Skocz do zawartości
Milo

Monitory!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo monitorow... 

Mam maly dylemat, a czym wiecej postow tutaj o monitorach czytam tym wiekszy on (dylemat) sie staje :)

Mianowicie upatrzylem sobie juz dwa monitory, miedzy ktorymi bede wybieral. Sa to Samsung 757DFX i NEC FE791SB. Teoretycznie (wg parametrow) lepszy (i tanszy) jest Samsung, ma dziwnie mala plamke (0.20), ktorej nie widzialem nawet w monitorach Eizo... Ale nie wiem nawet jakie to ma znaczenie, wiec przymykam na to oko. 

Z teog co wiem Samsung nie ma serwisu Door-2-Door, ktoreg z kolei ma NEC, a jest to jednak fajny bajer, bo jak miesiac temu spalil sie moj monit to przez tydzien bylem bez niczego, zanim nie znalazlem w domu jakiejs starej 14'tki ktorej brakuje czerwonego (zamiast RGB ma GB ... :/)

NEC ma tez opcje SuperBright, ktora zmienia parametry kolorow, co daje fajne efekty przy ogladaniu filmow, nic nie wiem o czym takim u Samsunga. Roznica w cenie to okolo 100zl, wiec jesli mialbym kupic drozszego NEC'a to musialbym miec wyrazne powody (narazie chyba tylko Door-2-Door).

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych konkretnych modeli??

nec ma bardzo fajny obraz moge go polecić pracowałem na takim przez tydzień i mi sie podobał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

A co sądzicie o monitorkach firmy Iiyama? Właściwie to chciałbym usłysześ wasze zdanie na temat modeli:

HM704UTc 17''

i

HF703UT - Vision Master 407 17''

 

 

Pozdrawiam Grinch

iiyama - ta firma mowi sama za siebie, drogie ale bardzo dobre, lepiej dolozyc i kupic jakis model iiyamy niz jakiegos samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta! spokój! bo nie dostaniecie kolacji

 

Monitor dobry to taki od którego nie bolą oczy, kolory i kształty nie przekłamane. Inne bajery typu logo producenta X na przodzie to już wymysł.

 

Mam Neca takiego jak Kosmos i jest mi dobrze. Nie podnieca mnie czy to NEC czy Shrek, czy Sony czy Pony.

 

Ma być widać!!!

 

i odświeżać wysoko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odswiezaniem to slyszalem zeby niedawac wartosci 75 hz (lub 85 hz :/ juz kurde dobrze niepamietam - ale stawiam na 75) !! Poniewaz swietlowki (zarowki w naszych pokojach) tez "swieca z taka wartoscia" i w tym momencie migajacy obraz monitora naklada sie z falami swietlnymi (k u r w a jak to zabrzmialo :D) zarowki i w tym momencie mamy zdublowany efekt migotania !!!! Podobno BAAARDZO ZLE to wplywa na wzrok ! Oczy sie bardzo szybko mecza i psuja !

 

Co do modeli monitorow to ja mam NEC-a MultiSync 75F - podobno najlepsza propozycja zaraz po Sony Trinitronie.... Z tym ze niema go juz w produkcji > wyszedl nastepca :D Ogolnie polecam monitory NEC-a, porzadne produkty ma ta firma !!!!

Chyba ktoś ci naopowiadał ściem.....w sieci u nas jes częstotliwośc 50HZ innymi słowy okres 0.02 . no to chyba świetlówa miga z częstotliwością 100 razy na sekunde......a nie 75 czy 85 razy na sekunde....poza tym świetlówy nie są montowane single tylko podówjnie( w parach) i migaja na zmiane dzieki kondesatorowi.......celowe działanie ku zwniwelowaniu efektu stroboskopowego. A poza tym nie masz świetłowy chyba w pokoju ::):):):).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Samsunga - to naprawde dobry sprzet i w kategorii cena /wydajnosc bije konkurencje .

moj kolega ma nieco ubozszy model i teraz sobie pluje w brode czemu nie dolozyl do tego co Ty zamierzasz nabyc :)

a co do plamki to plamke mierzy sie na dwa sposoby z tego co wiem i wartosc 0,20 mierzona jest chyba horyzontalnie czy jakos tak - zwykle firmy podaja plamke rzedu 0,24 / 0,25 .

