Skocz do zawartości
sinus

Jeden zasilacz 400w Foxcon Deer czy dwa 300W Codegen?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie rozwiązanie jest lepsze? Planowałem jeden zasilacz podpiać do płyty, a jeden do urządzeń,wentyli,hydrauliki i oświetlenia. Mógłby mi ktoś zapodac linka z opisem jak podłączyc dwa zasilacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak to zamierzales to bedzie lepiej 2x300W.

Polaczenie 2 zasilaczy gdzies widzialem na zagranicznym serwisie ale jest bardzo proste. Poprostu podlanczasz 2 do przekaznika i bedzie sie wlanczal po wlaczeniu 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej jest polaczyc kabelki zielony i czarny z wtyczki ATX jakims drutem z takimi samymi kabelkami w drugiej wtyczce. Takie zasilacze beda jednak wlaczone przez caly czas i musialbys miec do nich wylaczniki.

 

O lepsze sposoby pytaj forumowych elektronikow - ja jestem tylko od rozwiazan tymczasowych (lub prowizorycznych jak kto woli :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej jest polaczyc kabelki zielony i czarny z wtyczki ATX jakims drutem z takimi samymi kabelkami w drugiej wtyczce. Takie zasilacze beda jednak wlaczone przez caly czas i musialbys miec do nich wylaczniki.

 

O lepsze sposoby pytaj forumowych elektronikow - ja jestem tylko od rozwiazan tymczasowych (lub prowizorycznych jak kto woli  :D )

Przeciez podalem mu jak ma zrobic zeby mu sie wlanczaly obydwa zasilacz :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie kupuj dwóch zasilaczy Codegena 300W.

A dlaczego połączenie dwóch zasialaczy niewiele ci da.

jeden zasilacz musi wytrzymać powiedzmy Athlona XP 1466@1766 na 1.85V i Tit 4200 2xkości Ram , I inne karty. To jest duzo sam proc ciągnie koło 100W do tego grafika dodatkowo sporo ciągnie koło 30W pamięci każda po 5W to masz już 140W i reszta kart.

Sprawdzałem swojego codegena i feel na karcie graficznej PCI jednej kości pamięci i procu na tyle co wyżej i napięcia nieźle siadały. Lepiej żebyś miał do płyty mocny zasilacz a do reszty drugi niekoniecznie mocny może być jakiś 235W np. Fortrona :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...