to była nauka jazdy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dlugo tu nie zagladalem lecz bylem lekko zajety tym i owym :)

 

Radek BVB ma racje z tym ze to byla nauka jazdy z tym lakierowaniem :D lecz coz czlowiek uczy sie na bledach :)

 

Ponizej zamieszcze fotki tego co juz udalo mi sie zmodowac :)

 

 

1. Tak teraz wyglada przedni panelik z przelacznikami. Mam zamiar jeszcze V meterki 2 zapodac na 3 i 12 V

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

2. Pozniej trzeba bylo usztywnić boczna scianke budy...

 

 

Dołączona grafika

 

3. Gdy juz to zrobilem moglem sie wziac za budowanie rezow. Wyszlo mi ich az 6 sztuk z czego potrzebuje tylko 3 :)

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

4. Sklejałem to wszystko Acrifixem gdyż na poprzednim 2 skladnikowym kleju firmy UHU sie zawiodlem :)

 

Dołączona grafika

 

5. Po 24 godzinach moglem przystapic do testowania :) do kazdego reza wchodzi 1,5 L wody...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Krawedzie prostokatow maja byc zaokraglone i doszlifowane papierem wodnym ewentualnie spolerowane w takim stopniu aby krawedzie byly przezroczyste.

 

Bloczki na CPU i GPU postanowilem sam zrobic lecz narazie jestem w fazie ich projektowania.

Rezy beda sie testowac dopuki nie zrobie bloczkow :) bede mial pewnosc ze jesli wytrzymaja tyle czasu to mnie nie zawiodą :) ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Gdy juz to zrobilem moglem sie wziac za budowanie rezow. Wyszlo mi ich az 6 sztuk z czego potrzebuje tylko

a ile sobie policzysz za taki rezik ? ;) Naturalnie podoba mi sie pomysl walcowatego reza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. po co ci takie wielkie rezy

2. po co ich tyle - sprzedajesz ?

3. jaka srednica i gdzie je chcesz ulozyc

AD 1 Nie wiedzialem ze az takie wielkie mi wyjda :) Dlugosc jednego miala wynosic 35 cm

AD 2 W sklepie w ktorym to zamawialem sprzedawali tylko w 2 metrach wiec tyle mi ich wyszlo,

AD 3 Rozmiar samej rury to 80/74, krucce choinkowe 1/4" / 8mm, rezy docelowo maja wisiec na prawym boku budy w pozycji poziomej tak aby woda z gornego reza przelewala sie do tego co jest ponizej itd..

 

a ile sobie policzysz za taki rezik ? ;) Naturalnie podoba mi sie pomysl walcowatego reza ;]

Co do sprzedarzy prosze pisac na PM aby nie zasmiecac tematu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się zdaje czy te 5 przełączników zajmuje 3 zatoki 5,25"? I te 6 rezów... jakby to powiedział siara siarzewski z kilera "mają rozmach s...wisyny" :]

 

W tym panelu maja sie jeszcze znalesc V meterki na 3 i 12 V :) a o do rezow tylko 3 sztuki beda mi potrzebne wiec 3 pozostale trzeba lunąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zamiast V meterków wyświetlacz lcd...? ;) miernikiem sobie zawsze można zmierzyć bez wielkich akrobacji, a na lcd wyświetlisz sobie co zechcesz...

 

co to za pasek pod tym panelem? to klej? ;/

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zamiast V meterków wyświetlacz lcd...? ;) miernikiem sobie zawsze można zmierzyć bez wielkich akrobacji, a na lcd wyświetlisz sobie co zechcesz...

 

co to za pasek pod tym panelem? to klej? ;/

 

Nie to nie klej :) to tylko refleks swiatla z lakieru :D Co do LCD to bede chcial go zrobić lecz zamiast wstawiac na przedni panel chcialbym go wywalic na biurko aby nie trzeba bylo sie meczyc i schylac.

 

Po 3 dobach testowania rezow stwierdzam ze sa 100% szczelne :)

Edytowane przez 300FraYda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po lekkim zamocie urodzinach i imieninach wracam do konczenia swojego dziela.

 

Wywiercilem dziurki w deklach rezow oraz je nagwintowalem aby przykrecic je do boku budy :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Nie bede odpowietrzal ezow do konca gdyz refleksy wody odbijajace sie od swiatla fajnie wygladaja :)

 

W poniedzialek dalsze efekty :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, fajnie wygląda, tylko czy spełnia swoją funkcję...? Oczywiście o ile funkcją nie był oryginalny układ, bo jeśli tak to na mnie działa.

 

"refleksy wody odbijajace sie od swiatla fajnie wygladaja" czyli że woda ma wystarczający refleks żeby odbić się od światła? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...