Skocz do zawartości
Largoon

Słuchawki Creative Hq-2300d

Rekomendowane odpowiedzi

Masz takie słuchawki? - komentuj. Jestem zainteresowany kupnem tego sprzętu, dlatego wszelkie informacje/uwagi będą mile widziane. Szczególnie chciałbym wiedzieć:

- jak słuchawki zachowują się z Playstation 2 przy podłączeniu kablem optycznym?

- ocena efektu 5.1 w grach/filmach przy zastosowaniu dołączonego dekodera oraz ocena samego dekodera.

- ocena dźwięku przy słuchaniu muzyki

- jakoś dźwięku bez użycia dekodera (np. przy bezpośrednim podłączeniu do discmana)

- jak długo wytrzymują baterie stosowane w dekoderze?

- ocena basów

- Obsługiwane formaty audio: Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, Dolby Headphone, DTS, PCM i Analog stereo (ocena i różnice w odbiorze).

- na czym polega funkcja Up-mix stereo do muzyki i filmów?

- wygoda noszenia/ułożenia słuchawek

- ocena zastosowanych materiałów

- Ogólnie wady/zalety

- czas trwania gwarancji

- gdzie można kupić najtaniej?

 

A to linki do omawianych słuchawek (jeżeli znacie jakieś testy, to zamieszczajcie):

 

Test słuchawek firmy Creative (w tym HQ-2300D)

Test 2

Test 3

 

Strona firmy Creative

 

Słuchawki otrzymały też wysoką notę i wyróżnienie w miesięczniku Chip!!!

Chip test

 

Uwaga!: proszę się wypowiadać konkretnie o tych słuchawkach. Z góry dziękuję.

Dołączona grafika

Edytowane przez Largoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test chipa to jakiś dowcip?Gość chyba przez 10 sekund miał je w rękach.Co za konkrety-"Sygnał charakteryzuje się bardzo dobrą jakością i podkreślonym basem. Wyraźnie słychać dźwięk przestrzenny zarówno podczas oglądania filmów, jak i w trakcie grania."

:mur:i takie są recenzje w chipe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Dustone :wink: , faktycznie przez ten test przebija się "minimalizm". Ale jak sam zauważyłeś, oni już robią takie krótkie testy i co gorsza nie zawsze się zgadzam z ich wynikami. No dobra nie zapeszam :D . Mam nadzieję, że słuchawki okażą się...wypałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

czy ktoś miał okazję testować ten sprzęt?

zastanawiam się nad zakupem - ale za cholerę nie idzie nigdzie ich sprawdzić ;-(((((

Ja wczoraj zakupiłem ten sprzęcior. I na razie staram się to wszystko rozgryść. Na sieci prawie zupełnie brak informacji na ten temat. Oczywiście oprócz marketingowego bełkotu :mur: .

Pierwsze wrażenia:

-same słuchawki jakość miodzio, to są naprawdę wysokiej klasy słuchwaki. Chodzą dobrze w całym paśmie, może z minimalnym brakiem w basie. Wcześniej używałem Zalmana Home Theatre 6 i jakość dźwięku jest nieporównywalna. Na Zalmanie słuchanie muzyki to był przekręt. A na Creativie to sam miód.

- co do sedna bajeru czyli dekodera to cały czas to testuję. W miarę rozwoju sytuacji postaram się dodawać kolejne relacje.

Najgorsze jest to, że nawet Creative nie dodaje do tego sprzętu żadnej dokumentacji. No chyba, że ja trafiłem na taki egzemplarz, bo goście w sklepie otwierali wcześniej pudełko żeby sprawdzić jak grają.

No i tak do końca nie wiem co ma ustawić w mikserze Audigy? Czy wyjście sygnału 5.1 czy słuchawki. Ale myślę, że raczej 5.1 bo konwersja odbywa się na poziomie dekodera. Trochę kicha z tym brakiem informacji. :?

Edytowane przez gentillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...