Skocz do zawartości
Piszczel

Jaka płyta najlepsza do o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałej i czytałem już tyle wypowiedzi że kuż sam nie wiem:

Jaka płyta najlepsza do podkręcenia AMD. Założeniem jest to że cena nie gra roli. W wypowiedzi proszę podać za i przeciw. Mile widziane własne lub nie osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8KHA+ z mod Vcore XP1600+ chodzi na FSB 172 przy 1.95V bez odblokowanego możnika co daje XP2200+. Wszystko stabilnie. Na twoim miejscu kupił bym 8K3A. Płyta prawie taka sama tyko na KT333, vcore do 2.25, na ramie do chyba 3.2V. Taka moja propozycja.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Abit

w testach nie ma sobie równych

polecam model Abit KX7-333 cena 613zł nie jest najtansa ale za markowe plyty sie placi ASUS jest jescze drozszy a jest do d... , ale nie jest znowu duzo drozsza np. od EPOXA czy MSI

jest też wersja z raid płyta na chipsecie VIA KT333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit ostatnio sszedł na psy :(

EpoX 8K3A+ jest obecnie najlepszą płytą pod OC,

Można na niej ustawić do 2.2V na Proc i 3.2V na RAM,

A poza tym można z odrobiną wysiłku na niej uzyskać

FSB 200MHz :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem IMHO jest Epox8KHA+ , zrow V moda i krecisz az milo

BTW, warto doplacac do RAIDa ?

No nie jak ktoś nie potrzebuje to po co ale np ja potrzebuję 4 kanałów bo ciągle ktoś przyłazi z twardzielami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit ostatnio sszedł na psy :( 

EpoX 8K3A+ jest obecnie najlepszą płytą pod OC,

Można na niej ustawić do 2.2V na Proc i 3.2V na RAM,

A poza tym można z odrobiną wysiłku na niej uzyskać

FSB 200MHz :!:

2.2V to po modyfikacji, abitowi tez mozna moda zrobic,skoro zszedl na psy to czemu jest lepszy od tego całego EPOXa,

Abit zawsze był liderem o/c

cóż z tego że płyta ma duże możliwośći jeśli ustawimy FSB 150np. na Abicie i proc chodzi spoko a na innej wogule nie ruszy,albo jeśli ustawimy proca na takim samym FSB i mnozniku to na abicie zawsze będzie lepiej chodził, skoro ten EPOX jest najlepszy to czemu większość rekordów pada na Abitach, patrz na strony zagraniczne nie polskie, bo w polsce mało kto kupuje Abity bo ich nie stać na to i kupują takie EPOXY więc robią rekordy na EPOXach

 

chłopie chyba nie miałeś Abita w rękach, jak ktoś się głupot naczyta to tak jest, co rozumiesz pod pojęciem zszedł na psy, to że we wszystkich testach jest najlepszy, to że ma duże możliwości o/c a może to że ma najlepszą obsługę pamięci, naczytałeś się pewnie o tym że na KT7 są problemy z kartami ,wystarczy w odpowiednie sloty powkladac i BIOS skonfigurować , a zresztą 1 modelem płyty nie należy przekreślać długoletniej renomy ABITA, widziałeś lepszą płytę pod celka od Abita,albo pod PIV, takze nie tylko w testach plyt pod AMD osiąga najwyzsze pozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałej i czytałem już tyle wypowiedzi że kuż sam nie wiem:

Jaka płyta najlepsza do podkręcenia AMD. Założeniem jest to że cena nie gra roli. W wypowiedzi proszę podać za i przeciw. Mile widziane własne lub nie osiągi.

Skoro cena nie gra roli to proponuję ABIT AT7. :)

Poszukaj w sieci jakiejkolwiek recenzji tej płyty. Szczena opada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nikt nawet nie wspomnial o MSI :? Moze lepiej nie bede

sie wychylal 8O Wedlug mnie MSI KT3 Ultra jest calkiem dobra.

Kupilem ja za jedyne 480 zl :) Jest dosc stabilna, standardowo daje

maksymalne napiecie 1,9V na proca i do 2,8V na ramki :P Bez

najmniejszych problemow komp mi wstaje na ustawieniach proca

190MHz x 6, to juz chyba spore fsb. Niestety zwisa po jakis 2 h.

Nie wiem co nie wyrabia w kompie, moze to proc :? Standardowa

magistrala mojego proca to 200MHz wiec przetaktowanie na 380MHz

to chyba odrobinke za duzo dla proca :cry: Jak na wakacje zmienie

na XP to moze bedzie dzialac stabilnie z wyzszymi magistralami.

Wedlug mnie plytka jest rowniez godna wziecia pod uwage :P

 

Niech moc bedzie z Toba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałej i czytałem już tyle wypowiedzi że kuż sam nie wiem:

Jaka płyta najlepsza do podkręcenia AMD. Założeniem jest to że cena nie gra roli. W wypowiedzi proszę podać za i przeciw. Mile widziane własne lub nie osiągi.

