Skocz do zawartości
mateo1977

BARRACUDA IV 40GB-35GB??

Rekomendowane odpowiedzi

O co Ci biega człówieku?Tak zawsze jest że w windowsie pokazuje mniejszą pojemność niż pisze producent wszystko jest spoko . Niema sie czym martrtwiać.cafsf,kgh

spoko jezeli jest to normalne to dobrze . poprostu myslalem ze moze mam cos zle ustawione .dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie bierze z tad: Odmienne oznaczanie pojemnosci przez producentow i komputer. Producent widzi wiecej miejsc niz komp. Komp opiera sie na systemie dwojkowym dla niego jeden gigabajt to 1 073 741 824 bajty (2 do potegi 30). Producenci dyskow stosuja system dziesietny, czyli 1GB to miliard bajtow (10 do potegi 9, czyli 1 000 000 000). gigabajt kompa jest o 70mb wiekszy niz 1GB producentow. Mam nadzieje, ze juz wszystko jasne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze jakie wy zryciuchy jesteście :P. Gość napisał 35 bo ty pokazuje w windows on the lef side w tym okinku, ale jak wzmie na wlasciwosci to powinno byc 37 z hakiem.

To byla by bardzo ciekawa rzecz gdyby w tym okinku pokazywalo mu inaczej niz we wlasciwosciach. Mowa tu oczywiscie o info podanym w GB, bo jasna sprawa jest ze to co podane w GB bedzie sie roznilo od tego co jest podane w bajtach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal fdisk i sprawdź, czy partycje wykorzystują 100% powierzchni. Jeśli masz tylko jedną partycję na 40 GB, to lepiej to jakoś zmień, bo nie jest to za dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy na tej partycji masz system operacyjny. Poszukaj ewentyualnie gdzieś był topic "Jak podzielić 40 GB" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze jakie wy zryciuchy jesteście :P. Gość napisał 35 bo ty pokazuje w windows on the lef side w tym okinku, ale jak wzmie na wlasciwosci to powinno byc 37 z hakiem.

Mowa tu oczywiscie o info podanym w GB, bo jasna sprawa jest ze to co podane w GB bedzie sie roznilo od tego co jest podane w bajtach
Nom o to mi chodzi. Gosc spojrzal na to co jest w tym okienku czyli 35G, ale w bajtach ma 37 z hakiem! Ja mam dysk podzielony tak 5GB jedna i 35G druga partycja i w windowsie jest tak: w GB jest 32,3GB a w bajtach jest 34,7...bajtow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...