Skocz do zawartości
BezbronnyPL

7800gs (16x1/6vp) Na Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz miec program >> Nibitor.

Zgraj sobie na dyskietke bios ze swojej karty, przerabiasz go w w/w programie pod windowsem i wgrywasz bios ponownie. Na wszelki wypadek zachowaj sobie jeszcze jedna kopie biosu (przed modem) gdzies na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pojawił się piękny VGPU mod dla G71 i G70 na nasze karteczki:

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=200420

 

oraz na vr-zone dla memorków VDD i VDDQ mod:

 

http://vr-zone.com/index.php?i=3317

 

Rezultaty są oszałamiajce ;). Zapraszam do lektury ;)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion - da sie pograć na 1024x768 na średnich detalach

CoH i FEAR - jeszcze nie grałem

HL2 i HL2-EO - 1280x1024 wszystko na maxa - super powyżej 35 fps zawsze

COD2, Q4, D3 - 1024x768 napewno pograsz na max z tego co pamiętam nie miałem mniej niż 30 fps - configi modowane przez Quak4 i 3mood

FarCry - grałem na 1600x1200 i poniżej 25 fps nie spadało nigdy

 

Dużo w tych gierach zależy też od procka. Ja grałem na Athlon XP (Barton) 3000+@2.15GHz

 

To tak zgrubsza.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, nie wiesz może jeszcze ile potoków ma ten 7800GS bo kiedyś był bliss ale z 20 potokami, 512MB i chłodzeniem podobnym do Silencera kosztowały ostatnio nowe 1050zł a teraz tamte karty znikły i pojawiły się te co podałem...

 

256mb

Dołączona grafika

 

512mb

Dołączona grafika

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na dole 20 potoków - Gainward, a nawet jest wersja z '+' z G71 24 potokowa jak 7800GT. Ten na górze zdaje się , że 16.

Jednakże mają one inne PCB niż te rozpatwywane tutaj 7800GS AGP z G71 np. Club3D czy Leadtek. Także VGPU mod będzie inny

i trzeba go znaleźć.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy w Polsce z Gainwardem GS+:

 

http://www.sklep.globit.pl/produkt.php?p_i...=8&d_id=318

http://www.frazpc.pl/sklep/a/karty%20graficzne

 

Recka tej karty:

 

http://www.mvktech.net/content/view/3368/39/

Edytowane przez [cahe]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='16 paź 2006, 11:25' post='2355870']

Sklepy w Polsce z Gainwardem GS+:

 

http://www.sklep.globit.pl/produkt.php?p_i...=8&d_id=318

http://www.frazpc.pl/sklep/a/karty%20graficzne

 

Recka tej karty:

 

http://www.mvktech.net/content/view/3368/39/

Thx za linki, tylko mam wątpliwość czy nada się do tej karty mój P4.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za linki, tylko mam wątpliwość czy nada się do tej karty mój P4.........

Nie nada sie, chyba że masz super podkreconego tego pentiuma.Ja na moim zwykłym 7800 gs msi(16) z zegarkami 490 i 1440 wyciągam w marku 05 wiecej niz ten 24 potokowiec z ekstremalnymi zegarami 6900 pkt ale mój proc jest przetaktowany o 420 mhz.Kup sobie lepiej zwykłego 7800 bo ten 24 jest raczej tylko dla fanatyków, pomijając kwestie dostępności czy w ogóle da sie go w Polsce kupić i za ile:) Edytowane przez tomalax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlona XP 2400 2000@2420 mhz.Chodzi mi o to że takie wyniki jakie miał ten 7800gs+ mozna mieć na 20 potokowcu,naprawde 24 potoki na agp to tylko ciekawostka.

Tak ale przy tym samym procesorze ten 24 potokowy 7800GS i 7900GT na PCI-E są tak samo wydajne

For sure, this is the best graphics card available for the AGP platform and can keep up with the PCI Express version.

a Athlon XP 2400+ wcale nie jest mocnym procem do tej karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przy tym samym procesorze ten 24 potokowy 7800GS i 7900GT na PCI-E są tak samo wydajne

 

a Athlon XP 2400+ wcale nie jest mocnym procem do tej karty...