Skoro cena nie gra roli to proponuję ABIT AT7. :)

Poszukaj w sieci jakiejkolwiek recenzji tej płyty. Szczena opada :D

nie no to akurat jest produkt pzeznaczony dla ludzi ktorzy lubia ALL IN ONE czyli typu PC z Supermarketu, wszystko zintegrowane

nie ma to jak miec wszystko osobno plyta jest wydajna jak wszystkie produkty abita ale nie ma to jak miec wszystko osobno ,chociaz jest mozliwosc rozbudowy,abit wydaje mi sie ze poszedl za moda,laiki lubia takie rozwiazania ,ewentualnie jak platforma biurowych PC

 

bezapelacyjnie KX7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie najlepsza plyta do o/c samego procesora jest epox 8k7a+, w bazach danych vr-zone wiekszosc wpisow na pierwszej 30 to epox 8k7a a jesli chodzi o fsb to epox 8kha+ albo 8k3a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Den'em,MSI KT3 Ultra to naprawde fajna plyta (napewno lepsza od Asusa czy Solteka),ale jak dla mnie ma jedna wade ,a mianowicie brak dzielnika PCI 1/5 :(.Tak wiec Epox 8k3a jak dla mnie to #1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie najlepsza plyta do o/c samego procesora jest epox 8k7a+, w bazach danych vr-zone wiekszosc wpisow na pierwszej 30 to epox 8k7a a jesli chodzi o fsb to epox 8kha+ albo 8k3a

Znasz (miałeś?) EpoX'a 8KHA+ i 8K3A+..?

Nie wiesz czemu ludzie czasami mówią że 8K3A+ jest gorsza do OC..?

Czy to prawda..? Choćby w 1/1000000000 :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że .... ECS 7S5A.....  to jest po prostu płytka super :D

Tak, oczywiscie, wszyscy fahofcy tak tfierdzom ..................

a sfistak siedzi i zawija ..................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że .... ECS 7S5A.....  to jest po prostu płytka super :D

No jasne :!: :D

SDRAM, Wielkie możliwości overclockingu (widać po twoim durniu),

no i sam fatk że to ECS :lol: to przecież czołowa firma w produkcji

MoBo (w ilości...) :lol: :lol: :lol: :lol:

i wiele, wiele... innych zalet :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem w rekach 8kha+ i byla naprawde dobra, tylko ze moj tb na niej chodzil tylko @ 1.60ghz (mod na 2V), na 8k7a+ moglem na 1.65 bujnac @ 2V stabilnie (wtedy maielm tylko 300W zasilacz, tera mam 420 i moge na cale 1.73 puscic) , ale na 8kha+ fsb tera duzo lepiej mozna dawac, ten nowy bios... (mialem 8kha jeszcze przed tym biosem do zabawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z newsa z tweak.pl "PC STATS opublikował porównanie chipsetów VIA KT266A i KT333 pod względem wydajności przy dużym overclockingu, czyli przy magistrali FSB 166MHz i wyższych. Okazało się, iż KT266A jest sporo szybsze, a to za sprawą użycia w KT333 dzielnika 1/5 PCI i 2/5 AGP. W KT266A takiego nie ma, więc przy magistrali FSB 166MHz prędkość AGP wynosi 88MHz, a PCI 44MHz. W KT333 jest to 66MHz dla AGP i 33MHz dla PCI. Stąd różnica ;) "

Jeżeli bedziesz więc podkręcał i chodzi ci też o wydajność wybierz cheapset na via kt266a , na kt 400 nie czekaj bo chyba odwołali premiere na czas nieokreslony :D . AHA jesli chcesz byc oryginalny to weź ENMICA 8CTX2+ 8) , cały czas tylko te EPOXY :lol: i ten zielony kolor :).POZDROWIENIA

wyniki oc masz w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ten zielony kolor jest najlepszy, kocham za to mojego epoxa, moje voodoo 3- on jest piekny, koi oczy gdy patrze sie na plyte- no po prostu cudo =) kocham nie miec obudowy =) jedyne co mnie boli to kolor live'a 5.1 i mojej karty sieciowej =(

gdybym mial miec jakies czerwone oczojebne msi albo gainwarda....... bleeeee....

wg. mnie znoscne sa jeszcze niebieskie plyty ale zielen epoxowa roXXX!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś linki na testy ABIT AT7 ?

maciehttp://www.tomshardware.com/mainboard/02q2...9/kt333-29.html ale potwierdza sie to ze jak jest wszystko na plycie to plyta jest do [gluteus maximus], dotychczas wszystkie produkty abita zajmowały czołowe miejsca AT7 odbiega od tej zasady ale to wypadek pzy pracy , ciekawe EPOX wypadł najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8KHA+ z mod Vcore XP1600+ chodzi na FSB 172 przy 1.95V bez odblokowanego możnika co daje XP2200+. Wszystko stabilnie. Na twoim miejscu kupił bym 8K3A. Płyta prawie taka sama tyko na KT333, vcore do 2.25, na ramie do chyba 3.2V. Taka moja propozycja.

Pozdrawiam.

Raptor z jakiej seri masz proca i czym go studzisz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie tak napalacie ,przecież wszyscy doskonale wiedza ,ze epox do ov jest najlepszy !!!!!!!!!Nie spotkałem sie z płyta która potrafi tak ładnie ciągnac FSB jak Eppoxxxxxxx!!!A tak w ogóle to mam MEGA KACAAAAA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...