Skocz do zawartości
_bartx

Freezone Xc-80al Czy Nv Silencer 1

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie kupić chłodzenie na GF 4Ti. Za karte dałem 150 zł, więc uważam, że branie czegoś droższego niż 50 zł jest nieopłacalne. Obecnie mam dwie blachy po obu stronach karty i małą suszarkę :D Co byście polecili? Ja sobiście jestem za silencerem, bo zawsze pozbędę się gorącego powietrza z obudowy, chociaż XC-80AL jest pewnie jest wydajniejszy :) NV Silencera 1 jest troche ciężko dostać, więc myślałem, żeby kupić dwójkę albo trójkę i dorobić otwory, tylko nie wiem, czy one nie "wchodzą" trochę w radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Silencerów krążą różne opninie.

Jedni mówią, że zabiją karty, poprzez przegrzanie układów zasilających. Tak jest napewno w przy kartach ATI (przekonałem się o tym na własnej skórze). U NV mosfety są gdzie indziej umieszczone i raczej grafy nie padają.

Jak kupisz silencera, to dla bezpieczeństwa daj radiatory na mosfety.

 

Co się tyczy Pentagrama - bardzo dobre chłodzenia.

Również je polecam

 

Podsumuje to tak: mają co wyboru silencera i xc-80Al, wziąłbym silencera. Nie jestem do końca przekonany do wydajności aluminiowego xc-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też na allegro Zalmana ZM80C-HP czy jakos tak, w każdym razie ten czarny :) Na razie jest 30 zł, pisze, że główki śrubek są zużyte :) Nie wiem co to oznacza, ale śrubki zawsze można kupić/dorobić. Zobaczę jeszczę jak potoczy sie aukcja, ale chyba sprawie sobie tego zalmana.

 

EDIT: Poczytałem trochę testów w necie i wybór padł na Silencera. Po prostu ma lepsze wyniki niż zalman no i obniża temp. w obudowie.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze, bo tego zalmana chce ja :P

 

podczepie sie:zm-80c + fander 120mm da rade z niekreconym 9800 pro?

 

edit:

 

no wiec wygralem ta aukcje, i zm-80c+fander 120mm bedzie niedlugo w fazie testow :)

Edytowane przez fuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...