Skocz do zawartości
montykenedy

Laptop Do Firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Generalnie chodzi mi o jakieś sugestie na temat wyboru pomiędzy ASUS'em a ACER'em. Sprzęt będzie używany w firmie więc powinien być dosyć wytrzymały i niezawodny. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Do firmy to tylko HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do firmy to tylko HP.

Mógłbyś to chociaż uargumentować :)

 

W większości dużych firm w jakich byłem (min. Polski oddz. Lucent, Michelin) użwano albo ThinkPadów (dawniej IBM a teraz chyba Lenovo) lub Della. Jest to jednak zależne od rodzaju firmy. Takim gigantom jest na rękę zamawiać 1000szt z jakimś upustami lub serwisem przez 5 lat, bo tam te maszyny chodzą po 16h dziennie a i ta się koszty ich zwrócą. Jeżeli ma to być nieduża firma i laptop przeznaczenie "ogólego" to jego marka jest praktycznie bez znaczenia :)

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś to chociaż uargumentować :)

 

W większości dużych firm w jakich byłem (min. Polski oddz. Lucent, Michelin) użwano albo ThinkPadów (dawniej IBM a teraz chyba Lenovo) lub Della. Jest to jednak zależn od rodzaju firmy. Takim gigantm jest na rękę zamawiać 1000szt z jakimś upustami lub serwisem przez 5 lat, bo tam te maszyny chodzą po 16h dziennie. Jeżeli ma to być nieduża firma i laptop przeznaczenie "ogólego" to jego marka jest praktycznie bez znaczenia :)

Think Pady, Dell to dobre firmy. Obudowy HP są bardzo wytrzymałe a Acer to wiadomo z obudowami nie najlepiej. Nie wiem jak Asus ale jak przeglądałem forum ma w miare dobre obudowy. Nie mam HP`ka ale w wielu firmach je widziałem. A obudowy na każde warunki są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie wiedzieć czemu w grę wchodzą aktualnie te dwie marki, dlatego też chciałem się co do nich trochę zorientować. ACER zdaje się jest tańszą firmą co sugerowało by słabszą jakość ale jak to wygląda u ASUS'a ?

Bierz Asusa bo uważam że ma lepsze obudowy i ogólnie lepiej zbudowany. Wedlug mnie Acer bardzo ladnie wyglada ale trzeba o niego dbać i ten piękny Acerowski serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Generalnie chodzi mi o jakieś sugestie na temat wyboru pomiędzy ASUS'em a ACER'em. Sprzęt będzie używany w firmie więc powinien być dosyć wytrzymały i niezawodny. Z góry dziękuję za podpowiedź.

IBM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie wiedzieć czemu w grę wchodzą aktualnie te dwie marki, dlatego też chciałem się co do nich trochę zorientować. ACER zdaje się jest tańszą firmą co sugerowało by słabszą jakość ale jak to wygląda u ASUS'a ?

Wszystko zależy do czego konkretnie będziesz używał tego lapka - napisz w jakich warunkach będzie pracował.Z przykrością muszę stwierdzić jedno - przy całej mojej sympatii dla Acera -ale jakość może nie samej obudowy, ile powłok lakierniczych użytych na lapku pozostawia sporo do życzenia. Pod tym wzglem Asus jest klasę do przodu... Generalnie więc - jeśli to ma być laptop do biura - bierz spokojnie to co mam w sigu - nie pożałujesz i nie przepłacisz (jak za większość Acerów)... Jeśli zaś jednak chcesz być bardziej mobilny (więcej niż dom-samochód-biuro i z powrotem :lol2: ) może warto rozejrzeć się za jakimś asusem za te kilka stów więcej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus i Acer na firme ? Hmm dziwny wybor, to raczej kompy multimedialne, niz biznesowe. Lepiej wziazc jakiegos Della lub IBMa - cos z gwarancja szybkiej naprawy, bo czas to pieniadz.

Masz rację w 100% - jednak może kolega z jakichś nie znanych na względów jest ograniczony wyborem dwóch "A" ??...

montykenedy

może powiesz czemu tak zawężasz wybór ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siły wyższe, niezależne ode mnie zawęziły mi tak wybór.

To pogadaj z sila wyzsza i przekonaj ja do zakupu IBMa...

Mam co prawda ACera, ale uwazam, ze do firmy to on sie nie nadaje...

Jest za delikatny i malo reprezentacyjny, a zwlaszcza w firmie trzeba pamietac o tym, ze "jak Cie widza tak Cie pisza..."

Mysle, ze zakup IBMa szybko sie zamortyzuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze nikt nie wspomnial o Toshibie...Ja np doradzilem ojcu Toshibe L20-101. Chcial solidny, dobry, niezawodny sprzet do ok 4 tys wiec wg mnie to bardzo dobry wybor.

