Skocz do zawartości
Kamilek

Szpieg W Kompie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Gadam sobie przez gg az tu nagle jakis nieznajomy sie odzywa i mi pisze o czym gadam z kolezanką :/ Słyszałem o podsłuchiwaczach gg no ale nie jestem w zadnej sieci.Mam gg 6.0 tzn juz zmienilem na 7.0.Gośc powiedział ze ma pełną kontrolę nad moim kompem.mozliwe ze sciemniał ale jakos mi dziwnie chodzi.Mam 40 procesów.a Na pasku zadan 4 programy :[ Co mam zrobić ?? Mam antywira , windowsowego firewalla.Jak sie bronić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa... pełną kontrolę.

Zapytaj go czy umie ci wyjąć wtyczkę z gniazdka.

Zdalnie nigdy nie ma się pełnej kontroli :lol:

...jedynie "prawie pełną" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad aware, spybot - search & sestroy, antywirus (ewentualnie skanery online), przejrzeć podejrzane programy w Dodaj usuń ... (panel ster.) oczywiście wszystko z najnowszymi aktualizacjami

poczytać: http://www.komunikatory.org/forum/showthread.php?t=2739

http://www.komunikatory.org/forum/showthre...p?t=1986&page=1

 

albo Format jak powyżej napisane, troche dużo roboty ale 100% pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej troche nad tym posiedział...

Posniffować troche pakiecików, być może dowiesz się na jakie IP lecą pakiety z Twojego trojana, lub(jeśli tą drogą następuje podłuchwiane) na jaki mejl wysłane są zalogowane klawisze. Gwarantuje Ci, że jak zbierzesz te dowody, napiszesz do abuse, to kolesiowi do konca zycia odeche sie bycia "hackerem". Zbierz troche dowodów, zrób screeny z rozmów na gg(w tym również jego numer gg), zapisz gdzies zalogowane pakiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

start/uruchom/msconfig/uruchamianie/... poodznaczaj wszystkie nieznane aplikacje.

panel sterowania/ pousuwaj wszystko [dobrze sprawdz] co nie ma oznaczonej ilosci zajmwoanego miejsca na dysku.

Edytowane przez Rocca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sniffowac??Jak zdobyć te pakiety??z autostartu miałem wszystko wywalone.z programów to jedynie było coś podejrzanego o nazwie aplications :) to wywaliłem.Zaraz przelece kompa Spybotem i S&D.Juz zainstalowałem gg 7.0 firewalla tez zmienic na zone alarm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem ad adware spybotem.Powywalałem co sie da.W autostarcie mam 5 programów ( panel ati,creative,antywirusa gg i od klawiatury ) a mam po włączeniu komputera 35 procesów :o coś dużo za duzo.Skąd to sie bierze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

hehe ja miałem podobny problem i nawet chyba ten sam,okazało sie ze kumpel sobie jaja robi,utworzył nowego użytkownika gg ale na muj numer musiał tylko odgadnąć moje hasło rejestracyjne jakoś mu się to udało i już widział moje gg z kim gadam itp zmieniał mi opisy i takie tam hehe lol z niego i tyle ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo mama dziewczyny chciala skopjowac rozmowe kolezance a przez przypadek wyslala tacie, ktory przypadkowo wyslal to wszystko koledze Kamilka i ktory urzadzil mu takie jajo ?

tez prawdopodobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja o system dbam.Z braku czasu nie patrzyłem w procesy.Net słuzy mi raczej do przeglądania informacji a nie do ogladania i ściągania filmów xxx.Kumpela se jaj nie robi na bank to była bardzo prywatna rozmowa.Więc skąd to wszystko ??Czemu 35 procesów ??

Po zainstalowaniu windowsa i wszystkich programów miałem max 30

Pozdro i naprawde nie jestem jakiś lamer na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

Reinstall... Będziesz miał 100% pewność i nie będziesz się głowił...

 

BTW, skąd masz pewność, że koleżanka nie robi Cię w wała? Może się z Ciebie śmieje za plecami i gada o tym z innym kolesiem? Trzeba przyjąć każdą opcję i po kolei odrzucać te sprawdzone... Sprawdziłeś? Tak jak ktoś Ci poradził... Zapytaj się tego typa, o czym gadasz z kimś innym niż koleżanka... Będziesz miał pewność. Jeśli powie, że mu się nie chce, to już wałek na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdy problem reinstalka ? LOL

 

Po pierwsze, przestan panikowac, jak jestes w sieci, to zobacz jakie masz konta userow.

Koniecznie zmien haslo administratora na wszystkich kontach, przypuszczam ze kolega odgadl to haselko, albo na ktoryms z kont wogle nie masz hasla...

U mnie w sieci na 50 kompow z 5 tak ma... Jak masz dostep o dysku systemowego to zrobisz wszystko co chcesz.

 

Po drugie przeskanuj kompa antywirusem, a nie programami typu ad aware.

 

Po trzecie zainstaluj firewall'a, polecam "Kerio personal firewall".

Oraz program WWDC

http://www.networld.pl/ftp/pc/programy/347...leaner.1.3.html

 

Po tym wszystkim masz pewnosc ze zaden przecietny koles nic ci zlego nie zrobi przez siec...

Edytowane przez RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...