Skocz do zawartości
aceraspire

Acer Epowermanagement

Rekomendowane odpowiedzi

Po co mi dajesz link ?

Przecież na stronę acera mogę sobie sam wejść !

Mnie chodzi tylko jak ten program działa na CELERONA M przecież on nie ma Speed Stepa i czy wogóle opłaca się zmniejszać prędkość ?

I czy ta funkcja w tym programie coś daje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mi dajesz link ?

Przecież na stronę acera mogę sobie sam wejść !

Mnie chodzi tylko jak ten program działa na CELERONA M przecież on nie ma Speed Stepa i czy wogóle opłaca się zmniejszać prędkość ?

I czy ta funkcja w tym programie coś daje ?

a po co ci zmniejszanie prędkości? żebyś w pasjansa mógł pograć??

epower jest po to żeby zmienić prędkość procka, zmienić podświetlenie matrycy, ustawić oszczędzanie energii itp.

u mnie na athlonie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci zmniejszanie prędkości? żebyś w pasjansa mógł pograć??

epower jest po to żeby zmienić prędkość procka, zmienić podświetlenie matrycy, ustawić oszczędzanie energii itp.

u mnie na athlonie działa.

W pasjansa nie gram bo mam lepsze gry.

Mnie chodzi jak to sie dzieje że procek zwalnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mi dajesz link ?

Przecież na stronę acera mogę sobie sam wejść !

Mnie chodzi tylko jak ten program działa na CELERONA M przecież on nie ma Speed Stepa i czy wogóle opłaca się zmniejszać prędkość ?

I czy ta funkcja w tym programie coś daje ?

:? Po to, żebyś sam poszukał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e power managment nie steruje stepingiem procka, to cpu poprzez zainplementowane w nim instrukcje i poprzez sterownik windowsowy pozwala na dynamiczna prace zegarem w zaleznosci co robisz - tyle mocy jest dostarczanej przez CPU. Natomiast mozesz sobie na szywno ustawic w power managment taktowanie procka (tego juz sam windows nie oferuje) i mozesz uswawic np. zeby taktowanie nigdy nie przekraczalo 800mhz bo i tak sobie procek poradzi z np. owierzaniem filmow czy www, i nie ma potrzey zeby sie wkrecal na max obroty. Ja np. caly czas jade na minimalnym taktowaniu. Ta opcja nabiera szczegonego znaczenia jak pracujesz na bateri. Owszem steping mocy bedzie dzialal ale bez zadnych zahamowan - otworzysz wideo to bedziesz mial przez pare sekund pelna moc procka. Ale jak dasz na low to procek sie szybciej nie rozpedzi - ty poczekasz sekunde czy 2 dluzej ale generalnie bedziesz pracowal na akumulatorze dluzej.

 

Jesli mowimy o celeronie to Acer dostarcza takie samo oprogramowanie do kazdego lapa i na celernie suwak CPU speed bedzie zapewne nieaktwny, a reszta bedzie, np. wlacznik, wylacznik napiecia na LAN, Wi-Fi, bluetooth podswietlanie matrycy itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w celu upewnienia: ePower Managment. jest przeznaczony i dziala only z intelowskimi platformami ?? sempronik odpada ??

U mnie w modelu 5024 ePower Managment chodzi bez żadnych problemów. Pod maską jest Turion ML-34 1.80 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem tak dałem CPU na LOW i włączyłem aplikację Mój Komputer. Później dałem na MAX i było widać że Mój Komputer wchodził prędzej.

Mnie wydaje się że te oprogramowanie jakby dławi Celerona M. Zauważyłem także że na Low nie grzeje się tak bardzo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem tak dałem CPU na LOW i włączyłem aplikację Mój Komputer. Później dałem na MAX i było widać że Mój Komputer wchodził prędzej.

Mnie wydaje się że te oprogramowanie jakby dławi Celerona M. Zauważyłem także że na Low nie grzeje się tak bardzo.