co jak co ale Samsung jest dobry w produkcji monitorow i wyswietlaczy LCD ze nie wspomne o pamieciach. gorzej niestety z reputacja w dziedzinie HDD :)

jesli chodzi o rozmiar plamki to nie przejmowalbym sie tym - bardziej patrz na osiagane odswiezanie i maksymalna rozdzielczosc - naprawde dobry monitor 17 calowy osiaga 1600X1200 przy ok 75 Hz i nie ma sensu kupywac 17", ktora nie osiaga takiego pulapu.

i tak pracuje sie przy mniejszej rozdzielczosci ale wtedy mozesz swobodnie pracowac przy 1240X1024, przy wysokim odswiezaniu rzedu 85 Hz bez pogorszenia jakosci i stabilnosci obrazu :)

 

co do SuperBright to raczej traktowalbym to jako jeden z bajerow jakimi racza nas producenci :) wiekszosc monitorow ma podobna funkcje - niektore dostosowuja kontrast automatycznie (inne recznie przyciskiem lub OSD Menu) do natezenia oswietlenia poprzez zastosowanie fotoelementu na przednim panelu.

 

co do poprzednich postow:

nie ma Philipsa na kineskopie Trinitron - maja swoja technologie i nie potrzebuja kineskopow od Sony (to bylby maly paradoks) - zreszta to zazarci konkurenci jesli chodzi o rynek multimediow.

 

LG Flatron model 775 FT to szajs jakich malo i nazwalbym to pseudo 17" bo rozdzielczosci max. to bodajze 1280X1024 wiec o czym tu mowic.

 

nie ma idealnie plaskich kineskopow (juz cos kiedys o tym pisalem) - Trinitron jest wycinkiem walca, cala reszta to albo wlasne konstrukcja ala Real Flat - wycinek kuli.

Caly efekt plaskosci to odpowiednia korekcja optyczna przy pomocy dodatkowej szyby czy raczej soczewki na ekranie.

To czyni je plaskimi dla wzroku i bynajmniej przy odpowiednim dystansie od monitora jaki nalezy zachowac ze wzgledow zdrowotnych nie widac wypuklosci.

chyba, ze ktos siedzi i ma nos w monitorze :)

 

soczewka + b.duzy promien wycinka = flat screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL i ty mi mowisz ze nei ma samsunga FLATRONA LOL zciebie i twojego koleszki

 

 

17" Samsung Flatron SyncMaster DynaFlat 700IFT, 0.20, 1600x1200@76

 

http://www.postavka.kz/main.php?34,27

 

sprawa nastepna tychyba nei wiesz co to znaczy FLATRON szkoda mi ciebie tak jak napisales ostatnio ze nei ma roznicy pomiedzy obrazem na

 

Cytuje bartezjusz

bzdura

 

testowałem juz 9700pro, 9500pro na crt i lcd we wszystkich mozliwych konfiguracjach i ani ja ani kumpel zadnej róznicy w stosunku do nvidii nie widzieliśmy, a dodam ze wzrok obaj mamy dobry

 

szcegulnienie widac ruznicy tychyba nei widziales crt i LCD hmm zajmuje sie grafika moje prace mozna znalesc na digart.pl i bzdury gadasz buhehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma samsunga niech sie podzieli opiniom ze mną!!

Ja mam Syncmastera 753dfx i nie narzekam dobry wyrazisty obraz nie zwaracam uwagi na to jakie ma co odsiwiezanie wazne zeby nie meczyl oczu przy dluzszej pracy a jakos obrazu przy tym byla bardzo dobra .Pracuje na nim przy stałej rozdzielczosci 1024x768 i mi to w zupelnosci wystarcza .Monitor jest płaski i w sumie nawet fajna sprawa tylko jest jeden zonk . z tego co sie dowiedzialem na gieldzie "rtv Balicka" to nie sa to idealnie plaskie ekrany a mianowicie walcowaty wyswietlacz przykryty plaska szybka a elektornika daje nam zludzenie plaskosci tego ekranu nie wiem czy to jest prawda no ale usłyszalem to od zaufanej osoby .Jednak za 800 ( w makro) za ta cene nie ma bola zebyscie uzyskali markowa 17'' o plamce 0.2 no i bardzo dobrej jakosci obrazu To jest moje zdanie. Nie sadze ze inne monitory sa gorsze wrecz przeciwnie chetnie bym je porownal ale na to trzeba by troche czasu a mam go coraz mniej :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL i ty mi mowisz ze nei ma samsunga FLATRONA LOL zciebie i twojego koleszki  

 

 

