Skocz do zawartości
Desalph

Platforma Amd (+mobo+memory)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zastanawiam sie na kupnem nowego procesora płyty glownej i ramów.. (moj aktualny komp nie nadaje sie juz do nowych gier za bardzo) Skłaniam sie bardziej do platformy AMD, chocjaz jezeli mi ktos dobrze znajacy sie w tych tematach ładnie zargumentuje wybor Intela to chętnie poczytam :) Jeżeli bym mial brac AMD to napewno s939 poniewaz z tego co slyszalem s754 wycofuja (dokladnie kiedy to nie wiem) dlatego wydaje mi sie ze nie ma sensu decydowac sie na starszy socket. Kilka pytań:

1. Czy czasem nie warto poczekac kilka miesięcy az na dobre s939 zadomowi sie na rynku i ceny potanieją czy teraz zakupić np takiego Athlona 64 3200+ s939?

2. Obiło mi sie o uszy ze procki AMD nie potrafia obsłuzyc pamięci (np dualchannel - a własnie cos takiego by mnie interesowało), lecz Athlony na s939 maja zintegrowany kontroler pamięci DDR. Czy to znacznie poprawia obsługę pamięci? Istnieje możliwośc wydajnej instalacji na platformie AMD 2 kosci DDR w trybie dualchannel? Jakiej firmy kości użyć? w takim wypadku myslalem na Kingstonami 2 x 512MB DDR 400MHz Dualchannel.

3. Ktora płyta obsłuży w pełni tego ahtlona i pamieci na dualu? Na jakim chipsecie wybrac płytke? Interesuja mnie raczej mobo firmy Gigabyte, Asus i MSI.

 

Prosze o wase porady odnośnie wyboru procesora, mobo i pamięci. Chciał by msie zmieścic w granicach 1300 zł.,AMD czy INTEL?? (prosze o dłuższą argumentacje)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zastanawiam sie na kupnem nowego procesora płyty glownej i ramów.. (moj aktualny komp nie nadaje sie juz do nowych gier za bardzo) Skłaniam sie bardziej do platformy AMD, chocjaz jezeli mi ktos dobrze znajacy sie w tych tematach ładnie zargumentuje wybor Intela to chętnie poczytam :) Jeżeli bym mial brac AMD to napewno s939 poniewaz z tego co slyszalem s754 wycofuja (dokladnie kiedy to nie wiem) dlatego wydaje mi sie ze nie ma sensu decydowac sie na starszy socket. Kilka pytań:

1. Czy czasem nie warto poczekac kilka miesięcy az na dobre s939 zadomowi sie na rynku i ceny potanieją czy teraz zakupić np takiego Athlona 64 3200+ s939?

2. Obiło mi sie o uszy ze procki AMD nie potrafia obsłuzyc pamięci (np dualchannel - a własnie cos takiego by mnie interesowało), lecz Athlony na s939 maja zintegrowany kontroler pamięci DDR. Czy to znacznie poprawia obsługę pamięci? Istnieje możliwośc wydajnej instalacji na platformie AMD 2 kosci DDR w trybie dualchannel? Jakiej firmy kości użyć? w takim wypadku myslalem na Kingstonami 2 x 512MB DDR 400MHz Dualchannel.

3. Ktora płyta obsłuży w pełni tego ahtlona i pamieci na dualu? Na jakim chipsecie wybrac płytke? Interesuja mnie raczej mobo firmy Gigabyte, Asus i MSI.

 

Prosze o wase porady odnośnie wyboru procesora, mobo i pamięci. Chciał by msie zmieścic w granicach 1300 zł.,AMD czy INTEL?? (prosze o dłuższą argumentacje)

 

Pozdrawiam :)

754 wycofują w tym samym czasie co 939 :P czyli pewnie w kwietniu (nowa podstawka, AM2)

 

AD1. Socket 939 juz jest dawno zadomowiony, a w kwietniu juz bedzie inna podstawka, wiec to juz ostatnie miesiace zycia tej platformy ;>

AD2. Procki na 939 maja zintegrowany kontroler pamieci(tak samo jak te na 754), i potrafią obsługiwac memki w dualu. Co do kosci przeszukaj dział RAM.

