Skocz do zawartości
kanio

Celeron 400 - czy mozliwe FSB 100 MHz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym podkręcić jeszcze bardziej swojego celerona tylko nie wiem jak pomużcie mi.

 

Aktulanie za pomocą programu SoftFSB maksymanie moge go podkręcić na 480 (80x6) i pracuje stabilnie. Ale jak sie bawilem programem FSBCOOL czy CPUFSB to nie mogę zrobic nie bo sie od razu wiesza.

 

Jeszcze na slot jeden jest zworka ktora teraz jest ustawiona na auto ale mozna ja przestawić na 100Mhz(czarny ekran). Jeszcze nie prubowalem zmieniac napiecia obeznie jest 2.0v jesli przeba je zmienic to o ile?

 

Posiadam bardzo cieniutka plyte glowna iltel 440lx na ktorej prawie nic nie da sie zrobić. Do tego GF2 i 256SDRAM PC133.

 

A i pytanie czy na mojej plycie moga pracowac wszytkie celerony z szyną 66Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możliwe jest FSB 100 na tym celku, miałem swojego czasu Celerona 400 (na socket) na Abicie BH6 rev.1.1 na przejściówce , pzy zwykłym wentylatorku chodził max FSB 84, ale jak wpakowałem Spire z miedziana wkładka którego do tej pory używam do D1GHz zreszta to chodził stabilnie na 600 a nawet na 630MHz tylko sie czsami zwichy robiły, to jest ten model co ma 5400obrotow, zamontowany byl na paste + 2wiatraki 8x8 z tylu obudowy midi tower po drobnej przerobce, napięcie było 2.3V ze standardowych 2V dzięki temu był stabilny, nie wiem czy tylko mój egzemplarz był taki wspaniały ale nie wydaje mi się , kwestia napięcia i odpowiedniego chłodzenia, podkręcałem normalnie w BIOSIE, poprzez magistralę ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ihmo nic już za wiele nie zdziałasz.

Ale zobacz dokładnie jaki masz model p[łyty głównej bo ta zworka raczej sugeruje że masz płyte na BX albo ZX albo co gorsza BX Cel, lub Via Apollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam celka 400 który na cieniuśkim coolerku na 2V działa na 600. Jakby mu zarzucić 2.3V albo więcej, peltier tak z 72W i jakieś WC 700MHz welcome. Ale cóż z tego jak nakład kasy byłby nieproporcjonalny do wydajności zresztą po podkręceniu i tak niezadowalającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym podkręcić jeszcze bardziej swojego celerona tylko nie wiem jak pomużcie mi.

 

Aktulanie za pomocą programu SoftFSB maksymanie moge go podkręcić na 480 (80x6) i pracuje stabilnie. Ale jak sie bawilem programem FSBCOOL czy CPUFSB to nie mogę zrobic nie bo sie od razu wiesza.

 

Jeszcze na slot jeden jest zworka ktora teraz jest ustawiona na auto ale mozna ja przestawić na 100Mhz(czarny ekran). Jeszcze nie prubowalem zmieniac napiecia obeznie jest 2.0v jesli przeba je zmienic to o ile?

Zrób update biosu i kręć magistralą z poziomu biosu! Napięcie ustawiasz zaklejając piny na procku :( 2,2V najlepiej.

 

Posiadam bardzo cieniutka plyte glowna iltel 440lx na ktorej prawie nic nie da sie zrobić. Do tego GF2 i 256SDRAM PC133.

 

A i pytanie czy na mojej plycie moga pracowac wszytkie celerony z szyną 66Mhz?

Tak wszystkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all

 

Mam takie jedno pytanko: Mam AOpen AX6BC (440 BX) i moj cel nie chce tez chodzic na FSB100 :( znaczy chodzi ale jest nie stabilny Na fsb83 no problem ale pozniej wiesza sie na timedemo1 w q3 napiecie ustawiam na ~2.35 :)

Ma moze ktos taka plytke w wie co mozna by tu zrobic (mam nowego biosa)

 

aha ma celka na slot1 i standardowego coolerka

 

z gory thx za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeszcze mialem celka 400 na abicie bm6 (bx chipset) to nie znalem sie za bardzo na podkrecaniu. Wchodzilem tylko do biosa, podnosilem FSB z 66 na 83 i mialem 500Mhz.

