Skocz do zawartości
Gość wwojtek26

Jak Skręcić Te Wentyle

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wwojtek26

Problem polega na tym że na procku jest 31 stopni a wentylator zapieprza 3400 obr./min

Próbowalem speedfan, niestety nie idzie skonfigurować tak żeby dzialało.

Mam płytę GA k8ns ultra.

Ktoś ma może jakiś pomysł na te obroty?

Dodam jeszcze że w bios mam smart fan control, tyle że kiedy opcja ta jest enabled to wentyl leci 4400rmp

Edytowane przez wwojtek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

Może nie wyraziłem sie dość jasno. Chciałbym zrobić to programowo. Nie wierzęże nie da się tego zrobić.

Kwestia odpowiednich ustawień i odpowiedniego programu.

Powtarzam speedfan nie działa, albo inaczej. Nie mogę dobrać odpowiednich ustawień.

Jeśli ktoś ma popdobną płytę do mojej GA K8NS ULTRA 939 i przerabiał ten problem, bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że na procku jest 31 stopni a wentylator zapieprza 3400 obr./min

 

Ale w czym problem??nierozumiem?pewnie masz AMD(one sie strasznie grzeja)czym sie przejmujesz??31 to jeszcze nie tragedia!!

Ja mam AMD na jadrze Palomino i mailem 60 !!!wiem ze to troche duzo, kupilem wentyl za 140 zl i teraz mam (w tej chwili - 48!!!)wlacz w biose "wraning temp." i komp sie wylaczey jak sie przegrzeje, ale to i tak bedzoe dopiero kolo 70:P.........

31^ <bujawoblokach>:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyraziłem sie dość jasno. Chciałbym zrobić to programowo. Nie wierzęże nie da się tego zrobić.

Kwestia odpowiednich ustawień i odpowiedniego programu.

Powtarzam speedfan nie działa, albo inaczej. Nie mogę dobrać odpowiednich ustawień.

Jeśli ktoś ma popdobną płytę do mojej GA K8NS ULTRA 939 i przerabiał ten problem, bardzo proszę o pomoc

 

NIE DA SIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem??nierozumiem?pewnie masz AMD(one sie strasznie grzeja)czym sie przejmujesz??31 to jeszcze nie tragedia!!

Ja mam AMD na jadrze Palomino i mailem 60 !!!wiem ze to troche duzo, kupilem wentyl za 140 zl i teraz mam (w tej chwili - 48!!!)wlacz w biose "wraning temp." i komp sie wylaczey jak sie przegrzeje, ale to i tak bedzoe dopiero kolo 70:P.........

31^ <bujawoblokach>:D

Czytaj ze zrozumieniem-chodzi o to, że mimo niskiej temp. na procku wiatrak szybko sie kręci i hałasuje.

Problem w tym ja go programowo zwolnić -paniał?

I nie porównuj palomino z A3200 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mialem to samo niewiem jaki masz bios bo to

wlasnie wina biosu dopiero powyzej F2 idzie regulowac

obroty na CPU fan a co do programu to Easytiune5

dziala bez problemu mozna nawet wylonczyc wogule

wentyl prz temp ponizej np 25 *c :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie porównuj palomino z A3200 :lol:

 

Nie porownuje tylko stwierdzam fakty, wiem ze nie ma sie czym chgwialic..ale ja w przeciwienstie do niektrych nie powiedzialem MAMO, MAMO..KUP MI TEN KOMPUTER ZA 5.500zl i mama idzie kupic......., ja zarobilem na caly komputer i daleto sie nim chwale;p;p(mi wystarczy..az nadtto)

a no i moze rzeczywiscie, nie przeczytalem miedzy wierszami:P, no wiec jak płyta niepotrafi wyregulowac ilosci obrotow a najnizsze to 3400 - najwyzsze 4400, wnisek jest prosty...Wentyl ma za duzo obrotów (czytaj JEST MOCNY W GEBIE)i widocznie plyta nie moze puscic nizej niz 5V i na takiem napieciu ma takie obrty:P. pewnie sie mysle..ale ja bym obstawial na takie cos:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porownuje tylko stwierdzam fakty, wiem ze nie ma sie czym chgwialic..ale ja w przeciwienstie do niektrych nie powiedzialem MAMO, MAMO..KUP MI TEN KOMPUTER ZA 5.500zl i mama idzie kupic......., ja zarobilem na caly komputer i daleto sie nim chwale;p;p(mi wystarczy..az nadtto)

a no i moze rzeczywiscie, nie przeczytalem miedzy wierszami:P, no wiec jak płyta niepotrafi wyregulowac ilosci obrotow a najnizsze to 3400 - najwyzsze 4400, wnisek jest prosty...Wentyl ma za duzo obrotów (czytaj JEST MOCNY W GEBIE)i widocznie plyta nie moze puscic nizej niz 5V i na takiem napieciu ma takie obrty:P. pewnie sie mysle..ale ja bym obstawial na takie cos:P

-nie pisz już nic bo to co piszesz to bełkot i wogóle nie na temat :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: i jeszcze raz :mur:

co mam komp za 5500zł do wetylatora który sie kreci na 3400RPM :mur:

 

do autora: zmień bios na najnowszy pewnie pomoże skoro jest taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to za 5500 to znaczy ze smieje sie z ludzi:P:P,a co do biosu...to rzeczywiscie potrzebabylo wam 10 postw zeby to stwierdzic??:D. a jesli to belkot to proponuje PLUSZ;))..pomaga w rozuminiu świata;))))

 

