Skocz do zawartości
jacap

Hp Nx8220 I Zbyt Głośna Praca - Może To Pomoże ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z użytkowników HP nx8220 próbował obniżać taktowanie rdzenia i pamięci karty graicznej X600 ? Może obniżenie wartości na czas zwykłej pracy, gdzie chipset nie jest wykorzystywany, zmniejszyło by temeraturę wew. notebooka i tym samym wiatrak na procesorze pracował by rzadziej. Kiedyś miałem Radeona 9550 i podobny zabieg obniżał znacznie temp. karty.

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z użytkowników HP nx8220 próbował obniżać taktowanie rdzenia i pamięci karty graicznej X600 ? Może obniżenie wartości na czas zwykłej pracy, gdzie chipset nie jest wykorzystywany, zmniejszyło by temeraturę wew. notebooka i tym samym wiatrak na procesorze pracował by rzadziej. Kiedyś miałem Radeona 9550 i podobny zabieg obniżał znacznie temp. karty.

 

Co o tym myślicie?

Ja jak nie potrzebuje max wydajności, to ustawiam w Ati PowerPlayu niższą wydajność karty i to trochę pomaga. Próbowałem obniżać taktowanie w Ati TrayTools, ale nie odnotowałem niestety większej poprawy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy masz tego hp8220 z celeronem czy Pentium M, bo jak z celeronem to obniżenie karty do 100/100 nic nie pomoże bo i tak wiatrak po godzinie bedzie chodzil caly czas...

Jak masz Pentium M to poproboj może sie coś uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mozliwe ze ja na acerze z centrino2.0 i x700 mam zupelna cisze jak dam cpu na low (wiatrak sie wlacza podczas normalne pracy sporadycznie i dziala ze go ledwo slychac) grafa nie pracuje nawet na minimum tylko optimal. Przeciez w tym HP jest tez centrino...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mozliwe ze ja na acerze z centrino2.0 i x700 mam zupelna cisze jak dam cpu na low (wiatrak sie wlacza podczas normalne pracy sporadycznie i dziala ze go ledwo slychac) grafa nie pracuje nawet na minimum tylko optimal. Przeciez w tym HP jest tez centrino...

 

no niestety tak jest. ja mam asusa z zintegrowana grafa intela i wiatrak ciala caly czas... to zalezy tylko od ustawien producenta "poprzedzonych wieloma badaniami". nie moge nic zmienic przy pomocy programow speedfan itp. plyta glowna nie obsluguje takich rzeczy.

do jacap:

Musisz sie z tym pogodzic im szybciej tym lepiej.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...