17" Samsung Flatron SyncMaster DynaFlat 700IFT, 0.20, 1600x1200@76

 

http://www.postavka.kz/main.php?34,27

 

sprawa nastepna tychyba nei wiesz co to znaczy FLATRON  szkoda mi ciebie tak jak napisales ostatnio ze nei ma roznicy pomiedzy obrazem na  

 

Cytuje  bartezjusz

bzdura  

 

testowałem juz 9700pro, 9500pro na crt i lcd we wszystkich mozliwych konfiguracjach i ani ja ani kumpel zadnej róznicy w stosunku do nvidii nie widzieliśmy, a dodam ze wzrok obaj mamy dobry

 

szcegulnienie widac ruznicy tychyba nei widziales crt i LCD  hmm zajmuje sie grafika moje prace mozna znalesc na digart.pl i bzdury gadasz buhehe

ndx

tak sie sklada ze mam tego Samsunga SyncMaster 700 IFT i bynajmniej Samsung nie ma kineskopow Flatron !!!

i nic o tym nie pisze :PPP

Flatron jest to nazwa zarezerwowana dla kineskopow LG i o tym kazde dziecko wie :P

 

Samsung stosuje wlasne kineskopy DynaFlat !!!

 

i nie siejcie wiecej takich bredni w stylu Samsung Flatron bo sie plakac chce.

od kiedy to Flatron oznacza plaski kineskop w kazdym monitorze ;-) ???

chyba raczej powinno byc flat tube na ogolne okreslenie plaskiego kineskopu:P

 

a linki to sie sprawdza ale u zrodla czyli na stronie producenta :P

 

koledzie sie wyraznie myla pojecia i wierzy jakims badziewnym linkom.

 

a tak na marginesie to masz ten monitor ze tak dobrze go znasz ??? ;)

nie wydaje mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do strony producenta wlasnei samsung Canada zwrucil do mnie maila ze nie uzywaja pelenj nazwy flatron ale technologi jest uzywana w niektórych typach kineskopow ,,,, wiec sparwa jasna ?? fakt LG pisze nazwe pelna FLATRON i model ,,,, co nei znaczy ze eni ma inycg flatronow jak to napisal Bartezjjusz nei koniecznie musi byc nazwa !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kiedys tak okreslali plaskie kineskopy ale teraz napewno nie i watpie aby Samsung bral kineskopy od LG - wysoce niewiarygodne ze tak powiem.

 

jasne ze nie bieze bo SAMSUNG przy LG to mercedess najwyszej klasy a LG to fiat z przed 15 lat ! hmm nie wiem jak teraz ale mowimy o technologi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh sciagnij nachwile obude monitora a jak cos napisz do SAMSUNG polska czy jaki kolwiek CA teraz pracuje :P i zapytaj co znaczy OZNACZENIe FLAT i zapytaj czy wypuszczali kiedys monitory FLATRON i mas zgwarantowana odpowiedz na 100% ze tak hmm wyslij lepiej do ss ca dlatego ze wpolsce moglo ich niebyc jak powiezialem o swoim 760 TFT w polsce wywalil oczy i co to jest :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze nie uzywaja bo by im sie LG dobralo do [gluteus maximus] :P

LG zarejestrowalo nazwe Flatron (Trademark) w 98 roku

 

http://www.coxinga.com/mark/mark_fis-fle.html

 

FLATRON 09 LG Electronics Inc. D98 07556 Apr-24-1998 P

 

to czy Samsung wykupil jakas czesc licencji na wytwarzanie plaskich kineskopow od LG to nie wiem - mozliwe aczkolwiek i tak maja inny technologicznie produkt ktory sami nazwali wiec to tyle w tej kwestii.

i tak to nie zmienia faktu ze Samsung robi dobre monitory warte swojej ceny - przynajmniej takie jest moje prywatne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie przeszukiwalem terz baze ale musial byc nie z upgradowna i tu wystepuje jest ok :-) ale co do technologi !! jest uzywana i nie k nie powie ze tak ze nei !! ale ty jak mi to tlumaczysz zachwoujesz sie jak czlowiek a bartezjusz jak jego rodzice !! HAMY to sie nazywa miec klase i koltore dobrze ze jak bywam w polsce trafiam na takich ludzi jak ty inp twoja rodzina !! a nie na takich jak od B bo juz bym tam niechial byc i dzieki za cale wyjasnienie sprawy !! kulturalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tamte strony wprowadzily mnie troszke w blad bow iedzialem ze gdzies czytalem nazwe goldstar flatron a nie wiedzialem ze goldstar to teraz LG hmm i tu muj maly blad i jescze wprwodzila mnie nie nazwa FLAT ale wtym przypadku dobrze myslaem bo to technologia pochodna od FLATRONA wedlug samsung CA bardziej zawansowana technoligicznie jesze raz thx za rozjasnieenie mojego muzgu :)) ktorego juz jest chyba coraz mniej ;P