Jasne że nie jest ale twój p4 3.0 tez nie jest i to mówie.Płacić z 1700 pln za karte która nie rozwinie skrzydeł na twojej platformie....kup cos tanszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury opowiadacie... P4 3.0 to dość szybki procesor jeszcze na pare lat! I nawet jeśli będzie ograniczał kartę graficzną, to nie ma to znaczenia, bo będzie można pograć w wyższych rozdzielczościach, przy włączonym AA i tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to te 24-ki były wyprodukowane w limitowanej serii wiec nie wiem jak z ich dostepnością...w paru sklepach widziałem oferty tych kart ale nie były dostepne od ręki ,towar trzeba było zamawiać i czekac pare tygodni.Sam kiedys sie zastanawiałem nad 20 potokowcem ale bardzo małe róznice w testach w stosunku do moich i jeszcze ta cena mnie zniechęciły.Ten v mod wygląda natomiast ciekawie,jest łatwy do zrobienia ale stosunkowo za wczesnie bym sie bawil z własnym modelem.Poczekam na jakies dokładniejsze zrodła i pomiar wydajności.Chłodzenie wtedy też do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie dlaczego ta karta jest o ponad 1000 punktów w 3DMarku 2003 wolniejsza od 7900GT, skoro ma więcej pamięci (nawet po podniesieniu jej taktowania do poziomu 1350MHz jak w 7900GT). Wina łącza AGP? Mostka AGP-to-PCI-E?

Edytowane przez [cahe]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='16 paź 2006, 20:07' post='2356482']

zastanawia mnie dlaczego ta karta jest o ponad 1000 punktów w 3DMarku 2003 wolniejsza od 7900GT, skoro ma więcej pamięci (nawet po podniesieniu jej taktowania do poziomu 1350MHz jak w 7900GT). Wina łącza AGP? Mostka AGP-to-PCI-E?

Mój 7800 gs ile bym go nie podkręcił to po za pewną granice wynik nie ulega juz wiekszej zmianie,prawie żadnej.Troche inaczej mam w marku 05.CPU pod pci-e są wydajniejsze od athlonów xp i pentium 4,maja chociazby instrukcje sse2, przyspieszające aplikacje 3d.512 na karcie ma wpływ w wiekszych rozdzielczościach i też niewielki to tylko taki chwyt na klientów,cała platforma jest po prostu wolniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='16 paź 2006, 20:07' post='2356482']

zastanawia mnie dlaczego ta karta jest o ponad 1000 punktów w 3DMarku 2003 wolniejsza od 7900GT, skoro ma więcej pamięci (nawet po podniesieniu jej taktowania do poziomu 1350MHz jak w 7900GT). Wina łącza AGP? Mostka AGP-to-PCI-E?

Chodzi ci o 7800GS 24 potokową i 7900GT PCI-E?, może jednak wina proca, tam na agp był P4 a widziałem różne testy 7900GT PCI-E gdzie był athlon64 2.5Ghz itp. więc nie ma co porównywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o 7800GS 24 potokową i 7900GT PCI-E?, może jednak wina proca, tam na agp był P4 a widziałem różne testy 7900GT PCI-E gdzie był athlon64 2.5Ghz itp. więc nie ma co porównywać...

Może. W każdym razie po wykręceniu karciocha nieźle się sprawuje.

 

@tomalax: Pentium 4 też ma SSE 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='16 paź 2006, 20:57' post='2356627']

Może. W każdym razie po wykręceniu karciocha nieźle się sprawuje.

 

@tomalax: Pentium 4 też ma SSE 2.

miałem na myśli athlona xp(palomino thoroughbred) do athlona 64 przyzwyczajenie.sorry Edytowane przez tomalax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...