Skocz do zawartości
Lasman

Panel Lcd Czy Laptop [do Grafiki]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat.

 

Zajmuje sie grafika komputerowa. Do tej pory pracowalem na starym wypalonym CRT i przyszla pora na zmiane ekranu. Mam dylemat bo nie wiem czy wybrac panel LCD 17' DVI do 1700pln, czy laptopa 15' do 2500pln. Z tego co wiem to panel LCD bedzie wiekszy, czytelniejszy, bedzie sie wygodnie siedzialo za biurkiem. Natomiast laptop ma mniejszy ekran (nie wiem jak z jakoscia, jasnoscia, kontrastem obrazu), przyda mi sie na studiach, bedzie zawsze ze mna. Chociaz uzywajac laptopa zawsze ma sie go kilkanascie cm przed oczami wiec wielkosc ekranu moze sie zrekompensowac. Czy ekran taniego laptopa moze dorownac panelowi LCD. Jak tak to jakiego laptopa wybrac?

 

Co mi polecicie i czy jest jakies sensowne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lcd (chyba TN ale jakis inny badziew) w tanim laptopie to padaka, mam eizo s1910 (matryca PVA) i roznica w jakosci obrazu miedzy lcd laptopa (tym co w podpisie) a eizo jest powalajaca, nie sadzilem ze obraz na lcd moze byc taki wyrazny i kontrastowy.

zawsze bylem negatywnie nastawiony do lcd ale widze ze te nowe juz sa coraz lepsze i warto w nie zainwestiowac.

jak chcesz do garfiki to zapoznaj sie z oferta eizo, produkuja prof monitory do takich zastosowan tylko cena ich jest juz bardzo wysoka.

 

http://www.eizo.pl/support/index.html?cont...?id_product=107

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do matrycy w laptokach za ok. 2,5tyś. zł to chyba najciekawiej przedstawia się w FujitsuSimens - porównaniego laptoka kolegi i mojego HP

tylko, że taki laptop to porażka pod względem możliwośći - grafika zupełny syf-jeżeli się zajmujesz grafiką 3D to niewyribisz

jeżeli niezależy Ci aż tak na możliwościach weź FujitsuSimensa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...