Pozdro

zapodajcie linka skad sciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie - zeby sprawdzic czy dziala wam steping w procku dajcie na low i wlaczcie wlasciwosci (Mój Komputer->Właściwosci) i obok wielkosci ramu macie aktualna predkosc procka. Jak jest dalej maksymalna pomimo ze w power managment jest low - to znaczy ze wasz cpu NIE obsluguje stepingu.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale temperaturka mojego celerona 1,5 jak jest ustawione na low to jest max 46 C a jak ustawiam w epowermanagment na maximum to zwieksza sie do 56 C, zakładając że caly czas licze udagenta ktory obciaza procesor na 100%. W trakcie caly czas wentylator sie kreci. Czyli jak napisal aceraspire oprogramowanie acera dlawi procesor :? ePowerManagment do czegos sie jednak przydaje, możemy miec pare stopni mniej na procku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Celerona M, mam ePower Managment, suwaczek aktywny, można sobie dowolnie suwaczkiem jeździć, ale żeby to coś zmieniało to nie zauważyłem..

Zmienia, zmienia... Mam swoją (być może nie prawdziwą) teorię na temat tego oprogramowania... Co powiecie na taki pomysł: czy to przypadkiem nie obniża napięcia?? :blink: Bo po zjechaniu suwaczkiem na min jest ciszej/zimniej/i wooolniej :lol2: Więc jednak coś tam przy tym naszym procu majstruje to oprogramowanie... Może właśnie przy napięciach ???

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sansaba może i masz racje ale i everest i inne programy pokazuja stale napiecie 1.292V(celeron 1,5) przy ustawieniach na low i max, bynajmniej u mnie.

U mnie to samo - ale to jest mówiąc szczerze JEDYNE wyjaśnienie (przecież celina NIE MA speed stepa :blink: ) jakie przyszło mi do głowy, jeśli ten program robi to sprzetowo... No chyba, że robi to jakoś SAM PROGRAM - to już dla mnie wyższa szkoła jazdy i nie wiem jak to sprawdzić...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy ustawieniu na low w ePowerManagment procek pracuje tylko na 40-kilka procent(tak pokazuje rigthmark cpu clock) i dlatego temperatura jest niższa od tej jakby procesor pracowal na 100%. Moim zdaniem jest to robione wyłącznie programowo, bo sprzetowo celeron sobie z tym nie poradzi :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie apropo power-a :-P

jak zostawiacie lapka na noc wyłączonego to zostawiacie mu podpięte zasilanie czy nie?

Mo chodzi średnio 15 nocek w miesiącu - zawsze na zasilaniu - i jak dotąd zadnych problemów. Właśnie w nocy korzystam z ePowerManagment - żeby było ciszej :lol2:

EDIT co ślepe to i nieszczęśliwe... :mur:

Korzystam z listwy - więc po zakończeniu pracy zawsze jest wyłączany z sieci

 

vitucky - dzięki za wyłapanie błędu - mea culpa...

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mo chodzi średnio 15 nocek w miesiącu - zawsze na zasilaniu - i jak dotąd zadnych problemów. Właśnie w nocy korzystam z ePowerManagment - żeby było ciszej :lol2:

Pozdrawiam

jemu chodzilo o WYLACZONEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna jakoś wyłączyć wentylator? Bo prawie cały czas chodzi :mur:

Acer eManager=>Acer eSettings=>Boot Options=>Fan always enabled

 

jeśli nie masz eManager - ściągnij ze strony acera

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... odinstalowalem ten program, lepiej spisuje sie notebook hardware control i zwykle windowsowe zarzadzanie energia. A matryce moge spokojnie regulowac Fn+strzalki.

Edytowane przez devdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlanie w e power managment jest tylko wymuszenie stlej pracy wentylatora. Wiem ze niektore lapki maja opcje silent mode i sie wylancza wentylator calkowicie, ciekawe do ilu zchodzi wtedy cpu i czy to sie wiaze z jakims specjalnym ukladem chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlanie w e power managment jest tylko wymuszenie stlej pracy wentylatora. Wiem ze niektore lapki maja opcje silent mode i sie wylancza wentylator calkowicie, ciekawe do ilu zchodzi wtedy cpu i czy to sie wiaze z jakims specjalnym ukladem chlodzenia.

Rany :blink: ja naprawdę mam coś z oczami ... Znowu widziałem, że chodzi o włączonego a nie wyłączonego... Przepraszam Was bardzo, chyba okulistę musze odwiedzić...

Co do wyłączania wiatraka - może notebook hardware control, i jeśli nie ma bezpośrednio takiej opcji, to poskręcać co się da (napięcia, szybkość itp...). Powinno odnieść skutek w postaci mniej natarczywej i wolniejszej pracy wiatraka...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...