Skocz do zawartości
JacekN8

Procesor I Płyta Główna Do 900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić procesor i płyte główną razem w cenie 900zł. Komputer ma służyć praktycznie do wszystkiego: gry jak i internet oraz dokumenty. Z procesorów nie chce semprona, a z płyt to chce mieć możliwość przyszłej wymiany procesora na np. dwurdzeniowego. Sprzęt musi obsługiwać 64bit. Co polecacie.???

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ASRock dual sataII i athlon 3200+ manchester może, nie wiem czemu nie chcesz semprona, to bardzo dobry procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest płyta z biosem takim co będzie chodził z 4400+. Może kupiłbym coś z DFI Lanparty i może tego semprona na rdzeniu Venice. A czym sie różni Athlon 3000+ Venice, a Sempron 3000+ Venice??? Jeszcze jedno ta płyta DFI to też taka żeby chodziła z 4400+, a nawet z 4800+ lub z FX. Zdecydowałem sie zainwestować w lepszą płytke i do tego semprona. Za ok rok kupie sobie jakiegoś 4800+ lub FX.

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest płyta z biosem takim co będzie chodził z 4400+. Może kupiłbym coś z DFI Lanparty i może tego semprona na rdzeniu Venice. A czym sie różni Athlon 3000+ Venice, a Sempron 3000+ Venice??? Jeszcze jedno ta płyta DFI to też taka żeby chodziła z 4400+, a nawet z 4800+ lub z FX. Zdecydowałem sie zainwestować w lepszą płytke i do tego semprona. Za ok rok kupie sobie jakiegoś 4800+ lub FX.

Sempron to jest to samo co Venice tylko ma okrojona pamiec L2 z 51KB do 128KB. Na dfi beda smigac wszystkie procesory pod socket 939. Oczywiscie w starszych rewizjach potrzebna bedzie zmiana biosu na nowszy do poprawnej obslugi nowych procesorow takich jak X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ja na twoim miejscu kupiłbym lepszą mobo bo asrock to.... no nie najlepsza firma ;)

i do tego jakiegoś najsłabszego semprona po 939

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JacekN8

Nie wiem skad u Ciebie obawy przed ewentualnym flashem biosu. Nawet jak nigdy tego nie robiles, jest to banalny zabieg i osoba bez wiekszego doswiadczenia w tym temacie spoko sobie poradzi ;) Jak chcesz krecic to bierz DFI.

Polaczenie DFI LANPARTY UT NF4 i Semprona 939 wymaga zmiany biosu by moc krecic proca.

Tutaj byl ten problem poruszanyhttp://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1838453

Na stockowych ustawieniach nie trzeba nic zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli dołoże do athlona 3200+ Venice to dużo wydajności moge na tym zyskać???? Jeszcze jedno pytanko. Mam radeona 9600pro 128MB. Na DFI mam możliwość założenia 2 grafik. Moge dołożyć drugą grafike np. GeForce 6600GT tak żeby działały obydwie na raz czy lepiej drugi 9600pro ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwoch kart 9600pro nigdzie nie zamontujesz ;) Ta DFI jest pod PCI-E i takie karty tylko mozna na niej zamontowac (jeszcze na PCI mozna ;) ).

Czyli jak kupisz DFI LanParty UT NF4 bedziesz musial zmienic karte na taka ze zlaczem pod PCI-E, a zeby zamontowac dwie karty to wersje SLI trzeba kupic, ktora jest duzo drozsza i w trybie SLI beda pracowac tylko karty nVidii (dwa takie same modele kart, niekoniecznie musza byc od jednego producenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie interesuje mnie jeszcze Asus albo Gigabyte do 350zł też w miare szybki i ze slotem AGP oczywiście, odrazu chce powiedzieć że procesor kupie jakiegoś Athlona z magistralą HT/FSB HT 1000MHz prawdopodobnie to będzie 3200+ ( http://allegro.pl/show_item.php?item=84525343 ) także żeby z tym prockiem dobrze chodziła ta płyta, a jak mi starczy kasy to kupie 3500+, a wymiana na 4400+ już mnie nie interesuje (za jakieś 2 lata to i tak będzie już średniej jakości sprzęcik). Chce też powiedzieć że ja sie nie bawie w podkręcanie także płytki do dobrego podkręcania nie są mi potrzebne.

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dlaczego sempa 3000+ nie lepszy jest athlon???

Daj x2 najlepiej <_< Szkoda kasy na athlona skoro nic nie poczujesz (max 5%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...