Skocz do zawartości
spider_man

Celeron 366 problem z oc

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam celrona 366. aktualnie chodzi na 413 (podkrecany intuicyjnie) na plycie znalazlem instrukcje do zabawy cpu. problem w tym ze nie chce mi sie uruchamiac we wszystkich pokazanych mozliwosciach.

co to jest: tez taka tabelka na plycie o nazwie RATIO sa tam pokaane rozne cyferki od 3,5 do 8,0 (zmnieja sie co pol jednmostki)

 

raz mi sie go udalo uruchomic na 611 mhz ( z tego co pamietam) a potem juz nie.

 

jak moge go podkrecic maksymalnie zeby pracowal stabilnie?? proslibym takze o drobna porade dotyczaca uruchominia go w tym maksymalnym trybie??

 

za odpowiedzi z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam celrona 366. aktualnie chodzi na 413 (podkrecany intuicyjnie) na plycie znalazlem instrukcje do zabawy cpu. problem w tym ze nie chce mi sie uruchamiac we wszystkich pokazanych mozliwosciach.  

co to jest: tez taka tabelka na plycie o nazwie RATIO sa tam pokaane rozne cyferki od 3,5 do 8,0 (zmnieja sie co pol jednmostki)

 

raz mi sie go udalo uruchomic na 611 mhz ( z tego co pamietam) a potem juz nie.

 

jak moge go podkrecic maksymalnie zeby pracowal stabilnie?? proslibym takze o drobna porade dotyczaca uruchominia go w tym maksymalnym trybie??

 

za odpowiedzi z gory dziekuje

RATIO to to samo co multiplier.

Czyli mnoznik, ale to nic nie da przy procku Intela, no chyba, ze dysponujesz egzemplarzem inzynieryjnym bez blokady mnoznika to tymi zworkami mozesz go zmieniac do granic stabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakis sposob na odblokowanie tego mnoznika??

teraz pracuje na 567mhz, jak moge zwiekszyc mu napiecie?? w biosie niestety nic nie ma :(

Mnoznika odblokowac sie w prockach Intela nie da, a co do napiecia to raczej tez nic nie zrobisz sam.

Mozna zrobic VModa na plycie na regulatoze napiecia dla CPU, ale to wymaga odpowiedniej znajmosci modelu plyty i umiejetnosci elektronicznych. Nie poradzisz sobie z tym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

567 to całkiem dobrze a nawet bardzo dobrze ja z mojego celka 366 wycisnołem max 550 to podobnie a ty otrzymałeś lepszy wynik .Jaka masz płyty moze jest jakis bios nieoficjalny co umozliwia zmianie napiecia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ja pamiętam jak miałem Celka 366 na jakiejś płycie Elpiny :)

FSB mogłem bodajże przestawić na 72, 83 no i 100 Mhz.

Przy 413Mhz szło spoko :)

Przy 456Mhz pamiątki nie wyrabiały i przy starcie coś sie mieszało z systemem (reinstalka Win'a wymagana :twisted: )

Przy 550Mhz ani nie wstawał.

 

A ja ci polecam to co napisał Songoku - poszukaj jakiegoś nowszego Bios'a - może będziesz miał szczęście i będziesz mógł zmieniać napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...