Edytowane przez walker214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym low-endowymi toshibami roznie bywa z tego co przeczytalem na forum. IBM napewno wypada lepiej, jak juz kupowac lapka ktory nie oferuje kompletnie nic poza lepszej jakosci plastikami to IBM (tutaj dostajemy bonusowo rewelacyjna klawe i trackpoint) kosi cala konkurencje.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez sprzet "biznesowy" kupuje sie na innych warunkach i nie mozna sie ograniczac moim zdaniem do jakichs upatrzonych marek bo liczy sie oferta (niezawodnosc ale tez i wsparcie serwisem - odebranie sprzetu i automatycznie wydanie zastepczego. Zapytaj szefa co zrobi jak czesc notebookow pojdzie do przedluzajacego sie serwisu a biuro pozostanie praktycznie bez kompow ??)

 

Sposrod tych 2 "na A" to wybralbym Asusa, ale jakbym kupowal dla siebie a nie dla firmy, bo do firmy wybralbym zupelnie cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie serwis w przypadku firm jest elementem kluczowym, szczerze mowiac to nie wiem jak wyglada sprawa serwisu IBM`a z checia bym poczytal. Ale ciezko tu mowic o jakiejs statystyce jak tych lapow jest jak kot naplakal na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM i IBM...

 

jak pisałem wyżej produkcję laptoów od IBM przejęło Lenovo [przepraszam za literówke wcześniej :) ] (tzn. produkowali je cały czas ale od niedawna sprzedają je pod taką właśnie marką)

 

A co do wyboru z 2A: wybrałbym asusa, dlaczego? Acery są bardziej domowo-multimedialnymi laptopami i na biurku w firmi tak trochę dziwnie wyglądałaby błyszcząca srebrna obudowa Acera podczas spodkania biznesowego z kontrahentmi (uwierz mi bylem podobnej sytuacji i naprawdę cieszyłem się że moja czarna toshiba wygląda tak a nie inaczej :) )

 

A jeżeli wygląd jest drugopanowy i ekonomia przedewszystkim to acer

 

Nadal jednak uważam że w firmie powinny być solidne markowe laptopy (Dell, ThinkPady ect.)

 

ps. do userów Acera: proszę się nie obrażać za to co napisalem o wyglądzie, są ładne, ale w pewnych okolicznościach mogą wyglądać "niestosownie"

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. do userów Acera: proszę się nie obrażać za to co napisalem o wyglądzie, są ładne, ale w pewnych okolicznościach mogą wyglądać "niestosownie"

nie obrazam sie ;b

a co do firmowego laptop to tylko IBM, moze i sa one brzydkie ale za to bardzo trwale i z dobrymi LCD, napewna beda sluzyc przez lata.

 

ps. 6 letni ibm (P3 600, 256mb) mojego atca ma lepsza matryce niz moj 2 acer :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydkie ?? Mają swój styl ;) mi natomiast bardzo się podoba. No i praca po prawie 1.5 roku na baterii ok 5 godzin to coś mówi :). Poza tym zero awarii :)

 

Używam go wszędzie gdzie się da i jest wypas. A i gram sobie. Ze zdziwieniem nawet w NFS MW. Nie wierzyłem że można cokolwiek takiego uruchomić. Jednak daję radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM i IBM...

 

jak pisałem wyżej produkcję laptoów od IBM przejęło Celovo (tzn. produkowali je cały czas ale od niedawna sprzedają je pod taką właśnie marką)

 

A co do wyboru z 2A: wybrałbym asusa, dlaczego? Acery są bardziej domowo-multimedialnymi laptopami i na biurku w firmi tak trochę dziwnie wyglądałaby błyszcząca srebrna obudowa Acera podczas spodkania biznesowego z kontrahentmi (uwierz mi bylem podobnej sytuacji i naprawdę cieszyłem się że moja czarna toshiba wygląda tak a nie inaczej :) )

 

A jeżeli wygląd jest drugopanowy i ekonomia przedewszystkim to acer

 

Nadal jednak uważam że w firmie powinny być solidne markowe laptopy (Dell, ThinkPady ect.)

 

ps. do userów Acera: proszę się nie obrażać za to co napisalem o wyglądzie, są ładne, ale w pewnych okolicznościach mogą wyglądać "niestosownie"

Wieszej bredni na tym forum nie czytalem!!!

 

LENOVO!!!

a nie zadne Celovo :P

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do Firmy, to faktycznie poleciłbym IBM/Lenovo, HP albo Della. Think pady to faktycznie bardzo dobre laptopy i w firmie w której pracowałem królowały :) Ale co ważne, są TANIE IBM (dziwnie to brzmi, nie?) tzn laptop typowo 'firmowy', ale z Win XP Pro za 3k złotych. oto przykład

 

Delle : porządna firma, HP też. Sam posiadam HP i prezentuje się świetnie, a obudowa jest b. solidna, jednym słowem : polecam

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...