Skocz do zawartości
Twój Pan

Masell'kowe Fc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Nie lubie projektów, które ciągnał się miesiącami, a jakiekolwiek postepy są co 3 tygodnie, wiec zaprezentuje w miare gotowy projekcik :) . Jak zwykle jest coś jeszcze do zmienienia/poprawy/wymiany, ale już niemam siły na to dziadostwo :-P .

 

Jest to już drugie wcielenie tego układziku, wcześniej był to chillerek (data narodzin - połowa VIII.05) - niestety, nie spełniał moich oczekiwań w 100%, wiec przyszedł czas na zmiany, a konkretnie... konkretne FyCy :) .

 

Hmmm, moze zaczne od podzespołów :-P :

 

- Aspera 1/2HP R22 (~300W)

- Skraplacz... jaki nie mam pojęcia, ważne ze daje rade

- 4x Arctic Pro TC (80x80)

- HX z rurki 10mm i kapilary 2.3mm, długość ~2m. Taki freestyle :D

- CPEV :)

- giętka ssąca ~60cm

- Desuperheater ;)

- Pure R290 :)

- EVAP...... będzie inny wiec pomińmy jego kwestie :-P

 

Plany na przyszłość (kolejność przypadkowa):

- EVAP chilly1 style

- lekka modyfikacja "gazowa", w planach R507.

- pare malo istotnych drobiazgów

 

Głównym założeniem jest wydajność, wygląd nie jest najlepszy bo na tym mi nie zalezy . Rzecz z której jestem bardzo zadowolony to wielkość układu - jest bardzo malutki, w porównaniu do innych krów :) (~30cm x ~25cm, wysokosc ~30cm)

 

Układzik został złożony do kupy przez Przemka2f pod moim ścisłym nadzorem ;). Cały czas stałem i go popędzałem.. yyy to znaczy razem robilismy wszystko ;) . Chłopak ma wszystkie niezbędne narzędzia, więc nie miałem za bardzo innego wyboru.

 

Nie będę sie rozpisywał o układzie wszystko widać bardzo ładnie na fotkach ;).

 

Zapomniałbym o ważnej rzeczy, temperatury..... Niestety podam je dopiero jak dogadam sie z termometrem, bo coś mnie ostatnio olewa (pozdro piotres ;) ) .

 

ZDJĘCIA w stanie... surowym

 

Pierwsze testy:

 

Dołączona grafika

 

Bez kalibracji i innych g*wien - zalozone i odpalone na prowizorycznej zapince.

 

Dołączona grafika

 

Tak wygląda mój komputer. Prawda, że przytulnie?

 

Teraz chyba najważniejsze.... wyniki OC...

 

BRAK

 

CB daje o sobie znać :-) . Nieważne czy mam 2.1ghz czy 3.1GHz, wywala sie nawet w spi1m. AMD powa... <_<

 

Wyglad aktualny:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne FC :D Fajnie sie prezentuje chociaż parownik nienapaja optymizmem :D Tylko po co Ci one skoro jak mówisz masz Cb ??

No i jaki koszt jeśli można spytać?

Edytowane przez Serek_s91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne FC :D Fajnie sie prezentuje :P Tylko po co Ci one skoro jak mówisz masz Cb ?? :D

No i jaki koszt jeśli można spytać?

moj proc tez ma cb i tez robie fc ;] jak jest czym chlodzic to zawsze znajdzie sie coi chlodzic, nawet browarek dobry :rolleyes:

 

MaSell: ale male to to...... moj bedzie wiekszy... troche ;]

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne FC :D Fajnie sie prezentuje chociaż parownik nienapaja optymizmem :D Tylko po co Ci one skoro jak mówisz masz Cb ?? icon_biggrin3.gif

No i jaki koszt jeśli można spytać?

Mowilem, zeby nie wspominac o parowniku :lol:. Cena nie wiem dokladnie jaka (bo w pewnym momencie przestalem liczyc), ale napewno ułamek tego co za markowe FC u Raven'a czy piotres'a ;)

 

CPU zawsze mozna zmienić :D

 

moj proc tez ma cb i tez robie fc ;] jak jest czym chlodzic to zawsze znajdzie sie coi chlodzic, nawet browarek dobry :rolleyes:

 

MaSell: ale male to to...... mopj bedzie wiekszy... troche ;]

Juz bardziej tego nieda sie upchać chyba, ale poprubuje troche jeszcze rurki pozginac :D . Wentylki opierają sie o kompresor ;)

 

PS w planach cos duuuuużo mniejszego :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie...hmm.. niechlujne strasznie :P

wiem, ze budżetowe... ale o jakiś ład i porządek mogłeś sie postarać :P

 

Ogólnie fajnie, że działa ;) i fajnie, że masz przemka blisko co ma narzędzia... też by mi taki ktoś siadł z osprzętem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie połamana ta rurka na wymienniku ;)

Musisz opieprzyc Przemusia, mi o wiele ładniej polutował parownik :P

Coś nam nieszło robienie wymiennika, tylko w jednym mijescu taki brzydki :D . Jak zaizolowane to niewidać ;)

 

A parownik to taki aby był narazie - przyda sie kiedys na vga bo ma fajne rozmiary :wink:

 

No takie...hmm.. niechlujne strasznie :P

wiem, ze budżetowe... ale o jakiś ład i porządek mogłeś sie postarać :P

esteta sie znalazł :lol:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziko to jest zrobione, mozna było się ciut bardziej postarać :)

 

Ten skraplacz ma jakiś nawiew ? Bo nie widze na fotkach, chyba ze te dwa kabelki co od niego odchodza to zasilanie wentylatora.

 

Ważne, że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i za ładnie nie wyglada ale działa :) (chociaz można było ładniej powyginac te rurki , teraz to wyglada jak wyciagniete ze złomu i przyspawane do kompresora :) heh ale ja nie krytykuje)

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z 2x mniejsze od tej krowy :D

dało by sie miejsze ale bez hx a ja cchiałem koniecznie hx :P bo daje dosc duzo :)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
upchaj fc z hx wielkosc mojego na podstawie 40x18cm to przyjade i Ci pogratuluje :lol: moje ma "tylko" 55cm
Edytowane przez przemek2f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...