Skocz do zawartości
wilk100

Komputer sie nie wlacza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly klopot pisalem kiedys o nim ale zle opisalem problem wiec pisze ponownie

 

Komputer od czasu do czasu sie nie chce wlaczyc .Brzeczyk piszczy i nie wlacza monitora. Pomaga wylaczenie listwy zasilajacej i ponowne wlczenie i wtedy kompa sie wlacza , ale nie zawsze sie tak dzieje.

 

Dzieje sie tak rowniez jak zostawie wlaczona listwe i monitor jest "suspend" ale tez nie zawsze.

 

Postanowilem przeczyscic slot od grafiki i AGP z kurzu choc nie wiele bylo kurzu rozwniez gniazad pamieci przedmuchalem.

 

Sloty i gniazada nie moga byc brudne bo po wylaczeniu i wlaczeniu listwy i tak by sie komp nie wlaczyl

 

Odlaczylem monitor i wlaczylem kompa komp sie wlaczyl i nic nie piszczal

czyli ok.

Moze monitor wysyla jakies napiecie ktore powoduje ze komp nie widzi grafiki. Nie wiem na elektronice sie nie znam ale czemu tak jest .Monitor byl juz w naprawie a to sie dzialo juz od dawna ale bardzo zadko teraz prawie non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu na swoim a1.5Xp+ mialem podobnie raz sie właczał raz nie monitor tylko robił cyk i zielona lampa sie zapalała i ekran czarny.

Wszystko poodłaczałem i sprawdzałem czego to moze być wina.

Okazało się, ze procesor był wadliwy :)

U Ciebie moze być podobnie.

Radze odłaczyć wszystko i spokojnie sprawdzac co moze powodować tą wade.

Umnie mógł być to procesor a u Ciebie??

jaki masz zasilacz moze cos nie tak z napieciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zawsze bylo ok to sie zaczelo z jakis 1 miesiac temu procek by sie uszkodzil ? Przegrzac sie nie mogl na 100% nawet temperatury nie mam wiekszej niz 33 C . Ale raz sie wlacza ez nie chce i piszczy aha i dysk rusza normalnie ale nic nie widze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji roznych jazd z elektronika polecal bym patent z wtyczkami, tzn. pozamieniaj wtyczki od zasilania kompa i monitora w gniazdkach, tzn nie zamieniaj ich miejscami tylko obracaj o 180* w tym samym gniazdku, raz jedna potem druga i obserwuj co czy problem zaniknie. wbrew pozorom jak sie ma 2 bolce w gniazku z 220v to ma to znaczenie jak wklada sie wtyczke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji roznych jazd z elektronika polecal bym patent z wtyczkami, tzn. pozamieniaj wtyczki od zasilania kompa i monitora w gniazdkach, tzn nie zamieniaj ich miejscami tylko obracaj o 180* w tym samym gniazdku, raz jedna potem druga i obserwuj co czy problem zaniknie. wbrew pozorom jak sie ma 2 bolce w gniazku z 220v to ma to znaczenie jak wklada sie wtyczke  :)

juz to raz przerabialem ;) obracanie wtyczek ma sens

a zwlaszcza wtedy kiedy nie ma bolca ochronnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie juz dziala i jest ok . Co bylo mowie

Przeczyscilem gnizada pamieci bowiem bylo tam tak nawbijane kurzu ale mowie nawbijane bo z radiatora wylatuje na pamieci powietrze.

 

Nie przypuszczalem ze kurz ma cos z elektronika zwazane!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrwa ma juz dosyc pisania o tym ale moze ma ktos pomysl.

 

Jesli komp sie wylaczy i zostawie wlaczona listwe to powtornie niemoge go wlaczyc bo piszczy 3 razy(bylo o tym pisane) wiec to oznacza ze pamieci.

 

Ale co do h... maja pamieci do tego jesli nie wylacze listwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...