Skocz do zawartości
Vatzeque

Jak Zmontować Qvc-100 Alcu+ Na S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Niech tęgie głowy mi powiedzą jak to zamontować podczas gdy k8nf9 ultra ma takie czarne coś na zaczepy od radiatora. Podczas gdy Pentagram nie daje nic aby w ten sposób to zaczepić.

W instrukcji nie pokazują montażu na 939, ale wentyl jest do tych płyt przeznaczony.

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście miałem styczność tylko z Pentagramem QC-80 AlCu i to na socket 478. Co do Twojego problemu udałomi sie jednynie znaleźć na necie takie coś:

Dołączona grafika

 

 

 

wygląda to tak jakby trzeba było zdemontować standardowy koszyczek, śrubami które masz w zestawie dokręcić radiator korzystając z otworów po śrubach mocujących kosz socketa 939. Na rysunku wydaje sie jakby jeszcze jakaś podkładka wchodziła między CPU a radiator, masz coś takiego?

Edytowane przez ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam zainstalowany ten wiatraczek i oto, co należy zrobić: odkręcić koszyk, od spodu płyty przyłożyć takie duże cóś (plastikowa płytka) i przykręcić to do mobo dystansami tulejowymi (takie długie coś z mosiądzu), nagwintowanymi, aby dało się przykręcić radiator, po czym przykręcić sam wentylek. Trzy minuty roboty. Prościej tego nie potrafię wytłumaczyć. Jeśli nie posiadasz owych części, nie zainstalujesz tego - to jedyna możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może odpsać ten jeden, jedyny raz??

 

P.S. Muszem się pochwalić, że wziąłem wysyłkowo Semprona3000 s.939 i jakież było moje zdziewienie gdy zobaczyłem napis Athlon3000 64.

Venicek za 4 stówki :D

 

Taki fajny sklep internetowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie będę wykręcał płyty żeby to sprawdzic ale wydaje mi sie ze "strona A" do plytki

...tak na zdrowy rozsądek ;P

 

a w instrukcji to faktycznie niewiele widac :) ale mi dziala ;)

 

EDIT: A i gdzie ten link do tego sklepu hehe...

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też przypuszczałem, że strA do płytki, bo nakrętki są na kleju, a jako, że mi się nie wkręcała śruba do końca, bo zawalona klejem to wypadło :P

 

Jutro będzie MoBo i mam nadzieję grafa. Zepnę wszystko i dam znać czy to naprawdę Athlon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie dyktuje :D

 

Opis z instrukcji dolaczonej do qvc-120 Nie ma wyroznionego 939 jest tylko 754 ale to chyba wystarczy :D

 

1. Umiesc element usztywniajacy po drugiej stronie plyty glownej, dokladnie pod gniazdem procesora, a nastepnie zamontuj zworniki tak jak zostalo to pokazane na rysunku :D ( jesli chodzi o zworniki to sa to te wkrety w kolorze miedzinalezy je wkrecic w otwory kolo socetku.

 

2 Nanies cienka warstwe pasty termoprzewodzacej na rdzen procesora. (to Ci ciekawostka)

 

3 Wloz wkrety w otwory zapinki mocujacej

 

4Umiesc radiator na srodku procesora. Czesciowo wkrec sruby w zworniki a nastpnie dokrec je do konca, do momentu az calosc bedzie dobrze docisnieta ( czytaj az uslyszysz trzask rdzenia :D) do rdzenia procesora.

 

5.Polacz kontroler obrotow wentylatora i plyty glownej.

 

I tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym dokręcaniem to naprawdę dali czadu... już w połowie dokręcania wydaje się, że jest na maxa dociśnięte, a tu jeszcze tyle śrubki do wkręcenia...

 

lepiej jest w przypadq A64 lub Pentiumów, bo mają szerszą obudowę, ale przy Socket A zawsze się bałem o rdzeń przez to :? potem doqpiłem CopperShima i już pewniej to wyglądało... :P

 

powodzenia dla wszystkich Pent. FreeZonowców B)

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej sie szumu wokol tego rdzenia robi niz to warte :D

 

Tez sie balem jak sie naczytalem zeby uwazac, ze moze peknac i zeby przykreca po pol obrotu jedna srubke bo sie moze przegiac i tez ukruszyc... BZDURY :]

 

Rdzen na socket A nie jest az tak wrazliwy... smiem twierdzic ze mozna go latwiej ukruszyc tak sie z nim cackajac...

 

za drugim , trzecim itd. robilem wszystko wbrew przyjetym regulom... i rdzen jest caly , wczoraj znowu go nakladalem i caly :]

 

Nie przykrecalem tez o polobrotu.. lekko wkrecile a pozniej najpier jedna poniej druga az sie juz dalej nie wkrecaly :]

 

hehe tak wiec spokojnie nie jest z tymi rdzeniami tak cienko :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...