Teraz wiem, ze mozna bylo z niego wycisnac wiecej. Lepsze chlodzenie, zmiana napiecia i powinien isc ale nie na Twojej plycie z Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja jak jeszcze mialem celka 400 na abicie bm6 (bx chipset) to nie znalem sie za bardzo na podkrecaniu. Wchodzilem tylko do biosa, podnosilem FSB z 66 na 83 i mialem 500Mhz.

Teraz wiem, ze mozna bylo z niego wycisnac wiecej. Lepsze chlodzenie, zmiana napiecia i powinien isc ale nie na Twojej plycie z Intela."

 

Nie koniecznie. Ja mam 433 i nawet przy temp procesora 7stopni i napieciu 2.5V komputer nie uruchomil nawet windowsa. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam celka 400 który na cieniuśkim coolerku na 2V działa na 600. Jakby mu zarzucić 2.3V albo więcej, peltier tak z 72W i jakieś WC 700MHz welcome. Ale cóż z tego jak nakład kasy byłby nieproporcjonalny do wydajności zresztą po podkręceniu i tak niezadowalającej.

nie krec juz takich wałow na 700 - berkut ledwie co wyciskal z takej celiny bodajze jakies 600 iles tam stabilne na peltach.... - widzialem kiedys testy - to na azocie celine 300 puscili na 650 chyub juz nie pamietam....ale bez takich super kitow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja jak jeszcze mialem celka 400 na abicie bm6 (bx chipset) to nie znalem sie za bardzo na podkrecaniu. Wchodzilem tylko do biosa, podnosilem FSB z 66 na 83 i mialem 500Mhz. 

Teraz wiem, ze mozna bylo z niego wycisnac wiecej. Lepsze chlodzenie, zmiana napiecia i powinien isc ale nie na Twojej plycie z Intela."

 

Nie koniecznie. Ja mam 433 i nawet przy temp procesora 7stopni i napieciu 2.5V komputer nie uruchomil nawet windowsa. :(

ej stary a ty cytowac nie umiesz?!?!? czy co?!!?1 lolik malutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie krec juz takich wałow na 700 - berkut ledwie co wyciskal z takej celiny bodajze jakies 600 iles tam stabilne na peltach.... - widzialem kiedys testy - to na azocie celine 300 puscili na 650 chyub  juz nie pamietam....ale bez takich super kitow

a chesz sie założyć?

na 6*108=648 na 2V, na 2.3V nie sprawdzałem bo byłem wtedy straszna Lama a teraz jestem troche mniejsza LAMA i bym sprawdził :twisted:, postował ale już nie dało sie wejść do biosa i to wszystko na kiczowatym coolerku teraz to bym mu dał moda zasilania tak do 2.8V i peltier 72W do tego WC no i mam 6*117=702

Miałem później w rękach kumpla kompa i jego 366 (wiadomo najlepiej sie gręcocy celek PPGA) śmigał na standardowym napięciu na 5,5*112MHz=616 wybierany z 10sztuk. Ale już na Volcano 7+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja jak jeszcze mialem celka 400 na abicie bm6 (bx chipset) to nie znalem sie za bardzo na podkrecaniu. Wchodzilem tylko do biosa, podnosilem FSB z 66 na 83 i mialem 500Mhz. 

Teraz wiem, ze mozna bylo z niego wycisnac wiecej. Lepsze chlodzenie, zmiana napiecia i powinien isc ale nie na Twojej plycie z Intela."

 

Nie koniecznie. Ja mam 433 i nawet przy temp procesora 7stopni i napieciu 2.5V komputer nie uruchomil nawet windowsa. :(

ej stary a ty cytowac nie umiesz?!?!? czy co?!!?1 lolik malutki

Przeprasza stary!!!!!!!! Zachowałem sie jak <span style="color:red;">[ciach!]</span>iarz! Więcej sie to nie powtorzy! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu miałęm celka 400 mhz i mobo jakiegoś lucku stara chyba na vx (niepamiętam bo wtedy to brałem wszystko co najtańsze i zero znałem się na chipsetach).Najpierw sąsiad mnie namówiłżeby kręcić w biosie więc odrazy 400 na 450 i ok.POtem na 500 fsb 83 bodajrze i glanc.Aż tu pewnego dnia patrze jakieś zworki.Dawaj instrukcje.Odrazu na fsb 100 mhz.Wstawał normalnie ale w grach się wyładowywał.Napewno miał temp za wysoką a ja laik niewiedziałem wtedy nawed jak radiator zdjąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...