Skocz do zawartości
pawelhome

Bootowanie Z Cd

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

Probowałem rozwiązać ten problem z innego tematu na forum ale jednak nic niepomoga.

Mianowicie chodzi o Abita BE6 II i durny sterownik htp366 :/

Kupiłem tego kompa z zainstalowanym win98 i chciałem zmienić system na xp.

W biosie ustawiłem boot z cd ale zdziwiło mnie to dlaczego niema wykrytego dysku i napędu.

W htp bios niemoge zmienić boota na cd-rom.

Przeczytałem w jednym topicu że niepowinno być napędów w białych gniazdach więc wpiołem go do czarnego i nadal lipa.

Więc wyłączyłem ten hpt i wpiołem dysk i napęd do czarnych gniazd, nadal niedziała :(

Niewiem już co może pomóc :mur: :mur: :mur:

help plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie ustawiłem boot z cd ale zdziwiło mnie to dlaczego niema wykrytego dysku i napędu.

W htp bios niemoge zmienić boota na cd-rom.

No sorry .... najpierw piszesz ze zmieniłes boot na cd-rom a potem ze nie mozesz zmienic boota na cd-rom. :mur: :mur:

 

Tak to zagmatwałes, że nei za bardzo wiem w czym problem. Bios ci napedów nie wykrywa? Czy co?

Najpewniej masz poprostu kopie "zapasową" XPeka i do tego nie bootowaną płytke :D :D :D

Nagraj jako bootowalny CD i po kłopocie

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie płyty mogę zmienić ale w biosie tego sterownika( jest oddzielny bios do tego) niemoge.

I nieważne czy podłącze do czarnych czy do białych, bios płyty niewykrywa nic :(

Edytowane przez pawelhome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie płyty mogę zmienić ale w biosie tego sterownika( jest oddzielny bios do tego) niemoge.

nie bardzo rozumiem o co tobie chodzi, jaki starownik w BIOS ?

napisz dokładnie o co chodzi, bo jak juz gdzieś pisałem zgubiłem ostatnio moją szklaną kule i czytać w myślach nie potrafię

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starownik w BIOS ?

eh czytanie ze zrozumieniem...

Niepisałem że sterownik w biosie tylko że ten htp366 ma swoj osobny bios w ktorym widać dysk jak jest wpięty w białe gniazdo.

Bios płyty głównej (nie sterownika) niewykrywa dysku ani cd.

 

aha mam bootowalną wersje płyty bo zrobiłem na niej już ogrom formatów -_-

Edytowane przez pawelhome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie domyslam o co chodzi. Moze koles ma sata albo kontroler raid. Podlacz dyski do zwyklych kontrolerow IDE nie do raida. Zainstaluj i dopiero przelacz na raid ustaw dysk w tym drugim (biosie) i powinno chulac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raida tu niema to wiem na pewno.

a saty tym bardziej lol

Heh daru tłumaczenia to ty chłopie nie masz na moje oko to cos gUpio piszesz ze nie widzi ci cd w biosie jak nie widzi jak widziec zawsze musi. Nie rozumiem cie wez to narysuj albo porób jakies zdjecia bo chyba inaczej to nie da rady.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zacznijmy od początku.

Tamto pisałem na szybko więc do bani wyszło :P

 

 

Mam płytę główną Abita BE6 II na któej jest kontroler dysków HTP366.

Bios od płyty głównej niewykrywa mi ani dysku aniu cd-romu.

Ale! Ten oto kontroler ma również swoj własny bios, w którym są widoczne i dysk i cd-rom ale tylko po podłączeniu ich do białych gniazd.

Niestety w biosie kontrolera niemożna zmienić aby First boot był wykonany z cd-romu.

W biosie od płyty głównej można zmienić kolejność bootowania co każdy wie.

Niestety nic to niedaje gdyż całą kontrolę przejmuje kontroler HTP.

Nawet po wyłączeniu kontrolera HTP w biosie płyty głównej i podłączeniu obu urządzeń do czarnych gniazd komputer odpala się, ale zatrzymuje na testowaniu pamięci.

 

Mam nadzieję że teraz mnie zrozumiecie.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zacznijmy od początku.

Tamto pisałem na szybko więc do bani wyszło :P

Mam płytę główną Abita BE6 II na któej jest kontroler dysków HTP366.

Bios od płyty głównej niewykrywa mi ani dysku aniu cd-romu.

Ale! Ten oto kontroler ma również swoj własny bios, w którym są widoczne i dysk i cd-rom ale tylko po podłączeniu ich do białych gniazd.

Niestety w biosie kontrolera niemożna zmienić aby First boot był wykonany z cd-romu.

W biosie od płyty głównej można zmienić kolejność bootowania co każdy wie.

Niestety nic to niedaje gdyż całą kontrolę przejmuje kontroler HTP.

Nawet po wyłączeniu kontrolera HTP w biosie płyty głównej i podłączeniu obu urządzeń do czarnych gniazd komputer odpala się, ale zatrzymuje na testowaniu pamięci.

 

Mam nadzieję że teraz mnie zrozumiecie.

 

pozdro

Hmm i chcesz zainstalowac XP tak? a masz aktualnie jeszcze 98. No to wiesz co :D odpal 98 i włoz płytke z instalką XP i daj na aktualizacje systemu wtedy napewno bedzie wszystko ok i bedziesz mial XP:). Pozdrawiam to wydaje sie chyba najszybsze rozwiązane tego jakże zawikłanego problemu. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...