Skocz do zawartości
Z@buza

Sprzet Do Oc...jak Najtaniej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce kupic procka i plyte glowna. Z tego co sie tutaj naczytalem, najrozsadzniejszym wyborem jezeli chodzi o procka bedzie Sempron 3000+ 939 64 bit. Co do plyty wiele osob zachwala sobie AsRocka K8 939Dual jednak czytalem wypowiedzi uzytkownikow ze plyta ta ma jedna wadę:maksymalne napięcie dla Semprona 3000+ 1,800 Mhz Venice to 1,45 dla tego procesora a to zdecydowanie za mało jak niektorzy twierdza.

 

Powiedzcie co o tym sadzicie. Koleina plyta nad ktora sie zastanawiam to DFI nF4 INFINITY - powiedzcie czy jest ona lepsza od AsRocka ( jezeli jest to w czym jest lepsza) i czy warto doplacac do niej ponad 100zl :>

 

PS:Zastanawialem sie jeszcze nad chlodzeniem do Sempa ---ARCTIC COOLING FREEZER 64, poniewaz w specifikacji napisalem ze wydaje z siebie 0,8 sona a 1 son to 40db :> a to cholernie glosno. Obecnie mam Pentagrama ktory wydaje z siebie ok 28db i to jest juz stanowczo za glosno ;) ( jestem fanatykiem ciszy :) ) - wiec prosze uzytkownikow ARCTICA o wypowied zodnosnie jego glosnosci ewentualnie podawajcie jakeis inne propozycje w podobnym przedziale cenowym czyli ok 70zl?? ( przepraszam ze offTopowo)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn jezli chodzi o grafike to nie biore juz tego pod uwage. Randka juz nie mam (sprzedany), dzialam terazna GF 2MX :) i planowlaem kupic sobie gf 6800 z 16 potokami odblkowoanymi na AGP, ale doradzono mi zebym jednak przesiadl sie na nowa platforme. I zamiast wydawac ok 750zl na Gf 6800 na AGP to kupie sobie x800GTO na PCI-E a pozostala kase wydam na nwoa platforem.

 

PS: Moze ktos chce kupic plyte procka i chlodzenie takie jak w opisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do OC to polecam Epoxy ... firma zawsze dawała duże napięcia na V-Core ...

 

Epox EP-9NPA7I - ten model płyty kosztuje 280 zł.

 

Niejest to płyta najwyższych lotów gdyż ma słaby dźwięk i jakieś tam wady ... wkażdym bądź razie jest dobra do kręcenia chociarz nieznalazłem nigdzie ile ma jej max V-core ... Kolejna zaleta to to że jak sie już ustawi to tak będzie chodzić a nie jak większości płyt za małą kaske takich jak Gigabyte 3 godziny ustawiania i 4 modlenia zeby sie bios niezrestartował :D

 

Sądze że takiego semprona spokojnie wyciśniesz 2700 mhz ale na Frezerze ...

 

 

Ewentualnie polecam ECSa na Nf4 ale tam już mogą pojawić się pewne problemy ... pewne jest to że ma możliwość dania napięcia na procek powyżej 1.7 volta.

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Z@buza

Na AsRocku Dual SataII mozesz zrobic vmoda i bedziesz mial do 1,55V na CPU. Poczytaj topik o tej plycie, niezle ludzie kreca procki na niej. Oczywiscie trzeba troche pokombinowac z biosami itd lecz mysle, ze to sama przyjemnosc "uczyc" sie plyty i wykorzystac jej mozliwosci ;)

X800GTO@16p/6v to bardzo trafny wybor, zwlaszcza za taka cene.

Co do chlodzenia to puszczasz takiego Freezera 64Pro na 5V i jest nieslyszalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800GTO@16p/6v to bardzo trafny wybor, zwlaszcza za taka cene.

Jeśli chodziło ci o tego Conecta3D od arche, to uważam, że nie jest to dobry wybór.

Karta jest na R430 i o O/C można zapomnieć.

Lepiej w takim razie kupić zwykłego GTO (r480), który po O/C poradzi sobie z tym GTO@XL.

