Skocz do zawartości
roboty2

Gf3ti(agpx4) + Starsza Mobo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

niedawno kupiłem siostrze kompa, miał być do gg i Internetu :rolleyes: , jednak potrzebuję do niego wsadzić trochę lepszą grafę niż zwykła zintegrowana. Chciałem kupic cos pokroju GF3TI. I moje pytanie brzmi, czy taki GF na AGPx4 wejdzie mi do takiego kompa:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82093633

to jego dokładniejsza specyfikacja:

http://tinyurl.com/abony

W tym IBMie jest jakies dziwne AGP - nie ma w nim żadnego przecięcia takiego jakie jest np w AGPx8. Moze ktoś wie jakie to moze być AGP i czy do niego wejdzie grafa typu GF3, bo nie chciałbym tam pakowac czegoś starszego :unsure:

Dzięki.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

niedawno kupiłem siostrze kompa, miał być do gg i Internetu :rolleyes: , jednak potrzebuję do niego wsadzić trochę lepszą grafę niż zwykła zintegrowana. Chciałem kupic cos pokroju GF3TI. I moje pytanie brzmi, czy taki GF na AGPx4 wejdzie mi do takiego kompa:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82093633

to jego dokładniejsza specyfikacja:

http://tinyurl.com/abony

W tym IBMie jest jakies dziwne AGP - nie ma w nim żadnego przecięcia takiego jakie jest np w AGPx8. Moze ktoś wie jakie to moze być AGP i czy do niego wejdzie grafa typu GF3, bo nie chciałbym tam pakowac czegoś starszego :unsure:

Dzięki.

pozdrawiam.

Powinno spokojnie chodzic :) Ja mialem GF3Ti500 od Elsy na jeszcze starszej plycie glownej ABIT BX6 rev 2.0 na Intelu 440BX a Twoj komp jest na Intelu 815 wiec bedzie dzialac :P Moje AGP na plycie ABIT mialo dwa wciecia.Patrzac od lewej...krotsze a potem dluzsze :P rozniace sie od AGP 8X bo to bylo AGP 2X :) Sprawdz tez czy mozesz wylaczyc w BIOSie zintegrowana grafike ale skoro jest port AGP to napewno mozesz ;) Na 99% GF3 bedzie Ci chodzil na tej plycie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slots

 

*

Slot 1: full-length, full-height, 32-bit AGP 4X (1.5v) - used in selected models

*

Slot 2: full-length, full-height, 32-bit PCI 2.2 (5v) - used in models with Ethernet

*

Slot 3: full-length, full-height, 32-bit PCI 2.2 (5v)

* Slot 4: full-length, full-height, 32-bit PCI 2.2 (5v)

IMHO powinno dzialac bez wiekszych problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też na początku myślałem ze będzie ok ale to mnie lekko zastanowiło

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

used in selected models

i w tym chodzi ze AGPx4 jest w niektórych modelach i widać w tym moim nie.

Co do biosu to heh, poprzez 'delete' się do niego nie wchodzi, czasem zadziała 'ctrl+s', tylko ze tam wlasciwie nie da się nic ustawiać :blink: , moze będzie jakaś 'autokolejność' ze jak w porcie AGP jest grafa to z niej się odpali B) - zobaczymy.

Zamówię coś na allegro to po weekendzie będzie, a jak się okaże że nie pójdzie to chyba trzeba bęzie poszukac nowej mobo :cry: .

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF3Ti był w 100% kompatybilny z agp x2/x4 więc na 100% będzie ci działał na tej płycie

 

co do zintegrowanej karty to jak nie ma w biosie opcji jej wyłączenia to na 100% będzie zworka na płycie, ale w biosie być tak czy siak powinna. ibm obcina bios na max`a tzn nie ma w ogóle opcji podkręcania itp, ale nie martw się, że coś nie będzie działać :) będzie dobrze :)

Edytowane przez war3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślam się ze wszystko powinno być również w porządku z Radeonem 8500:?: bo możliwe, że jednak jego wezmę

Tylko wez kup pelnego Radeona 8500 z zegarami 275/275MHz :)

Ja tez moglem zamiast mojego GF3Ti500 od ELSY kupic R8500 ale wybralem GF3Ti i nie zalowalem :) Podkrecil sie do 265/595MHz i chyba w tym momencie bil R8500 ale moze opowiadam glupoty bo nie testowalem o siebie R8500 ;)

Wybralem GF3Ti bo nVidia IMHO robi mniej problematyczne sterowniki niz ATI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...