DOBRA..JA JUZ SIE NIE ODYWAN NA TEN TAMAT:/:D(ps..jesli halasuje..mozesz go nasmarowac!!!czyz nie??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porownuje tylko stwierdzam fakty, wiem ze nie ma sie czym chgwialic..ale ja w przeciwienstie do niektrych nie powiedzialem MAMO, MAMO..KUP MI TEN KOMPUTER ZA 5.500zl i mama idzie kupic......., ja zarobilem na caly komputer i daleto sie nim chwale;p;p(mi wystarczy..az nadtto)

a no i moze rzeczywiscie, nie przeczytalem miedzy wierszami:P, no wiec jak płyta niepotrafi wyregulowac ilosci obrotow a najnizsze to 3400 - najwyzsze 4400, wnisek jest prosty...Wentyl ma za duzo obrotów (czytaj JEST MOCNY W GEBIE)i widocznie plyta nie moze puscic nizej niz 5V i na takiem napieciu ma takie obrty:P. pewnie sie mysle..ale ja bym obstawial na takie cos:P

 

to za 5500 to znaczy ze smieje sie z ludzi:P:P,a co do biosu...to rzeczywiscie potrzebabylo wam 10 postw zeby to stwierdzic??:D. a jesli to belkot to proponuje PLUSZ;))..pomaga w rozuminiu świata;))))

 

DOBRA..JA JUZ SIE NIE ODYWAN NA TEN TAMAT:/:D(ps..jesli halasuje..mozesz go nasmarowac!!!czyz nie??!!

Chyba zbyt nerwowy jesteś

Mówiąc o porównaniu procków miałem na myśli ich temperatury.Przy palomino(miałem takiego A2000xp przez dwa lata) tempetatury rzędu 50-60 stopni to norma ,a przy prockach np na venice norma to 30-4x ,powyżej 50 jest już nieciekawie.

 

I mama też mi komputera nie kupiła tylko musiałem na niego sam zapracować-jak zapewne większość ludzi na tym forum.

Daj sobie na wstrzymanie z takimi tekstami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to za 5500 to znaczy ze smieje sie z ludzi:P:P,a co do biosu...to rzeczywiscie potrzebabylo wam 10 postw zeby to stwierdzic??:D. a jesli to belkot to proponuje PLUSZ;))..pomaga w rozuminiu świata;))))

 

DOBRA..JA JUZ SIE NIE ODYWAN NA TEN TAMAT:/:D(ps..jesli halasuje..mozesz go nasmarowac!!!czyz nie??!!

no jeśli masz pisać takie bzdury to lepiej nic nie pisz :mur:
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
może lepiej se mózg nasmarój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porownuje tylko stwierdzam fakty, wiem ze nie ma sie czym chgwialic..ale ja w przeciwienstie do niektrych nie powiedzialem MAMO, MAMO..KUP MI TEN KOMPUTER ZA 5.500zl i mama idzie kupic......., ja zarobilem na caly komputer i daleto sie nim chwale;p;p(mi wystarczy..az nadtto)

a no i moze rzeczywiscie, nie przeczytalem miedzy wierszami:P, no wiec jak płyta niepotrafi wyregulowac ilosci obrotow a najnizsze to 3400 - najwyzsze 4400, wnisek jest prosty...Wentyl ma za duzo obrotów (czytaj JEST MOCNY W GEBIE)i widocznie plyta nie moze puscic nizej niz 5V i na takiem napieciu ma takie obrty:P. pewnie sie mysle..ale ja bym obstawial na takie cos:P

 

to za 5500 to znaczy ze smieje sie z ludzi:P:P,a co do biosu...to rzeczywiscie potrzebabylo wam 10 postw zeby to stwierdzic??:D. a jesli to belkot to proponuje PLUSZ;))..pomaga w rozuminiu świata;))))

 

DOBRA..JA JUZ SIE NIE ODYWAN NA TEN TAMAT:/:D(ps..jesli halasuje..mozesz go nasmarowac!!!czyz nie??!!

Człowieku skończ najpierw podstawówke i naucz się polskiego, a dopiero później pouczaj ludzi :lol2:

A zreszta co ma dodatkowo nasmarowanie lożyska do 3400 obrotow?? :lol2: :lol2: :lol2: a skoro myślisz że potrzeba było aż 10 postów aby stwierdzić że to wina biosu to czemu sam na to od razu nie wpadleś geniuszu?? :lol2: :lol2: :lol2:

 

A nasmarowanie ci nic nie da bo hałas wydawanu jest przez opór powietrza stawiany przez szybko krecace sie lopatki wentyla, pomyśl zanim coś napiszesz

 

Naprawde uspokuj się bo nie tylko ty cieżko zapracowales na swoj komputer

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra:>..Ale sam przyznasz...jednak chyba NIE WIEKSZOSC:P

JAk mowilem..sprobuj przesmarowac!!

Dlaczego nie większość?

Średnia ceny/wydajności sprzętu na tym forum daleko przekracza średnią krajową :)

Ciężko pewnie mamę namówić na taki sprzęt...i jego zmianę co rok albo pół nawet bo są nowe fajne procki/pamięci/grafiki itd.

Zresztą jak pobędziesz dłużej na forum i poznasz ludzi to okaże się ,że zdecydowna większość to osoby utrzymujące się same -a przynajmiej Ci którzy bywają w tych samych tematach co ja...

 

A co do wentylka to może zmiana na nowy/cichy pomoże bo niekóre wentle nawet na min. napięciu są nie do wytrzymania

A smarowanie -no comment

Edytowane przez -< WormBoy >-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze "chłopaki boją sie brudnej roboty...:/"a na forum jestem juz od dawna..i to nie jednym...ale widze ze TO forum jest pelne...nie mam nawet na was okreslenia:/

no comment..nie bede sie juz tu wypowiadal..szkoda klawiszy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...