Jak mi nie wierzysz, to poszukaj porównań w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytales o frezzera, to ja ci powiem ze glosny jest dziad, ja go musialem skrecic do 1700RPM zeby byl cichy (10zł kosztuje spowalniacz obrotow)

z tym ze on na te 1700rpm jest tak wydajny jak inne wentyle na 3000rpm ;)

polecam te chlodzenie ale tylko z uzyciem spowalniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

pytales o frezzera, to ja ci powiem ze glosny jest dziad

64pro jest cichy, może trafiłeś jakąś wadliwą sztuke, ja mam kompa obok siebie i go nie słysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro EPOX ma slaba dzwiekowke to podziekuje. Obecnie jade na dziwiekuwce z Abita NF7s i jestem bardzo zadowolony. Wlasnie czy ktos wie jak sie prezentuj karta dzwiekowa na AsRocku?

 

Teraz zadam alternatywne pytanie. Jezeli mieli byscie plecic cos innego oprocz AsRocka to co by to bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jezeli mieli byscie plecic cos innego oprocz AsRocka to co by to bylo

DFI LP Ultra-D nf4, albo Epox 9npj ultra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu

 

widziales tytul topicu? sprzet do o/c jak NAJTANIEJ

 

nie wiem jaka jest cena epoxa ale dfi lanparty ut nforce4 ultra-d z pewnoscia nie spelnia wyszczegolnionej cechy ;]

 

infinity jest juz w bardziej przystepnej cenie, a rozni sie tym ze nie ma takiego wygladu jak z seri lanparty, lepsze rozmieszczenie elementow niz lanparty (chodzi mi o chipset w modelu infinity sli, ktory jest po prostu lepiej umieszczony niz w lanpartach) i ma ciut mniejsze mozliwosci o/c wiec jesli cos taniego a dobrego do o/c to albo tamten asrock albo troche drozej dfi infinity

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czytałem zupełnie coś innego o tym connectcie, moze na 12 potokach słabo sie kręci, ale po odblokowaniu 16 potoków szedł zupełnie inaczej i bez problemu sie kręcił (jest na pcb z 850)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodziło ci o tego Conecta3D od arche, to uważam, że nie jest to dobry wybór.

Karta jest na R430 i o O/C można zapomnieć.

Lepiej w takim razie kupić zwykłego GTO (r480), który po O/C poradzi sobie z tym GTO@XL.

Jak mi nie wierzysz, to poszukaj porównań w necie.

Faktycznie mea culpa :oops:

Sam arche podal wyniki z O/Cw watku o X800GTO i na rdzeniu 43xMHz to troche lipnie.

Jednak nie zmienia to faktu, ze za 664zl dostajemy bardzo dobra karta, tylko ta oferta jest atrakcyjna dla tych, ktorzy nie bawia sie w ostre podkrecanie sprzetu.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

@Grzechu

 

widziales tytul topicu? sprzet do o/c jak NAJTANIEJ

 

nie wiem jaka jest cena epoxa ale dfi lanparty ut nforce4 ultra-d z pewnoscia nie spelnia wyszczegolnionej cechy ;]

 

infinity jest juz w bardziej przystepnej cenie, a rozni sie tym ze nie ma takiego wygladu jak z seri lanparty, lepsze rozmieszczenie elementow niz lanparty (chodzi mi o chipset w modelu infinity sli, ktory jest po prostu lepiej umieszczony niz w lanpartach) i ma ciut mniejsze mozliwosci o/c wiec jesli cos taniego a dobrego do o/c to albo tamten asrock albo troche drozej dfi infinity

Widziałem, ale odpowiedziałem na pytanie nie mówiąc ani sugerując że MUSI kupić te płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie zmienia to faktu, ze za 664zl dostajemy bardzo dobra karta, tylko ta oferta jest atrakcyjna dla tych, ktorzy nie bawia sie w ostre podkrecanie sprzetu.

Jak ktoś nie bawi się w O/C to x800GTO&XL jest bardzo dobrą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił to co ja mam ale na chipsecie Ultra tylko że jest jedna mała wada, napięcie na pamiątki to zaledwie 2,7V + 0,1V + 0,2V :/ Gdybyś miał więcej kaski (wiem jaki jest temat ) to tak jak Grzechu mówił DFI rządzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystki najnowsze karty sa tak podatne na OC jak starsze modele, bo producenci sami kręca je w góre, z gto 800 to szukałbym connect3d i radziłbym odblokować mu 4 potoki, wtedy karta dostaje kopa i inne w swoim przedziale cenowym po prostu zjada, do tego po odblokowaniu, całkiem nieźle się kręci (już pisałem że karta ma pcb zbliżone do 850 więc coś to znaczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...