Skocz do zawartości
SnowBall

Płyta Głowna + Procek +cooler Help !

Rekomendowane odpowiedzi

elo

 

Prosiłbym was o pomoc w doborze płyty głownej i do tego procesora.

 

Szukam płyty głownej jakiejs dobrej w przedziale cenowym miedzy 400 a 450 zł i oto moje wymagania

 

-nforce 4

-na pci-express

-opcja hyper transport

-sockiet 939

-pod amd64 3000-3500

-dual ddr ma obslugiwac

- ważna jest dlamnie cichość wiec ewentualny wiatraczek na plycie musiałby byc cichutki

-na procku chce miec mozliwosc zamontowania duzego coolera np(Scythe Ninja) a wiem ze nie na wszystkich płytach jest miejsce na takie zabawki

 

no własnie i teraz prosiłbym o jakies propozycje jaką płytę głowną + procek AMD 3000 do 3500 ktory bedzie sie ladnie krecił i co myslicie o coolerze zaproponowanym.

Edytowane przez SnowBall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

AMD 3000+ Venice S939 z coolerem ARctic Colling Frazer 64, a płyta główna DFI Lanparty NF4 Ultra-D...łącznie jakieś 1300zł(z coolerem na procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 3000+ Venice S939 z coolerem ARctic Colling Frazer 64, a płyta główna DFI Lanparty NF4 Ultra-D...łącznie jakieś 1300zł(z coolerem na procka)

płyte głowną chcialbym kupic do max 400 zł dfi jest dostepna srednio od 470 do 550 zł wiec troszke za duzo. a freezer jest głosniejszy jak scythe ninia. wiec czemu wybór freezera?

Poproszę o jakies inne prpozycje dobrej plyty glownej ale tanszej jak dfi. moze cos z gigabajta?

 

czy jest sens inwestowania w pentiuma jesli komp mam byc stosowany glownie do gier i prac biorowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecil ewentualnie gigabyte k8n-sli spelnia all wymagania ma sli passive i jest wmaire tania ;)

no zastanawialem sie wlasnie nad k8n ale dfi za 350?:| dajcie mi no linka z taka cena dfi:P

 

no i co sądzicie wogle zeby jednak skusic sie na intela a nie na amd?:) fakt drogi jest ale co sie nie popytam ludzi to mowia ze stabilniejszy pentium i ma zabezpieczenia natomiast amd jest bez zabezpieczen tanszy no ale wiecie jak to z amd-kami jest kupujesz 3.0 a tak naprawde chodzi na 2.0:P czego nie ma miesca w intelu .kompma byc do grania i do pracy generalnie do wszystkiego po trochu .

 

sklaniacie sie ku amd? czy jednak intel ? tak sie zastanawiam ze procesora nie zamierzam chyba jednak krecic :| i bede sie bawił tylko w ochładzanie zestawu.

 

Prosze zatem o najlepsze propozycje wedlug was ;)

Edytowane przez SnowBall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Heh po co kupować 3700 jak 3000+ się kręci świetnie :) OMG kup coś z Gigabyte, są tańsze, ale ja sam jakbym miał tak to bym dołożył to 50-100 i kupił tego DFIka który jest rewelką kompletna :) Frazzer dlatego bo jest wydajny bardzo, nie jestem maniakiem ciszy :) A wcale takie głosny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanaiwam sie aktualnie nad Asus A8N-E nForce4 Ultra i gak8n czy asus ten ma ht(hiper transport) ??????????????????????

 

i czy da sie u niego wymienic wiatraczek na plycie glownej bo slyszalem ze jest bardzo glosny a zalezy mi na ciszy.

Edytowane przez SnowBall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Z tego co wiem to mało która płyta teraz nei ma HT...Asus A8N(...) będzie lepszym wyborem wg.mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to mało która płyta teraz nei ma HT...Asus A8N(...) będzie lepszym wyborem wg.mnie :)

no dobra a orientujesz sie czy wiatrak z tej płyty mozesz zastapic innym czy są one mocowane jakimis klejami i nie sposob wymienic go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nigdy nie przywazywalem wagi do tego, nawet wolałbym wiatrak zamiast radiatora...Spójrz na foto płyty i zobacz czy są jakieś bolce po bokach czy jak to jest zrobione, ja nei wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh po co kupować 3700 jak 3000+ się kręci świetnie :) OMG kup coś z Gigabyte, są tańsze, ale ja sam jakbym miał tak to bym dołożył to 50-100 i kupił tego DFIka który jest rewelką kompletna :) Frazzer dlatego bo jest wydajny bardzo, nie jestem maniakiem ciszy :) A wcale takie głosny nie jest.

chyba kiedys sie dobrze kreciły? poza tym SD to inny rdzen, nie takie proste przedłużenie Venice 3000+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Venice 3000+ jeden z najlepszych procków w swojej klasie :) I sie kreci big, jeszcze na DFI to boski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Venice 3000+ jeden z najlepszych procków w swojej klasie icon_smile3.gif I sie kreci big, jeszcze na DFI to boski icon_biggrin3.gif

Napewno nie ostatnio, chyba że selekty jakieś używane i katowane. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...