AD3. Gigabyte sie słabo nadaje do 939, bo zle sie kreci, Asus nie najgorzej, a najlepiej jakbys wzial DFI Infinity, najlepsza cena/jakosc i dobre o/c

 

Nie ma sensu teraz kupowac Athlona 3200+, troche doplacisz i masz Opterona 144, a jak nie chcesz doplacać to kup semprona 3000+ na 939, prawie to samo, a kupa zaoszczędzonej kasy, która mozna dolozyc aby kupic lepsza grafe/wiecej ramu (na pewno lepiej by ci sie przydalo zamiast mocniejszego procka)

 

PS-> co do wyboru AMDvsINTEL, to wiadomo ze AMD bo w grach AMD ma znaczną przewagę nad intelem, polecam poczytac testy na róznych serwisach.

To tyle odemnie.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec kupowac czy czekac? a jak kupowac to co? jakas w miare wydajna i nie droga karta grafiki na pci-ex znacie? najlepiej wypiszcie co kupic i ile by mnie to wynioslo, powinno byc nie za drogo i wydajnie :)

btw. nie mam zamiaru nic krecic w tym sprzecie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

hmmm

jak nie masz zamiaru kręcić to ciężka sprawa, no ale cóż... skuś sie chociaż troche... HT 250 :D

 

Sempron 3000+ lub A64 3000+ lub opteron 144 S939

AsRock 939 Dual sATA2 jedyna płyta z pełnowydajnym AGP i PCIe

i wbrew (i cenie) pozorom bardzo dobra i tania :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

754 wycofują w tym samym czasie co 939 czyli pewnie w kwietniu (nowa podstawka, AM2)

to że wprowadzają AM2 nie znaczy że wycofają wszystkie poprzednie

754 wycofują a 939 zapowiedzieli że będą produkowąć ;P

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok majkel84 powiedzmy ze sie skusiłem na podkręcenie, ale nie wiem jak to zrobic ;/ nigdy czegos takiego nie robilem a nie chce spalic sprzetu. Powiedz mi co najlepiej kupić? s754 czy s939? wiadomo ze cena ma znaczenie:) jakie kosci pamieci sa wydajne? płytka AsRock? (jakos nie mam zaufania do tej marki nie wiem czemu;/) Jaka karta grafiki pod dany sprzęt? duzo pytan a na zadne nie znam odpowiedzi.. doradzcie prosze :)

btw. moge liczyc na twoja pomoc przy podkrecaniu? (a moze ktos inny jest chetny nauczyc mnie tego dzieła? :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ASRock dual sataII, opteron 144 na 939, 2x 512 patrioty kh. Sądze że optymalnie wykorzyształem kwote. Bierz 939, imo dłużej sie potrzyma niż 754. ASRocka będzie można przerobić na am2 więc tu kompromis jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.benchmark.pl/pelny_8278.html i to ma byc niby lepsze od A64? wogole tam widnieje s940 o_O Tego procka widzial bym bardziej przy serwerach .. coraz bardziej mysle zeby kupic A64 3000~3500? Bedzie ładnie smigal na tym ASRock'u? Czy moze lepiej jakas inna płytke? pamięci Kingstone czy Patriot? Edytowane przez Desalph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale co ja mam z tym pozniej zrobic!? nigdy nic nie podkręcałem (a pewnie o to wam chodzi) nie wiem jak sie mam za to zabrac ;/ Powiedzcie cos wiecej ....

Jak narazie mysle nad Sempronem 3000+ 939, ASRock K8 939Dual, 2x512MB DDR PDP, GeForce 6600GE ... co wy na to?? ale w sumie zamiast ASRocka mogl bym kupic cos innego bez AGP bo GeForce na PCI-ex by byl :) I jak?

Edytowane przez Desalph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

DFI LP Ultra-D, Epox 9NPJ Ultra. Te dwie płyty są też bardzo ciekawe. A o podkręcaniu jest masa tematów na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale co ja mam z tym pozniej zrobic!? nigdy nic nie podkręcałem (a pewnie o to wam chodzi) nie wiem jak sie mam za to zabrac ;/ Powiedzcie cos wiecej ....

Jak narazie mysle nad Sempronem 3000+ 939, ASRock K8 939Dual, 2x512MB DDR PDP, GeForce 6600GE ... co wy na to?? ale w sumie zamiast ASRocka mogl bym kupic cos innego bez AGP bo GeForce na PCI-ex by byl :) I jak?

Grafa jak za tą kase OK(sam taką mam :P ), proc spoko, płyta tez dobra, a jezeli Ci nie zalezy na AGP to mozesz kupic jakiegos EPoXa tez są ok, albo DFI...(infinity)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...