 

I reasumujac nazwe FLATRON przed 1998 moglo wykorzystywac wiele firm wiec ani BARTEZJUSZ a ni JA nie mam racji ale moglismy sie klucic kulturalnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm patrzacz na linki i maila a jesli nie mam  racji szacunek i respekt :-) !!

ale z biebie mega lamer buahahahahahah, wazon do potęgi, drażnisz mnie koleś, pozatym nabijasz sobie posty wejże walnij z 40 postów w jednym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm patrzacz na linki i maila a jesli nie mam  racji szacunek i respekt :-) !!

ale z biebie mega lamer buahahahahahah, wazon do potęgi, drażnisz mnie koleś, pozatym nabijasz sobie posty wejże walnij z 40 postów w jednym temacie

A wy kurde co sie tak kłócicie o liczbe postów.......czy za liczbe dają jakies nagrody czy co......mi do głowy by nie przyszedł nawet taki problem....a wy sie kłócicie że ktoś tam "NABIJA" sobie liczbe postów....ja pierdziele przeciez to śmieszne........przeciez tu chodzi o to zeby sie cos dowiedziec albo komuś pomóc wiec nawet jak ktoś wali posty pod jednym tematem tzn poprostu ze jeszcze nie jest do końca pewien......ja tez czasami mam po kilka wyowiedzi pod jednym tematem..... :? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm patrzacz na linki i maila a jesli nie mam  racji szacunek i respekt :-) !!

ale z biebie mega lamer buahahahahahah, wazon do potęgi, drażnisz mnie koleś, pozatym nabijasz sobie posty wejże walnij z 40 postów w jednym temacie

A wy kurde co sie tak kłócicie o liczbe postów.......czy za liczbe dają jakies nagrody czy co......mi do głowy by nie przyszedł nawet taki problem....a wy sie kłócicie że ktoś tam "NABIJA" sobie liczbe postów....ja pierdziele przeciez to śmieszne........przeciez tu chodzi o to zeby sie cos dowiedziec albo komuś pomóc wiec nawet jak ktoś wali posty pod jednym tematem tzn poprostu ze jeszcze nie jest do końca pewien......ja tez czasami mam po kilka wyowiedzi pod jednym tematem..... :? 8O

a ty sie czego czepiasz, do ciebie pisałem ?? drażni mnie to iż co druga odpowiedz to odpowiedz ndx'a, a ten same bzdety pisze i jeszcze myśli że ma chłopak racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm patrzacz na linki i maila a jesli nie mam  racji szacunek i respekt :-) !!

ale z biebie mega lamer buahahahahahah, wazon do potęgi, drażnisz mnie koleś, pozatym nabijasz sobie posty wejże walnij z 40 postów w jednym temacie

A wy kurde co sie tak kłócicie o liczbe postów.......czy za liczbe dają jakies nagrody czy co......mi do głowy by nie przyszedł nawet taki problem....a wy sie kłócicie że ktoś tam "NABIJA" sobie liczbe postów....ja pierdziele przeciez to śmieszne........przeciez tu chodzi o to zeby sie cos dowiedziec albo komuś pomóc wiec nawet jak ktoś wali posty pod jednym tematem tzn poprostu ze jeszcze nie jest do końca pewien......ja tez czasami mam po kilka wyowiedzi pod jednym tematem..... :? 8O

nie denerwuj sie stary......tai chi........ustąp by zwyciężyć :)

 

a ty sie czego czepiasz, do ciebie pisałem ?? drażni mnie to iż co druga odpowiedz to odpowiedz ndx'a, a ten same bzdety pisze i jeszcze myśli że ma chłopak racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO ciach!A PANA NIE KŁUCIC SIĘ BO MI TEMAT ZAMKNĄ PRZEZ WAZ <span style="color:red;">[ciach!]</span>A BO SIE SPIERACIE O DUPERELE NAJMNIEJ WAZNE!!!!!!

A TY NDX MIEJ TROCHE WIECEJ POKORY DLA SIEBIE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...